LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Medipol Başakşehir306222
 • 2. Galatasaray296035
 • 3. Beşiktaş295932
 • 4. Fenerbahçe295727
 • 5. Trabzonspor294611
 • 6. Kayserispor3044-6
 • 16. Atiker Konyaspor2929-5
 • 17. Osmanlıspor FK2929-9
 • 18. Karabükspor2912-47
 • Tümü
YENİ HABERLER
Uygun'a uygun olmayan uğurlama
Uygun'a uygun olmayan uğurlama
06 Ekim 2009 14:53
Başarılı teknik adamı uğurlamaya yönetimden kimse gelmedi

Sivasspor teknik direktörlük görevinden istifa eden Bülent Uygun, bugün şehirden ayrıldı. Uygun, "Kimseye kırgın değilim." dedi.
 

Hafta sonu oynanan Antalyaspor maçı sonrası yaptığı açıklamada istifa eden Sivasspor teknik direktörü Bülent Uygun bugün Sivas'tan ayrıldı. Uygun'u uğurlamaya yönetimden kimse katılmazken tesis görevlilerinin yanısıra Sivassporlu futbolcu Hayrettin ve Abdurrahman Dereli hocalarını havaalanına kadar yolcu ettiler. Sivasspor tesisleri önünde Uygun ve tesis çalışanları hatıra fotoğrafları çektirdiler. Havaalanı'nda bulunan vatandaşlarla fotoğraf çektiren Uygun, haklarını helal etmelerini istedi.
 

Havaalanında gazetecilerin sorularını cevaplandıran başarılı teknik direktör, "Sağolsun seven insanlardan güzel şeyler yaptık ki giderken bu kadar güzel bir şekilde uğurlanıyoruz. Yaptıklarımız zaten ortada. Seven sevmeyen herkese teşekkür ediyoruz. Biz ölüme giderken de gülerek gitmeyi tercih edenlerdeniz. Yaradanımızdan dolayı da yaradılanı sevdiğimiz bir ortamda yaradanımızın güzelliklerini sunabilmek ve onlara hizmet edebilmek bizim için bir şereftir. O yüzden bütün herkesten haklarını helal etmelerini istiyor ve teşekkür ediyorum." dedi.
 Son zamanlarda gazetelerde hakkında çıkan haberlere de değinen Uygun, "gazetelerde bir şeyler okuyorum bu benim yapıma ve mantaliteme çok ters." dedi.
 

"Bülent Uygun Ankaragücü ile anlaştı"."Hikmet hoca gidiyor, Bülent hoca geliyor". gibi hakkında çıkan haberlerle ilgili iddialara ise Uygun, ''Ben bir takımın başında herhangi bir hoca varken veya benim bir takımın başında çalıştığım bir ortamda dünyayı önüme serseler hiçbir takımla ne görüşürüm ne de anlaşırım.'' şeklinde konuştu.
 

Hiç kimse ile anlaşmadığını belirten Uygun, "Hiçbir yerle de anlaşmayı şu anda düşünmüyorum. Öncelikle kendimi geliştirmek için bazı planlarım var. İngiltere'ye gidip hem yabancı dilimi ve hem de son teknolojiyle ilgili hemd e oradaki aletlerle ilgili gerekli çalışmalarımı yapacağım. Daha sonra Türkiye'ye dönüp kendi hayallerimi gerçekleştirme adına düşündüklerimi gerçekleştirebileceğim bir takımla onun yönetimi taraftarını gücünü hissettiğim bir ortam olursa da o takımla anlaşırım." dedi.
 

Gazetecilerin kırgınlık var mı sorularının üzerine Uygun, "Kırılmaya hiç gerek yok sonucunda yapılan bir çok önemli başarılar var. Turkcell Süper Ligi'ne baktığınızda bütün bu rekorları bu süre içerisinde Allah bize nasip etmiş. Son zamanlarda yaşadığımız sakatlıklardan ve transferdeki maddi gücümüzün çok fazla olmadığından dolayı çok güçlü rakiplerle oynadıktan sonraki alınan mağlubiyetler herkesi tabiî ki belli ölçüde sıkıntıya soktu. Bunun karşılığında da belli başarısızlık geldi. İnsanlar başarıya alıştıkları zaman olabilecek bir başarısızlıkta muhakkakki birileri bunun sorumluluğunu alması gerekiyor. Bu sorumluluğu alma gereği bende olduğunu biliyorum o yüzden kendi üzerime aldım kimseye kırgın değilim herkesi seviyorum, herkes hakkını helal etsin, kendine iyi baksın Allah'a emanet olsun." dedi.
 

SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler