LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Galatasaray306336
 • 2. Beşiktaş306234
 • 3. Medipol Başakşehir306222
 • 4. Fenerbahçe306030
 • 5. Trabzonspor30469
 • 6. Göztepe3044-5
 • 16. Osmanlıspor FK3032-6
 • 17. Gençlerbirliği3030-14
 • 18. Karabükspor3012-50
 • Tümü
YENİ HABERLER
Yeni başkan konuştu
Yeni başkan konuştu
23 Kasım 2011 12:49
Ankaragücü'nün yeni başkanı Sami Altınyuva, açıklamalarda bulundu, "Kulübü içinde bulunduğu zor durumdan çıkarmak için elimizden gelen her şeyi yapacağız'' dedi.

Ankaragücü Kulübü'nün yeni başkanı Sami Altınyuva, ''Hiç kimsenin şüphesi olmasın, kulübü içinde bulunduğu zor durumdan çıkarmak için elimizden gelen her şeyi yapacağız'' dedi.

Altınyuva, 35 yaşında olduğunu ve bu genç yaşta Ankaragücü Kulübü'nde başkan olmanın gururunu yaşadığını kaydetti.

Bu zor dönemde görev almasının 3 ana nedeni olduğunu belirten Altınyuva, ''Birinci Ankaralıyım, ikincisi Ankaragücülüyüm, üçüncüsü de sevdiğim, gönülden bağlı olduğum kulübüme hizmet etmek benim hedeflerim arasındaydı. Çünkü Ankaragücü'nü her gün düşünüyor, takip ediyor ve başkent olarak şampiyon olmamış takımımın şampiyon olmasını hayal ediyordum'' diye konuştu.

Altınyuva, 4 yıl önce Ankaragücü'nde asbaşkanlık ve basın sözcülüğü görevinde de bulunduğu, çok ciddi çalışmalar yaptıkları bu dönemde bazı yönetici arkadaşlarıyla anlaşamadığı için kendi isteğiyle istifa ettiğini hatırlattı.

''Şimdi Cenab-ı Allah bugüne getirdi. Ankaragücü Spor Kulübü'nün 42. başkanı olarak 19 yürekli arkadaşımla birlikte kulübümüze hizmet etmek için görevimize başladık'' diyen Altınyuva, şöyle devam etti:

''Hiç kimsenin şüphesi olmasın, kulübü içinde bulunduğu zor durumdan çıkarmak için elimizden gelen her şeyi yapacağız. Kısa, orta ve uzun vadede planlarımız var bunun için günün 20 saatini kulübümde geçiriyorum. Genel kurulun olduğu akşam bütün yönetici arkadaşlarımla beraber tesisleri ziyaret ettik ve futbolcu kardeşlerimle konuştum. Teknik heyetle görüştüm. Moral ve motivasyon verdim, acil olarak ihtiyaçlarını öğrendim. Bunlarla ilgili bu hafta içi söz verdim hepsine. Maç sabahı tekrar yönetici arkadaşlarımızla birlikte buraya geldik. Birlik ve beraberlik mesajı verdik. Futbolcu kardeşlerimizi tek tek öperek maça uğurladık. Karabükspor maçına çıktık. 10 haftadır alınamayan 3 puanı Cenab-ı Allah ilk maçımızda bize nasip etti. Tabi burada 3 puanı alırken kulübün gerçek sahibi olan Ankaragücü taraftarının çok önemli bir katkısı var. Onlar da bize sahip çıktı, takımına 90 dakika boyunca destek verdiler ve çok güzel bir galibiyet aldık.''

Altınyuva, bu hafta ligin güçlü takımlarından Eskişehirspor ile deplasmanda önemli bir maça çıkacaklarının altını çizerek, bu karşılaşmadan 3 puanla ayrılmayı istediklerini kaydetti.

Eskişehirspor maçının ardından yine deplasmanda Fenerbahçe ile oynayacaklarını ifade eden Altınyuva, İstanbul'dan da iyi bir netice ile dönerek sonrasındaki sahalarında yapacakları maçları düşüneceklerini anlattı.

Altınyuva, futbolcuların bu dönemi en iyi şekilde atlatacaklarına dair inancının tam olduğunu belirterek, ''Teknik heyetin ve çocukların moral, motivasyonlara ihtiyaçları vardı. Bizde o azmi, o şevki gördüler. Biz onlara inandık, onlar da bize inandı. Şuan ki 102 yıllık çınarı daha üst seviyelere çıkarmak için birbirimize söz verdik'' dedi.
 
Kısa vadedeki planları 

 
Kulübün ocak ayında yapılacak olağan genel kuruluna kadar kısa vadede bir plan hazırladıklarına değinen Altınyuva, şöyle konuştu:

''Bu kısa vadedeki planımız, geçmişte bizde hizmet etmiş futbolcu kardeşlerimizin alacaklarıyla ilgili bir yapılandırma içine girmek ve şuan ki bulunmuş olduğumuz transfer yasağıyla ilgili bu yasağın kaldırılmasını sağlamak. Şu an mevcut futbolcu kardeşlerimizin transfer taksitlerini ödemek. Onların sorunlarını dinlemek, şu an bulunmuş olduğumuz tesisleri daha da güzel bir hale getirmek. Ocak ayında yapılacak olan olağan genel kurulumuza kadar gecemize gündüzüme katarak elimizden ne geliyorsa yapmak. Ocak ayında da daha güçlü bir listeyle ligin ikinci yarısından sonra Ankaragücü Kulübü'ne en üst seviyelere çıkarmak. Şu an mevcut yönetim kurulumuz 19 kişi ama bu 30, 35 hatta 40 olur. Bizim yönetmeliğimiz buna açık. Benim kalbim çok rahat. 'Bu takım küme düşer' söylentileri var. Biz bunların hiç birine inanmıyoruz.''

Altınyuva, Ankaralılar'dan kulüplerine sahip çıkmalarını isteyerek, yönetim kurulu olarak bu hafta içinde aralarında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın da bulunduğu bazı bakan, milletvekilleri ve iş adamlarına ziyaretler gerçekleştirerek, fikir alışverişinde bulunmayı istediklerini bildirdi. 
 
''Eşime '3 ay beni unut' dedim''
 
Dışarıdan bakıldığında ''Türkiye'nin en genç başkanı. Bu yükün altında ezilir'' fotoğrafının görülebileceğini, hatta bu fotoğrafın insanlarda endişe yaratabileceğini vurgulayan Altınyuva, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Ama Ankaragücü'nü tanıyan, Ankaragücü'nü seven, Ankaragücülü bir adam bunlara alışıktır ve sevdiği kulüp için bazı şeylere katlanmak mecburiyetindedir. Ben eşime bile dedim ki '3 ay beni unut. Ben kulüpte yatacağım, kulüpte kalkacağım' Ben kulübe bağlı, kulüple evli bir insanım. Kulübümüz için çalışacağımız için dışarıda olumlu veya olumsuz tepkileri duymuyorum. Benim davam Ankaragücü davası.'' 
 
''Ziya Doğan, adam gibi adamdır''

 
Sami Altınyuva, Ziya Doğan ile devam kararı aldıkları için çok memnun olduğunu dile getirdi ve sözlerini şöyle tamamladı:

''Ziya Hoca'yı çok seviyor ve sayıyorum. Adam gibi adamdır. Sözünün eridir. Daha önce de kulübümüze hizmetler etti. İyi bir Ankaragücülüdür. Kendisiyle çok iyi yerlere geleceğimize inanıyorum.'' (AA)

GÜÇLÜLER
 // YÜKSEL ARSLAN
BAŞARI TEMENNİSİ
Başkanı tanımam kimin geldiği şu an önemli değil neye hizmet ettiği önemli bırakalım arkadaş çalışsın kaybedecek neyimiz var ama yok ben daha iyi yaparım diyen varsa neden çıkmadı ortaya arkadaşlar biraz süre verin ve sabredin inşallah sonu hayırlı olur.
İSTANBULLU GÜÇLÜ...
23 Kasım 2011 18:22
SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler