LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Galatasaray306336
 • 2. Medipol Başakşehir306222
 • 3. Beşiktaş295932
 • 4. Fenerbahçe295727
 • 5. Trabzonspor30469
 • 6. Sivasspor3044-5
 • 16. Gençlerbirliği3030-14
 • 17. Atiker Konyaspor2929-5
 • 18. Karabükspor3012-50
 • Tümü
YENİ HABERLER
Yabancı sınırı kalkar ama..
Yabancı sınırı kalkar ama..
06 Şubat 2014 23:53
Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören Süper Lig'de uygulanan yabancı sınırıyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Demirören, süreçte bir değişiklik düşünülmediğini belirtirken, olası bir revizyonun ancak 18 Süper Lig ekibinin başkanının imzasıyla söz konusu olabileceğinin altını çizdi.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Yıldırım Demirören, Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim ve Futbol Federasyonu heyeti, Riva Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri’nde medya kuruluşlarının spor müdürleriyle bir araya gelerek, tesisleri gezdirdi.

İnşaatında 310 günü geride bırakan ve yaz aylarında açılması planlanan Riva Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri’nde gerçekleştirilen organizasyonda Başkan Yıldırım Demirören, Fatih Terim ve TFF heyeti, tesislerin gezilmesinin ardından spor basını müdürleriyle yemek yedi.

Yemekte bir konuşma yapan Demirören, Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri’nin Türk futbolunun ilerlemesine ışık tutacağını ifade ederek, “Bu sayede yılda 15 milyon TL tasarruf edilecektir.

Federasyon’un hala kira köşelerinde bulunması ise ayrı bir sıkıntı ve rahatsızlıktır. Temmuz’da bitecek tesislerimizin tam karşısında bir arazi daha satın alındı. Burada da bir başka hizmet binası inşa edeceğiz. Dolayısıyla futbolun tüm birimlerini Riva’dan idare etmiş olacağız” diye konuştu.

"Özür diledim"

Futbol Federasyonu Başkanı olduğu ilk hakem toplantısında hakemlerden özür dilediğini vurgulayan Yıldırım Demirören, bunun nedeninin Beşiktaş Kulübü başkanıyken sarf ettiği sözlerden ötürü olduğunu ifade etti.

Takımların her maçta en güçlü kadrolarıyla sahada olması gerektiğini ifade eden Başkan Demirören, “Ziraat Türkiye Kupası’nı bırakın, teneke kupa bile olsa kulüplerimiz yarışmacıysa en güçlü kadrolarıyla sahada yer almalılar” dedi.

"Yabancı futbolcu konusundaki kararımızı 3 yıllık olarak aldık"

Demirören, yabancı futbolcu sınırlamasıyla ilgili de şunları söyledi:

“Yabancı futbolcu konusundaki kararımızı 3 yıllık olarak aldık. Yeni sezonda bu durum aynen devam edecektir. Ancak değiştirilmesi isteniyorsa 18 Süper Lig kulübünün imza vermesi gerekmektedir. Bir eksik bile olsa Tahkim yolu açılır ve istenilen hedefe varılmaz.”

UEFA'dan yazı gelirse...

Yıldırım Demirören, şike davasında Yargıtay'ın aldığı onama kararı tercümelerinin UEFA tarafından istenmesinin ardından federasyonun şike konusunda verdiği kararda bir değişiklik olup olmayacağı sorusunu, "Bu karar alındığından beri aynı şeyi söylüyoruz. Bu, kurullarımızın aldığı kararlardır. UEFA'dan bir yazı gelirse içeriğine göre federasyon yönetim kurulumuz gerekli değerlendirmeyi yapacaktır" şeklinde yanıtladı. 

SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler