LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Galatasaray306336
 • 2. Beşiktaş306234
 • 3. Medipol Başakşehir306222
 • 4. Fenerbahçe306030
 • 5. Trabzonspor30469
 • 6. Göztepe3044-5
 • 16. Osmanlıspor FK3032-6
 • 17. Gençlerbirliği3030-14
 • 18. Karabükspor3012-50
 • Tümü
YENİ HABERLER
Yarsuvat: Bunlar bana işlemez
Yarsuvat: Bunlar bana işlemez
19 Aralık 2014 06:19
G.Saray'ın Başkanı Duygun Yarsuvat, "Şike yapılmış, yapılmamış o beni ilgilendirmez. Ben bunu söyledim. Herkesten duyduğum gibi 'Bir miktar talep edilmiş, onu vermediği için bir dava açıldığını duyuyorum' dedim" dedi.

Galatasaray Başkanı Duygun Yarsuvat, Fethullah Gülen Cemaati'nin Aziz Yıldırım'dan 50 milyon dolar istediği yönündeki sözlerine açıklık getirdi. Başkan Yarsuvat, "Hanefi Avcı'nın kitabına bir bakın. Bir de o davayı açan savcının kullandığı sıfata bakın. Bu davanın niye açıldığını görürsünüz. Aziz Yıldırım tehlike altında" dedi. Başkan Yarsuvat ayrıca, istifa edeceği yönündeki iddiaları da yalanladı. Sarı-kırmızılı kulübün başkanı Duygun Yarsuvat ile başkan yardımcısı Abdurrahim Albayrak, Kadir Has Üniversitesi'nin spor hukuku konulu paneline katıldı.

Ceza hukukçusuyum

Panelde öğrencilerin sorularını yanıtlayan Yarsuvat, ardından gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını değerlendirdi. 'Fethullah Gülen Cemaati'nin Aziz Yıldırım'dan 50 milyon dolar istediği, Yıldırım vermeyince de 3 Temmuz operasyonunun yapıldığını' belirttiği konuşmasının hatırlatılması üzerine ise Yarsuvat, "Ben başkandan önce ceza hukuçusuyum aynı zamanda savunma avukatlığı görevini yürütüyorum. Benim için önemli olan hukuktur. Olaylar şikeye gelince, o zaman dedim ki; "Aziz Yıldırım'ın özel yetkili ağır mahkemesinde yargılanması yanlıştır."

Duyduğumu söyledim

Siz de açın kitaplarınıza bakın, hocalarınıza sorun. Özel Yetkili Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanması için silahlı suç örgütü olması gerekir. Bu davada silah yoktur. Bu davanın herhangi bir noktasında da görev almadım. Sadece söylediğim husus, bunların Özel Yetkili Ağır Ceza Mahkemeleri'nde yargılanmaları yanlıştır. Şike yapılmış, yapılmamış o beni ilgilendirmez. Ben bunu söyledim. Herkesten duyduğum gibi 'Bir miktar talep edilmiş, onu vermediği için bir dava açıldığını duyuyorum' dedim" ifadesini kullandı. Galatasaray'ın son 1 ayda olaylarından dolayı cezalar aldığını hatırlatan Yarsuvat, sağduyu çağrısı da yaptı.

Yönetimde sıkıntı olmaz

"Şike operasyonuyla ilgili yaptığınız açıklamaların ardından üzerinizde bir baskı oluştu mu?" şeklindeki soruya ise Galatasaray Başkanı, "Böyle bir baskı yok üstümde. Ben baskıya karşı şerbetliyim, bana baskı işlemez" dedi. İstifa edeceği yönündeki iddiaları değerlendiren Duygun Yarsuvat, "Kim söylüyor bunları? Konuşsunlar, söylesinler. Yönetim kurulu içinde de böyle bir şey olacağını hiç düşünmüyorum" dedi.

 

FOTOMAÇ

SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler