LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Galatasaray306336
 • 2. Beşiktaş306234
 • 3. Medipol Başakşehir306222
 • 4. Fenerbahçe306030
 • 5. Trabzonspor30469
 • 6. Göztepe3044-5
 • 16. Osmanlıspor FK3032-6
 • 17. Gençlerbirliği3030-14
 • 18. Karabükspor3012-50
 • Tümü
YENİ HABERLER
Yarsuvat: Çilekler, üzümler nerede?
Yarsuvat: Çilekler, üzümler nerede?
01 Şubat 2015 08:30
G.Saray'ın mali kaynaklarının kötü kullanıldığını söyleyen .Galarasaray Kulübü Başkanı Duygun Yarsuvat"Çilekler, şeftaliler, üzümler geldi gitti. 6 ayda G.Saray'ı normal seçimlere hazırlamak istiyoruz" dedi. Aysal'a sert sözlerle yüklendi.

Yarsuvat görevi devraldığı Ünal Aysal ve ekibini, "Mali kaynakları kötüye kullanmak"la suçlarken, isim vermeden Aysal için "Kaçtı" ifadesini kullandı. Yarsuvat, "Bir misyon yüklendim.

Bu misyon G.Saray'ı normal seçimlere hazırlamaktı. 6 ay göreve geldim, bunu değiştiremem. Söz verdim çünkü. G.Saray bir boşluktaydı. Bir başkan istifa etmiş, kaçmıştı. Bunu G.Saray'a yakıştıramadığım için bu görevi kabul ettim. Yönetim kurulundaki arkadaşlarım da cansiperane bir şekilde çalışarak bu altı ayı başarılı şekilde tamamlamak istiyoruz" diye konuştu.

Çilekler, üzümler nerede?

G.Saray'ın mali kaynaklarının kötüye kullanıldığını belirten Duygun Yarsuvat şunları söyledi: G.Saray'ın gelirlerinin çarçur edildiğini gördük. Biliyorsunuz, çilekler, şeftaliler, üzümler geldi gitti. Bizden önceki birçok işin yanlış yapıldığını gördük. Spor kulüpleri ancak başarıyla ileriye gidebilir. Bizde G.Saray Lisesi'nden kaynaklanan farklı bir kültür var. Bu, G.Saray'ın esasını oluşturuyor. Ancak mutlaka G.Saray Lisesi'nden gelmenize gerek yok. O kültürü benimsemeniz lazım. G.Saray'da hoşgörü vardır, G.Saray laiktir. Passolig taraftarı stattan uzaklaştırdı. Gelecek sezon uygulacak serbest yabancı kuralını doğru bir hamle olarak görüyorum.

Prandelli başarısız oldu, gönderdik

Sözleşmesi feshedilen Cesare Prandelli'nin CAS'a gideceği sorusuna da Duygun Yarsuvat şu cevabı verdi: Bu konuyla vekilim Hamdi Yasaman ilgileniyor. Prandelli her zaman CAS'a gidebilir. Biz de karşı argümanları hazırlamış durumdayız. İtalyan hoca başarısız oldu, gönderdik. Sözleşme şartları yüksekti. Sadece Prandelli değil, yardımcıları, tercümanı da yüksek para alıyordu. 5 yardımcısının her biri aylık 15 bin dolar alıyordu. Bir de basın sözcüsü vardı, bir hanım. O da 10 bin euro maaş alıyordu. Bu yanlış bir anlaşmaydı. Prandelli'yi almamak lazımdı.

Gülen korkup kaçtı

Başkan Duygun Yarsuvat, Fethullah Gülen'le ilgili olarak da şunları söyledi: Fethullah Gülen'in yetiştirdiği nesil bugün mülkiye, yargı gibi kilit noktalara yerleştirildi. Askeriyede fazla başarılı olamadı. Gülen'in kaçtığı tarihe bakın. Yargılanıyordu ve son karar verilcekti. Korkup ABD'ye kaçtı. Onu oraya çağıran da ABD'dir.

Yıldırım'ı cemaat bu hale getirdi

G.Saray başkanı Duygun Yarsuvat, şike davasında yargılanan Aziz Yıldırım hakkında da şu ifadeleri kullandı: Aziz Yıldırım, 'Bunu yapan cemaattir' diyor. Demek ki Aziz Yıldırım'ı cemaatin bir komplosu bu hale getirdi. Komployu yapan kim, cemaatçi polisler. Cemaatçi polisler Balyoz Davası'nda da sahte deliller üreterek böyle bir davanın oluşmasına neden oldu. Cemaatin bir başka hedefi de orduyu ortadan kaldırmaktı.

Hamzaoğlu bizi şaşırtı!

Başkan Duygun Yarsuvat, "Hamza Hamzaoğlu'nun performansı beklediğimizin üstünde. Prandelli, Türkçe bilmiyordu. Bu nedenle iletişim sorunu yaşanıyordu. 6 ay için göreve geldim ama ben Hamzaoğlu'nun devam etmesini isterim. Elbette buna yeni yönetim karar verecek" dedi.

Şampiyonluk şansımız % 33

Galatasaray'ın UEFA'nın finansal kriterleri nedeniyle Avrupa Kupaları'na katılamaması gibi bir konunun konuşulduğuna da değinen Yarsuvat, "Bu 2016 için söz konusu olabilir. Futbolculara borçları ödüyoruz. Borcu kapattığımızda zaten UEFA'nın kriterlerine uymuş oluruz. Kriterler uygulanırsa Şampiyonlar Ligi'ne çok takım gidemez" dedi. Yarsuvat şampiyonluk şanslarının yüzde 33 olduğunu da sözlerine ekledi.

G.Saray Kulübü Başkanı Duygun Yarsuvat, CNN Türk'te yayınlanan 'Hafta Sonu Keyfi'nde önemli açıklamalar yaptı.

 

SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler