LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Galatasaray306336
 • 2. Beşiktaş306234
 • 3. Medipol Başakşehir306222
 • 4. Fenerbahçe306030
 • 5. Trabzonspor30469
 • 6. Göztepe3044-5
 • 16. Osmanlıspor FK3032-6
 • 17. Gençlerbirliği3030-14
 • 18. Karabükspor3012-50
 • Tümü
YENİ HABERLER
Yazarlar Terim'in kadro tercihini değerlendirdi
Yazarlar Terim'in kadro tercihini değerlendirdi
01 Haziran 2016 06:11
Fatih Terim, A Mili Takımımızın Euro 2016'da mücadele edecek 23 kişilik kadrosunu açıklamasının ardından Fanatik yazarları bu kadroyla ilgili değerlendirmelerde bulunuldu. İşte yorumlar...

Mehmet Demirkol: Hoca böyle seçimleri sever

Milli Takım’da seçilen son kadroda tartışılabilecek birkaç isimlendirme var. Alper Potuk sanırım Emre Mor barajına takıldı. Nuri’yi çağırıp, Alper’i çağırmamak denkleminden bakmamak lazım olaya. Mevki mevki bakmak lazım. Emre’nin büyük bir heyecan yarattığı kesin. Hoca da böyle seçimleri sever. Umarım Emre’ye gereğinden fazla yük bindiriyor olmuyoruzdur.

İstatistiktiklere ne yazık ki bakmıyoruz. Tıpkı Olcay seçiminde olduğu gibi... Alper’in iki katından fazla gol ve asist yapmış. Ayrıca neredeyse bütün tribünler onun aleyhineyken ayakta kalabilmiş. Olumlu düşünen bir adam. Milli Takım’da bu tip karakterler her zaman aranır. Töre’nin çağrılmayışı iki maçlık cezasıyla alakalı. Zaten ikinci yarıda formsuzdu. Ancak Töre yokken neden Ömer Toprak çağrılmaz? Bu soru sorulmalı. Bunun sebebi de Terim’e tam biat etmeyişi.

Feyyaz Uçar: Alper Potuk hak etmişti

Yabancı ülkelerde oynayan futbolcuları Milli Takım’a kazandırmak büyük başarı. Türk futbolunun istikbali de, bizim altyapılar tükenmiş olduğu için Avrupa’da yetişen gençlerimizde. Bu açıdan Emre Mor’un katılımı umut verici ancak, özellikle Alper Potuk bu kadroda olmayı hak eden isimlerden biriydi.

Hem performansı hem de çok yönlülüğüyle Fransa’da iş yapardı. Mutlaka Fatih hocanın da kafasında bir plan vardır. Şimdiden oynayacağı maçların hazırlığını yapmıştır. Zaten kim alınmasaydı, tartışılacaktı. Saygı duymalıyız ve bizi buraya mucizevi bir şekilde taşıyan takımımızın hocası Fatih Terim’in kararlarının ne olacağını görmeliyiz.

Metin Karabaş: Artık ileriye bakmak gerek

Fatih Terim aslında çok büyük bir sürprize imza atmadı. Eleme gruplarında kendisini buraya getiren kadroyu büyük ölçüde korudu. Emre Mor’u hem son maçtaki performansı hem de sağ kanattaki hücumsal zenginliği artırmak adına kadroda tuttu.

Belki Gökhan Töre konusunda şaşkınlık yaşansa da, grupta ilk iki maçta olmayacak bir oyuncuyu mecburi bir kadro kısıtlaması sebebiyle dışarıda bırakması anlamsız değil. Bundan sonraki süreçte artık kimin kadroya giremediğinden çok, kimin Fransa’da ne yapabileceğine bakmakta fayda var. Eğer bu tartışmalar devam edecekse 23 değil, 35 kişilik kadro bile yetersiz kalacaktır.

M.Çağrı Davran: Emre Mor mutlaka işe yarayacak

Fransa’ya gidecek 23 kişi ve dışarıda kalan 8 kişiyi birbirinden ayırmamak lazım. Dışarıda kalanlar da 2018 Dünya Kupası elemelerinde zaten kadroda şans bulacaklar. Euro 2008 yarı finaline 5 eksikle çıkmıştık. Sakatlık ve diğer durumlar bizi çok zorlamıştı. Fatih Terim’in seçimini yaparken, ‘çok yönlü oyuncular’ sözünden yola çıktığı açık. Emre Mor sadece Karadağ maçındaki 45 dakika ile Fransa’ya gitmiyor. Emre’nin potansiyeli çok yüksek ve Fransa’da mutlaka ihtiyaç duyacağımız patlayıcı özelliğine sahip bir oyuncu.

 

FANATİK

SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler