LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Galatasaray306336
 • 2. Beşiktaş306234
 • 3. Medipol Başakşehir306222
 • 4. Fenerbahçe306030
 • 5. Trabzonspor30469
 • 6. Göztepe3044-5
 • 16. Osmanlıspor FK3032-6
 • 17. Gençlerbirliği3030-14
 • 18. Karabükspor3012-50
 • Tümü
YENİ HABERLER
Yarsuvat'ta Kenan Evren'li mesaj!
Yarsuvat'ta Kenan Evren'li mesaj!
13 Mayıs 2015 20:24
Galatasaray Kulübü Başkanı Yarsuvat, "Beni Kenan Evren'e benzetmişler. Teşbihte hata olmaz ama yanlış var, ben askerliğimi bahriyede yaptım" dedi.

Galatasaray Kulübü Başkanı Duygun Yarsuvat, Galatasaray Lisesi'nde gerçekleştirilen mayıs ayı divan kurulu toplantısının son bölümünde üyelere hitap etti.

Yarsuvat, "2014 yılı ekim ayı içinde bana 'Galatasaray'ın 35. başkanı' sıfatını verdiniz. Emin olun, Galatasaray'la ilgili yapmış olduğum çalışmalarımın en zevk aldığım, en aşkla hizmet verdiğim dönemiydi" dedi.

Genel kurulda başkanlığa aday olmamasına rağmen kendisinin eleştirildiğini kaydeden Yarsuvat, şunları kaydetti:

"Aday değilim ama beni hedef alıyorlar. Neden hedef alıyorlar anlamıyorum. Ne kabahatler işlemişim ona bakıyorum. Bugün şampiyonluğa oynayan bir futbol takımımız mevcut. Oyuncularımızda hiç değişiklik yapmadık. Sadece sevgi ve moral verdik, sadece onların yanında durduk, bugünkü duruma geldik." 

Elde edilen başarıların hiç de kolay gelmediğini aktaran Yarsuvat, kendisiyle ilgili iddialar için ise esprili bir şekilde şu ifadeleri kullandı:

"Geliri olmayan bir kulüp aldık. Ayda 5 milyon lira çalışan maaşı ödeyen bir kulüp. Bir çok danışman var ama nerede olduğu belli değildi. Tüm bu durumların altından kalktık. Geçen gün baktım, bir gazetede sanki ben yarışa girmişim gibi adaylıktan çekilen kişi, 'Yarsuvat'ın 70 milyon liralık sırrı' diyor. Hiç sır falan yok. Sevgili Galatasaraylılar biz ne yaptık bu 70 milyon lirayı. Gece 12'lere kadar yönetim kurulunda tartıştık. Sonra karar verdik. Ben dahil 16 kişiyiz, birer villa satın aldık kendimize. Sonra geri kalanı için yine sabahlara kadar tartıştık, hararetli tartışmalar oldu ve oy birliğiyle deplasman maçlarına gidip gelmek için bir uçak alalım dedik. Geri kalanıyla da seçimden sonra hep beraber dünya turuna çıkacağız. Biz ne yaptık bu parayı? Nedir bu 70 milyon liranın sırrı? Acaba kendisi biliyor mu?"

"Beni Kenan Evren'e benzetmişler"

Trafik nedeniyle toplantının başını kaçırdığını ve kendisinin Kenan Evren'e benzetildiğini öğrendiğini söyleyen Yarsuvat, yine nükteli ifadeler kullandı.

Yarsuvat, "Ben başkan adayı değilim ancak bir de Kenan Evren'e benzetmişler. Teşbihte hata olmaz ama yanlış var. Ben askerliğimi bahriyede yaptım. Askerlikte yaptığımda da en yaşlılardan biri olduğum için bana 'amiral' derlerdi. İyi noktası da var. Kenan Evren 98 yaşında vefat etti. Ben de ona benziyorsam sıkı durun, 20 sene daha beni göreceksiniz" şeklinde görüş belirtti. 


AA

SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler