LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Galatasaray306336
 • 2. Beşiktaş306234
 • 3. Medipol Başakşehir306222
 • 4. Fenerbahçe306030
 • 5. Trabzonspor30469
 • 6. Göztepe3044-5
 • 16. Osmanlıspor FK3032-6
 • 17. Gençlerbirliği3030-14
 • 18. Karabükspor3012-50
 • Tümü
YENİ HABERLER
Yanal takımından memnun
Yanal takımından memnun
03 Ağustos 2016 06:04
Macaristan kampında Budapeşte'yi 5-0 yenen Trabzonspor'un teknik direktörü Ersun Yanal, mücadele eden asla vazgeçmeyip rakibine bu mücadeleyi her yerde kabul ettirecek bir Trabzonspor istediklerini söyledi.

Yanal, karşılaşmanın ardından basın mensuplarına yaptığı açıklamada,  üçüncü hazırlık maçlarını oynadıklarını ancak bunların çok ciddi rakiplere karşı  olmadığını belirterek, "Rakip, rakiptir. Biz kendi oyunumuzu oynamak, kendi  cesaretimizi kazanmak, kendi gücümüzü ortaya koyacağımız gelişimi, özellikle  ofansif anlamda hissetmek ve duymak adına bu türlü rakiplerle oynamayı yeğledik."  dedi.
 
Biraz daha zorlu etapların başlayacağını ifade eden Yanal, "Bildiğiniz  gibi tam bir kadroyla burada değiliz. Özellikle şu anda gelecek oyuncularımızla  birlikte bu ayın 14'ü gibi toplanmış olacağız ve bu süreç devam edecek. Dilerdik  ki bütün hepsi buraya katılsın. En azından takımın 3'te 2'lik kısmında oynayacak  futbolcularımızın takım oyunu konusunda istediklerimizi gerçekleştirmesi adına  güzel şeyler oluyor." diye konuştu.
 
 "Cavanda, gündemimizde yok"

 
Yanal,  Cavanda'nın affedilerek kampa katılıp katılamayacağına ilişkin  söylentiler üzerine "Hayır, öyle bir şey yok. Konuyu kapatalım. Burada  Cavanda'dan daha önemli bir süreç var. Cavanda, şu anda bizim gündemimizde yok ve  gündemimizde de olmayacak. Böyle bir şey söz konusu değil ama Trabzonspor'un  malıdır. Trabzonspor, kendi rafındaki oyuncusunu elbette değerlendirecektir. Biz  buraya odaklandık. Trabzonspor'un en iyi yere gelmesi için çalışıyoruz."  ifadelerini kullandı.
 
 Kaliteli oyuncular aldıklarını kaydeden Yanal, şöyle devam etti:
 
"Başlangıçtan itibaren kazanma arzusunu ortaya koyan, mücadeleden asla  vazgeçmeyip rakibine bu mücadeleyi her yerde kabul ettirecek bir Trabzonspor  istiyoruz. Ondan sonra artık kazanan, kazanmayı alışkanlık haline getirmiş,  yarışan bir Trabzonspor gelmeli. Bu sırayla olacak. İkisi birlikte çok hızlı  gelişir mi? Olabilir. Çünkü kaliteli ve iyi oyuncular aldık. İyi oyuncularla  takımı takviye ettik ve iyi de yarışacağımızı düşünüyorum."
 
Bu sene UEFA kriterleri doğrultusunda bazı zorluklar yaşadıklarını  kaydeden Yanal, "Finansal fair play var. Tahmin ettiğimiz ve çok iyi dediğimiz  yerlerde de eksik çıkabilecek ama şu anda eksik yerleri takviye ediyoruz.  24,5  yaş ortalaması olan, geleceğin birkaç yılının temellerinin atıldığı bir  Trabzonspor olmasını istiyoruz. Bu yolda oldukça yol kat ettik." diye görüş  belirtti.
 
 Yanal, N'Doye'ye değinerek, "N'Doye çok iyi bir profesyonel. Ücretinde  ufak bir indirime gitmesini, bu şekilde takıma katılmasını başından beri  istiyorduk. O da bu konuda yaklaşımlar gösteriyor şu anda. Böyle devam ederse,  N'Doye de bizimle olacak." şeklinde konuştu.
 
 "Demokrasi kazandı"
 

 Deneyimli teknik adam, bir gazetecinin "2010-2011 sezonundan sonra  Trabzonspor ile Fenerbahçe arasında yaşanan gerginlikle ilgili, iki kulüpte de  görev alan bir kişi olarak sezon başlarken taraftarlara neler söylemek  istersiniz?" yönündeki sorusu üzerine şunları kaydetti:
 
"Bizim ülkemizin geçtiği çok önemli bir süreç var. Bu süreçte  demokrasi kazandı. Hala bu sürecin artıkları toparlanmaya, temizlenmeye  çalışılırken, yeniden farklı yerlerden büyük bedel ödemeye devam ediyoruz. Bunun  için de birçok can verdik, şehitlerimiz oldu. Ülkemizde çok uzun zamandır ilk  defa çok güzel konsensüs ve barış ortamı gerçekleşti. Başta sayın  Cumhurbaşkanımız olmak üzere, bütün siyasi iradelerin aldığı kararlar hepimizi  çok mutlu etti. Çünkü gerginlikten beslenmenin ülkemize hiçbir yarar  getirmeyeceğini biliyoruz."
 
Sporda da her alanda olduğu gibi barışın yer alacağını düşündüğünü  belirten Yanal, sözlerini şöyle tamamladı:
 
"Başkanımız Muharrem Usta'nın kullanmış olduğu barış dili oldukça  etkili ve düzgün.  Her yerde barış oluyor, her yerde  insanlar birlikte oluyor ve  omuz omuza çarpışıyor. Demokrasi nöbeti tutan insanların hepsi farklı  kimliklerden ve gruplardandı. Orada Trabzonsporlu, Fenerbahçeli ya da  Galatasaraylı, Beşiktaşlı da vardı ama omuz omuzaydık. Orada birleşiyorsak  takımlar için de birleşebiliriz. Türkiye, artık bu barış dilini kullanmalı.  Toplumsal birliğe ihtiyacımız var. Umarım sağduyuyla yeni sezona başlarız."

SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler