LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Galatasaray306336
 • 2. Beşiktaş306234
 • 3. Medipol Başakşehir306222
 • 4. Fenerbahçe306030
 • 5. Trabzonspor30469
 • 6. Göztepe3044-5
 • 16. Osmanlıspor FK3032-6
 • 17. Gençlerbirliği3030-14
 • 18. Karabükspor3012-50
 • Tümü
YENİ HABERLER
Yeni başkan Yıldırım Demirören
Türkiye Futbol Federasyonu'nun (TFF) Seçimli Olağanüstü Genel Kurulu'nda başkanlığa Yıldırım Demirören seçildi. ...
Yeni başkan Yıldırım Demirören
27 Şubat 2012 / 13:07 Güncelleme: 27 Şubat 2012 / 15:13

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Seçimli Olağanüstü Genel Kurulu, Ankara Marriott Oteli'nde yapıldı. Tek listeyle gidilen seçimde Yıldırım Demirören, geçerli 229 oyun 221'ini alarak 41. başkan oldu.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Seçimli Olağanüstü Genel Kurulu'nda tek aday olarak seçime giren Yıldırım Demirören başkanlığa seçildi. Ankara'daki JW Marriott Otel'de gerçekleştirilen genel kurulda, divan başkanı Yalçın Karadeniz, yapılan oylama sonucunda geçerli 229 oyun 221'ini alan Yıldırım Demirören'in TFF'nin yeni başkanı olarak seçildiğini bildirdi. Yıldırım Demirören TFF'nin 41. başkanı oldu.

Yönetim kurulu ile denetleme kurulu belirlendi

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Seçimli Olağanüstü Genel Kurulu'nda Yıldırım Demirören'in başkanlığa seçilmesinin ardından, yönetim kurulu ile denetleme kurulu da belirlendi.

Yıldırım Demirören'in yönetim kurulu asil ve yedek listesi, kullanılan 219 oydan geçerli olan 216 oyun tamamını alarak göreve geldi.

Denetleme kurulu da, kullanılan 220 oydan, geçerli 217 oyun tamamını aldı ve göreve getirildi.

Demirören'in Yönetim Kurulu asil ve yedek listesi ile Denetleme Kurulu şu isimlerden oluştu:

Yönetim kurulu asil üyeler:

Servet Yardımcı, Mehmet Ufuk Özerten, Arif Koşar, Fethi Heper, Ergün Tekin, Hakan Kanık, Cengiz Zülfikaroğlu; Mehmet Baykan, Selim Koray, Taylan Üner, Faruk Öksüz, Mustafa Beyazlı, Talat Yılmaz, Edip Eren

Yönetim kurulu yedek üyeler:

Ali Rıza Koç, Mete Düren, Necdet Ali Ateş, Serhat Soysal, Atilla Bingöl, Yemen Ekşioğlu, Ali Düşmez, Emre Alkin, Zafer Tırpançeker, Cevat Ay, Mustafa Yolbulan, Ayhan Erdem, Mustafa Küçükmeral, Akın Şatıroğlu.

Denetleme kurulu asil üyeler:

Hamdi Topçu, İsmail Gerçek, Hakkı Koçak, Mehmet Ali Kaynar, Birol Acar

Denetleme kurulu yedek üyeler:

Kazım Çalışkan, Tayyip Yaşar, Rafet Kalkan, Mustafa Öcalan, Veysel Ekmen

Demirören: Galatasarayımız, Trabzonsporumuz

Yıldırım Demirören Genel Kurul'da Ata Aksu'ya adaylıktan çekildiği için teşekkür ederek başladığı konuşmasında şunları söyledi: " Beşiktaş Kulübü Başkanı olarak bana hep sordular: "Neden TFF başkanlığı?" Bu gemide hepimiz varız. Futbolumuz seyredilmez hale geldi. Taraftarı ve futbolu eski hale getirmek zorundayız. Ben Fenerbahçemiz dedim eleştirildim. Galatasarayımız, Trabzonsporumuz, Sivasımız diyorum.

Zorluklar aşılmak için vardır. Zor bir görev devralıyoruz. Şu anki süreç yüzde 20'dir. Ekonomi ve alt yapı en önemli problemdir. Hak eden her takım Avrupa'ya gidcek. UEFA ile diyalog kurup bu zor durumdan çıkmanın yollarını arayacağız. Biz aynı gemideyiz. Futbolumuz seyredilmez hale geldi. Bunu düzeltmeliyiz. Futbolumuzu holiganizmden temizlemek zorundayız. 24 saat çalışıp 22 Mart'taki toplantıda tertemiz karşılarına çıkıp bu işi bitirmek istiyoruz

Bizim temelimiz Bank Asya'dır, 2. Lig ve 3. Lig'dir. Önce onları sağlamlaştıracağız. Ben sizden destek bekliyorum.Futbolcular yetiştirip dünyaca ünlü yıldızlar yapmalıyız.

Ben Hasan Doğan yolunda yürüyeceğim. Sizden de Özhan Canaydın ve Süleyman Seba duruşu bekleyeceğim. "

302 delegenin oy hakkı var

Türk Futbolunun yeni başkanının seçileceği Olağanüstü Kongre'de 302 delegenin oy hakkı bulunuyor. İşte o delegelerin listesi...

- Spor Toto Süper Lig: 18x7: 126

- Bank Asya 1. Lig: 18x2: 36

- TFF 2. Lig: 17+17: 34

- TFF 3. Lig: 19+19+19: 57

- Amatör Spor Kulüpleri: 10

- Futbolcular Derneği: 6

- Antrenörler Derneği: 6

- Hakemler ve Gözlemciler Derneği: 6

- Engelli Spor Federasyonları: 4

- FIFA veya UEFA'da görev yapanlar

- TFF'de asaleten başkanlık yapanlar

Ata Aksu ve Erdal Alkış adaylıktan çekildi

Türkiye Futbol Federasyonu'nun (TFF) Ankara'da yapılacak olağanüstü genel kurulu öncesinde, Ata Aksu başkan adaylığından Yıldırım Demirören lehine çekildiğini açıkladı. Adaylardan Erdal alkış da sabah saatlerinde yarışı bıraktığını açıkladı.

Aksu çekildi, Bursaspor salonu terk etti

Daha önce başkanlık yarışında Ata aksu'yu destekleyeceğini açıklayan Bursaspor kulübü Aksu'nun adaylıktan çekilmesinin ardından Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı'na katılmaktan vazgeçti. Yıldırım Demirören'in tek başına kaldığını ifade eden Bursaspor Başkanı İbrahim Yazıcı, ''Başından beri Bursaspor Kulübü olarak tavrımız belli. Ata Aksu çekildikten sonra başka adaylar olsaydı, duruma bakardık, değerlendirirdik. Ona göre bir tavrımız olabilirdi ama tek aday olarak girdikten sonra, bizim de tavrımız baştan beri belli. Bu nedenle toplantıya katılmanın da bir anlamı yok. Delege arkadaşlarımızla birlikte toplantıya katılmadan Bursa'ya dönüyoruz'' dedi.

Galatasaray delegeleri genel kurulda oy kullanmadı

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı'nda Bursaspor'un ardından Galatasaraylı delegerin de oy kullanmadığı bildirildi. Ankara JW Marriott Otel'de gerçekleştirilen ve Yıldırım Demirören'in başkanlığa seçildiği genel kurulda, Bursaspor Kulübü Başkanı İbrahim Yazıcı'nın toplantıya katılmayacaklarını açıklamasının ardından, Galatasaraylı delegelerin de salona girmelerine rağmen oy kullanmadıkları öğrenildi. Yeşil-beyazlı kulübün delegeleri gibi sarı-kırmızılı kulübü temsil eden delegelerin de genel kurul sonuçlanmadan otelden ayrıldıkları bildirildi.  (Ajanslar)

SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler