LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Galatasaray347542
 • 2. Fenerbahçe347242
 • 3. Medipol Başakşehir347228
 • 4. Beşiktaş347139
 • 5. Trabzonspor345512
 • 6. Göztepe3449-1
 • 16. Osmanlıspor FK3433-11
 • 17. Gençlerbirliği3433-17
 • 18. Karabükspor3412-66
 • Tümü
YENİ HABERLER
"Yıldırım Demirören de şikeyi kabul etti!"
"Yıldırım Demirören de şikeyi kabul etti!"
28 Eylül 2013 16:29
Trabzonspor Kulübü Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Yıldırım Demirören ile gerçekleştirdiği görüşme sonrası yaptığı açıklamada, Demirören'in de Türkiye'de şike yapıldığını kabul ettiğini söyledi.

TFF Başkanı Yıldırım Demirören ile bir araya geldiği görüşmenin ardından basın mensuplarına açıklamada bulunan Hacıosmanoğlu, şunları söyledi:

"Demirören'le 'Türk futbolu kirlilikten nasıl kurtulur?', 'Trabzonspor'un 2011 - 2012'de çalınan şampiyonluk ve yaşanan süreci' gibi konuları konuştuk. Biz Türk futbolunda adaletin tecelli edilmesini istiyoruz. Bu kirli düzenin aktörleriyle savaştığımız için bizi başkan seçtiler. Trabzonspor'un elinden alınan hakların geri alınması konusunu da namus meselesi yaptık. Bu mücadele bizi Trabzonspor koltuğuna oturttu. Onun için bu mücadelenin gereğini yapamadığımızda bu koltukta oturmamızın bir manasının kalmadığını kamuoyuyla paylaştık. Başkan olmadan önce mücadele yöntemimiz farklıydı. Başkan olduktan sonra 'başkanlık' sorumluluğunu taşıyarak hareket etmeye çalışıyoruz. Türk futbolunu tek başımıza temizleyemeyiz. Türk futbolu bütün aktörleriyle namuslu paydaşlarıyla beraber temizlemek zorundayız. Bunların başında TFF ve kurulları var. Bunların almış oldukları haksız ve adaletsiz kararlar var. UEFA da bütün kurullarıyla Türkiye'de şike olduğunu tescillemiştir, gereğinin yapılmasını Türkiye Futbol Federasyonu'ndan beklemektedir. Seçildiğimden bir hafta sonra UEFA'dan bu yaptırım geleceğini söyledim, 'gereğini yapın' dedim. Başkan Demirören'e bunu hatırlattım. Bir sonraki yaptırım FIFA'dan gelecek. Türk futbolu bütünüyle ceza alabilir."

Başkan Hacıosmanoğlu, TFF Başkanı Demirören'in 'Tahkim Kurulu kararlarını biz değil, yine Tahkim Kurulu değiştirir. O da yeni delillerle olur' dediğini belirterek, "Bu adaletsiz kararı ahlaksız şekilde veren insanlar, onların bağlı olduğu babaları konumundaki UEFA, belli delilleri somut şekilde ortaya koyup ceza veriyorsa, ahlak ve adalet peşinde olan insanlar, 'onlar farklı, biz farklı yorumlar yapıyoruz' diyemez. O zaman birilerine uşaklık yapıyorsunuz manası çıkar. Biz de uşaklık yapan insanların Türk futbolunu yönetmesine izin vermeyiz" dedi.

Hacıosmanoğlu ayrıca, "TFF Başkanı Yıldırım Demirören de Türkiye'de şike yapıldığını kabul ediyor. Fenerbahçe'yi buraya getirtip 'ben şike yaptım' dedirtecek değiliz. Şike yapıldığı bir gerçektir" ifadesini kullandı.

 

DHA

SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler