LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Galatasaray306336
 • 2. Beşiktaş306234
 • 3. Medipol Başakşehir306222
 • 4. Fenerbahçe306030
 • 5. Trabzonspor30469
 • 6. Göztepe3044-5
 • 16. Osmanlıspor FK3032-6
 • 17. Gençlerbirliği3030-14
 • 18. Karabükspor3012-50
 • Tümü
YENİ HABERLER
Yattara şovmenlik yapıyor!
Yattara şovmenlik yapıyor!
29 Mart 2013 18:31
Mersin İdmanyurdu Kulüp Başkanı Ali Kahramanlı,Yattara'nın iddialarının tamamen asılsız olduğunu ifade ederek, "Bu Yattara'nın kendi düzmecesi, şovmenlik yapmasıdır. Hiçbir katkısı olmadan bizden parasını da aldı, primini de aldı" dedi.

İbrahim Yattara'nın kendisi hakkında ortaya attığı iddialarla ilgili açıklamalarda bulunan Mersin İdmanyurdu Kulüp Başkanı Ali Kahramanlı, Yattara'nın Mersin'e geldiği günden beri sakat olduğunu ve bugüne kadar takıma hiçbir zaman faydası, katkısı olmadığı söyledi.
 
Bugüne kadar ne kendisinin ne de yönetimden birinin Yattara’ya hiçbir yaptırım uygulamadığını vurgulayan Kahramanlı, "Hiçbir zamanda sıkıştırmadık. Böyle bir şey de yok. Ne ben ne de taraftarlarımız bugüne kadar Yattara niye oynamıyorsun, niye aldığın paranın hakkını vermiyorsun demedi. Yattara bizde oynamadan para alan bir futbolcu. Hiçbir katkısı olmadı, parasını da aldı, primini de aldı. Son dakika da Başkan adam yollamış, beni dövdürmüş. Bunların hepsi asılsız. Kesinlikle Yattara'yı ne gördüm ne antrenman sahasına gittim. Antrenmanı nerede yaptığını da bilmiyorum. Bu Yattara'nın kendi düzmecesi, şovmenlik yapmasıdır" diye konuştu.
 
"Bunlar kaçma planlarıdır"
 
Yattara'nın bunları kulübe zarar vermek için yaptığını iddia eden Kahramanlı, "Buradan nasıl kaçabilirimin planlarını yapıyor. Şimdi bundan sonra günde iki antrenman hocalarımız başında yapacaklar. Bunu yaparak acaba kaçabilir miyim dedi. Ama nasıl kaçacağını da bilmiyor. Tek amacı bana burada böyle bir yaptırım uyguladılar, tehdit ettiler işte ben gitmek istiyorum. Böyle bir şeyi ne yaptık ne de yaparız. Bu saatten sonra da zaten kadro dışı kalmış adamla bizim işimiz olmaz. Böyle bir şeyin olması da mümkün değil. Böyle bir şeyde yok" ifadelerini kullandı.
 
"Gerekirse kadro dışı kalmış futbolcunun elinden arabasını da alırız"
 
Futbolculara verdikleri araçlarla ilgili de açıklamalarda bulunan Kahramanlı, sözlerini şöyle sürdürdü:
 
"Türk futbolculara zaten biz araba vermedik. Sadece yabancı oyunculara sezon sonuna kadar kullanmaları için kiralık araba verdik. Yattara'nın altındaki arabada kiralık. Dün mü, bugün mü Yattara'nın altındaki arabanın bakımının geldiğini söylediler. Bu aracın alınıp servise verilip bakımdan geçmesi gerekiyordu. Bana böyle bir bilgi geldi. Ama zorla arabasının alınması gibi bir şey yok ama arabayı gerekirse alabiliriz de. Yattara kadro dışı kalmışsa, biz istersek arabayı alabiliriz. Ama yönetim kurulunun ne böyle bir kararı var, ne de böyle bir şey olabilir. Yattara'nın dövülmüş, kırılmış bir tarafı var mı ya da hastaneye gidip alınmış bir rapor var mı? Peki neden basına dövüldüm, sövüldüm diye bildiriyor. Hele hele benim de ismimi kullanarak bunu gündeme atması çok ayıp ve çirkindir. Ben 5 senedir kulüp başkanıyım. Kendi futbolcumla bire bir hiçbir zaman böyle bir şeye girmedim, girmemde. Çünkü ben onlara babalık yapıyorum, ağabeylik yapıyorum. Hele benim gibi bir Kulüp Başkanı Yattara gibi kadro dışı kalmış bir oyuncuyu dövdüreceğim, sövdüreceğim bilmem ney yapacağım. Bu saatten sonra yakışmaz bize."
 
"Yattara'yı devre arası gönderecektim ama Giray hoca bırakmadı"
 
Devre arası Yattara'yı göndereceğine de vurgu yapan Kahramanlı, "Giray hocamızın ya başkanım faydalı olur, yararlanabiliriz 2-3 hafta sonra sağlam bu arkadaşımız dedi. Halen de sağlam. Bugüne kadar bu kulübe hiçbir katkısı olmamıştır, faydası da olmamıştır. Zararı olmuştur. Biz böyle bir futbolcuyu bugüne kadar sahiplendik. Her gün de sakattı ama bizim doktorların kontrolünde tedavileri yapılıyordu. Bugünde bu arkadaşımız çıkıyor ve kulübün arkasından hiç aslı olmayan, olaysız ve bir takım hakikaten yapılmayan bir şeyin gündeme atıp, gündem yaratmak bir futbolcuya yakışmıyor" ifadelerini kullandı.

İHA

SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler