LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Galatasaray306336
 • 2. Beşiktaş306234
 • 3. Medipol Başakşehir306222
 • 4. Fenerbahçe295727
 • 5. Trabzonspor30469
 • 6. Göztepe3044-5
 • 16. Osmanlıspor FK3032-6
 • 17. Gençlerbirliği3030-14
 • 18. Karabükspor3012-50
 • Tümü
YENİ HABERLER
Usta, maça hazır!
Usta, maça hazır!
22 Mart 2016 05:54
3 kurmayı ile İsviçre'ye çıkarma yapacak olan başkan Muharrem Usta, 5 maddelik sunum hazırladı.

Trabzonspor'da, UEFA ile yapılacak Finansal Fair Play kriterleri görüşmesi bu hafta gerçekleşecek. Başkan Muharrem sta, yanına başkan yardımcıları Önder Bülbüloğlu ve Nevzat Aydın ile kulüp müdürü Sinan Zengin'i de alarak perşembe günü İsviçre'ye gidecek. Burada Mali Fair Play ile ilgili hazırlanan rapor UEFA'ya sunulacak.

Yönetimin, savunmasında 5 madde ön plana çıkartılacak. Bu maddelerin futbolcu giderlerinin düşürülmesi, Akyazı Stadı ile ilgili sponsorluk görüşmeleri, mevcut tesislerin devri, Kartal Tesisleri'nin değerlendirilmesi ve personel giderlerinin azaltılması olduğu öğrenildi.

Trabzonspor Kulübü, yapacağı bu savunmanın ardından UEFA'dan hiçbir ceza almamayı ve denetimin devam etmesini sağlamayı amaçlıyor. Bordo-mavili kulüp, perşembe günü sunacağı savunmanın ardından tıpkı Galatasaray'da olduğu gibi UEFA daha sonraki bir tarihte Trabzonspor ile ilgili kararını açıklayacak.

Bülbüloğlu umutlu

Bordo-mavili kulübün başkan yardımcısı Önder Bülbüloğlu, 24 Mart Perşembe günü daha genişletilmiş bir heyet ile gelişmelerle ilgili olarak UEFA'ya savunma yapacaklarını ifade ederek, "Savunmamızı hazırladık. 3 yıl içerisinde ekonomimizi, UEFA kriterlerine tamamen uygun hale getireceğiz.

Bunları tüm detayları ile toplantıda anlatacağız. Ön görüşmelerimiz çok olumlu. Herhangi bir ceza almadan yeni bir sözleşme yapmayı umuyoruz" şeklinde konuştu.

1-UEFA'ya verilecek savunmada öncelikli olarak oyuncu giderlerinde yapılan iyileştirmeler ön plana çıkartılacak. Futbolcu giderlerinin 140 milyon TL'den 80 milyon TL'ye indirildiği belgelerle UEFA'ya sunulacak.

2- Akyazı'da yapımı devam eden ve gelecek sezona yetiştirilecek olan stadyumla ilgili hazırlanan projeler ve yapılan sponsorluk görüşmeleri UEFA'ya anlatılacak. Loca ve kombine satışlarından en az 20 milyon TL ve stadın isim hakkından da en az yılda 12 milyon TL'lik bir gelir hedefi olduğu ve bunun ön görüşmelerinin olumlu sonuçlandığı da vurgulanacak.

3- Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nin mevcut Trabzon Havalimanı'nın genişlemesi kapsamında devriyle ilgili olarak yapılan görüşmeler anlatılacak. Tesislerin devri durumunda kulübün kasasına 150 Milyon TL girmesi hesaplanıyor.

4- İstanbul'da bulunan Kartal Tesisleri'nde yapılması muhtemel inşaatlardan da kulübün kasasına 100 milyon dolar'lık bir girdi sağlanmaya çalışılacak. Bu tesisin bordo-mavili kulübe ait olduğunu belirten belgeler de savunma da yer alacak.

5-Savunmada son olarak kulübün 20 milyon TL'yi bulan personel giderlerinin de aşağı çekilmesi için yapılan fedakarlık görüşmelerinden
bahsedilecek.

 

FOTOMAÇ

SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler