LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Galatasaray306336
 • 2. Beşiktaş306234
 • 3. Medipol Başakşehir306222
 • 4. Fenerbahçe306030
 • 5. Trabzonspor30469
 • 6. Göztepe3044-5
 • 16. Osmanlıspor FK3032-6
 • 17. Gençlerbirliği3030-14
 • 18. Karabükspor3012-50
 • Tümü
YENİ HABERLER
Yarsuvat: "Seçilirsem Prandelli ile..."
Yarsuvat: "Seçilirsem Prandelli ile..."
10 Ekim 2014 14:51
Galatasaray başkan adayı Duygun Yarsuvat, Galatasaray Televizyonunda açıklamalarda bulundu. Yarsuvat, Başkan seçilmesi halinde Prandelli'yle devam edeceğini açıkladı.

Galatasaray başkan adayı Duygun Yarsuvat, Galatasaray Televizyonunda açıklamalarda bulundu.

Yarsuvat'ın açıklamaları şöyle;

"İlk icraatim herhalde mali portreyi önüme koymak, idari portreyi önüme koymak, 210 günlük bir çalışma düzeni hazırlamak ama bir sloganımız var; "Dördüncü yıldız"

"Bu sloganı gerçekleştirmek için ne gerekiyorsa yapacağız. Kısa bir sürede derinlemesine değişiklikler yapamazsınız. Bu sürede diğer arkadaşlara, hem kulübü bilme hem de hazırlık yapma şansı vereceğiz. Benim 5 sene, 10 sene başkanlık yapma hevesim yok. Mayıs 2015'te ben bırakacağım. O süreye kadar gerekli hazırlıklar yapılsın."

"Bence, başkan değişiminin pozitif yansıması gerekir. Ne teknik kadroda, ne de sporcu kadrosunda bir değişim öngörmüyoruz. Gerek oyuncular, gerek teknik kadro branşının en iyilerinden. Bizim bu konuda bir tasarrufumuz olmayacak. İtalyan milli takımının antrenörü geldi, bunu ben niye değiştireyim. Galatasaray'ı hepimiz takip ediyoruz. Kimleri yemedik ki biz? Rijkaard'ı, Feldkamp'ı, Mancini'yi yedik. Bunun sebebi Galatasaray dışındaki adamlar yüzünden yedik. Lucescu'yu yedik. Lucescu hakkında, tv'de "Saçlarını taramıyor" bile dendi. Biz adama köylü dedik, adam takımını Avrupa şampiyonu oldu. Bunun ortadan kaldırılması gerek. Benim görev sürem boyunca Prandelli devam edecek. Ben hiçbir değişiklik düşünmüyorum. Aksi söylenirse doğru değildir."

"Ocak ayında yapılan transferler doğru transferler değildir. Takımlar, sezon başında transferlerini yaparlar, ocak ayında gitmesini istedikleri oyuncuları satmak isterler. Kimse iyi oyuncusunu devre arasında bırakmak istemez. Galatasaray'ın parasını, yeni oyuncular alacağız diye ıvır zıvır harcamak istemiyorum."

"Faruk Başkan, UEFA Kupası'nı kazandığı zaman ben Divan Başkanı'ydım. Aynı zevki, aynı heyecanı onlarla beraber yaşadık. Yine Galatasaray'ın dışındakiler, 2000 yılında bu başarının tadına vardırtmadılar. Sürekli eleştirdiler. Avrupa Süper Kupası'nı da kazandık. Orada da bir tatsızlık oldu. Neden Fatih Hoca ayrıldı falan dendi. Benim görüşüm devamlılıktır. Fatih Hoca ile bunu çok konuştuk. O da devamlılık ister. Örnekler verdik. Manchester United'ın antrenörü Alex Ferguson, Arsenal'in hocası uzun süreli."

"Biz hiçbir zaman Fatih Terim'in Galatasaray'dan ayrılmasını istedik. Bazı şartlar, söylemeyeyim ben, Galatasaray'ın aleyhine oldu."

"Şayet seçilir isem, TFF'ye dostane yaklaşmayı isterim. Parmağı göze sokarmışcasına, Galatasaray aleyhine bir takım kararlar alırlarsa Galatasaray için şahin olurum. Kimseyle aram kötü değildir ama ben Galatasaray'ı kimseye yedirmem. Federasyon başkanı da olsanız, Galatasaray başkanı da olsanız, insansınız. Birbirinizi sevmelisiniz. Bu Türk futbolunun üzerinde bir sorundur."

 

SPORX

SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler