LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Galatasaray296035
 • 2. Beşiktaş295932
 • 3. Medipol Başakşehir295920
 • 4. Fenerbahçe295727
 • 5. Trabzonspor294611
 • 6. Kayserispor2944-4
 • 16. Atiker Konyaspor2929-5
 • 17. Osmanlıspor FK2929-9
 • 18. Karabükspor2912-47
 • Tümü
YENİ HABERLER
Yaşayan efsane Didier Drogba!
Yaşayan efsane Didier Drogba!
18 Ekim 2013 08:08
Crespo'nun, “Çok büyük profesyonel” dediği, futbola ilgi duyan duymayan herkesin bir kare fotoğraf çektirmek için yarıştığı Drogba, tam anlamıyla bir yaşayan efsane haline gelirken, Golden Foot ödülüyle de bu onur tescillendi.

Türkiye’den sadece Fanatik Gazetesi’nin medya partneri olduğu Golden Foot (Altın Ayak) ödül gecesinin spor dünyasındaki yankıları devam ediyor.

Didier Drogba’nın, tüm elemelerin ardından Cristiano Ronaldo ve David Beckham’ı da geride bırakarak aldığı ödül, formasını giydiği Galatasaray için de büyük bir gurur kaynağı oldu.

Ancak gecede yaşananlar, 35 yaşındaki futbolcunun, bir golcüden çok daha fazlası olduğunu tesciller nitelikte. Töreni adım adım takip eden Haber Müdürümüz Mehmet Demircan’ın aktardığı bilgilere göre, Didier Drogba gecede aynı zamanda Monaco Prensi Albert’in de onur konuğuydu. Prens tarafından kapıda karşılanan, şerefine özel yemek verilen Drogba, salona girdiği andan itibaren tüm ilginin odak noktası haline geldi.

Herkes övgü yağdırınca

Tüm dünyadan medya mensuplarının ağzından tek bir laf alabilmek için çabaladığı, futbola ilgi duyan duymayan herkesin bir kare fotoğraf çektirebilmek için kıyasıya yarıştığı Fildişi Sahilli futbolcu, tam anlamıyla yaşayan bir efsane gibiydi.

Prens Albert’le aynı masada oturan Drogba’ya övgüler yağdırıldı. Herkes onun ne kadar büyük bir golcü olduğundan bahsediyordu. O ise tüm bu övgüleri müthiş bir tevazu örneği göstererek karşıladı ve başarısının sırrının doğru yerde doğru insanlarla çalışmaktan ibaret olduğunu dile getirdi.

Crespo: Büyük profesyonel

Drogba’nın Chelsea’den takım arkadaşı Hernan Crespo, eski partnerine övgüler yağdırdı. Ödül töreninde Fildişi Sahilli futbolcuya destek veren Crespo, FANATİK’e yaptığı açıklamada, “Drogba büyük bir profesyonel. Bu yaşına rağmen Galatasaray’da goller atmaya devam ettiğini biliyorum. Onu yeniden burada görmek çok güzel. Futbolu ne zaman bırakacağını bilmiyorum ama görünüşe göre büyük işler yapmaya devam edecek” ifadesini kullandı.

Herkese teşekkür gönderdi

Ödülü aldıktan sonra instagram hesabından bir açıklama yapan Drogba, “Bu ödülü almamda bana yardımcı olan, oy veren Galatasaray taraftarına, Shanghai, Chelsea, Marsilya, Guingamp, Le Mans ve dünyanın her yerindeki tüm insanlara milyonlarca kez teşekkürler. Bir Hollywood yıldızı gibi ayak izinizi, bir futbol efsanesi olarak böyle bir ödülle ölümsüzleştirmek kesinlikle inanılmaz bir onur. Tanrıya bana bu tutkuyu ve duyguları yaşattığı için teşekkürler” diye yazdı.

Türkler’in oyu belirledi

Golden Foot’ta adaylar belirlendikten sonra internet üzerinden aylar süren bir oylama yapılıyor. Burada Drogba’ya Türkiye’den gelen oylar, onun finale kalmasında önemli rol oynadı. Tüm elemelerin ardından Drogba, Cristiano Ronaldo ve David Beckham finale kaldı. Kulislerde ödülün futbolu bırakan Beckham’a verileceği konuşuluyordu. Ancak gazeteciler ve futbolun önde gelen isimlerinden gelen son oyların ardından Beckham’la finale kalan Drogba, ödülün sahibi oldu.

 

FANATİK

SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler