LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Galatasaray306336
 • 2. Beşiktaş306234
 • 3. Medipol Başakşehir306222
 • 4. Fenerbahçe306030
 • 5. Trabzonspor30469
 • 6. Göztepe3044-5
 • 16. Osmanlıspor FK3032-6
 • 17. Gençlerbirliği3030-14
 • 18. Karabükspor3012-50
 • Tümü
YENİ HABERLER
Ünal Aysal'dan transfer açıklaması
Ünal Aysal'dan transfer açıklaması
25 Haziran 2013 16:31
Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal, transferde önceliklerinin Melo'nun pozisyonu olduğunu söyledi.

 

Türk Telekom Arena Stadı'nda düzenlenen törenle mazbatasını alan Başkan Ünal Aysal, sonrasında basın mensuplarının gündemle ilgili sorularını cevapladı.

Türkiye Futbol Federasyonu'nun gelecek yıl yabancı sayısında uygulayacağı 6+0+4 konusunda Başkan Ünal Aysal, "Yabancı kontenjanı Türk sporunun lehine neyse o Türk sporu içinse o önemlidir. Her türlü çabamız Türk sporunun iyileşmesi yücelmesi yurt dışındaki başarılarının artmasıdır." diyerek şunları söyledi:

"Yurt dışı rekabetimiz için yabancı oyuncu sayısı son derece önemlidir. Dünyanın ve Avrupa'nın bir parçasıysak onlarla aynı silahlarla mücadele etmemiz gerekiyor. Türkiye'nin hiçbir kurumu, federasyonumuzda Türk sporuna zarar verecek birşey düşünmez. Biz bu konuda Futbol Federasyonu'ndan ters bir karar beklemiyoruz. Beklentimiz bir uzlaşı içinde doğru ve faydalının bulunmasıdır. Önümüzdeki günlerde bir çözüm ortaya çıkacaktır. Kimsenin endişesi olmasın."

Takıma yapılacak transferler konusunda da değerlendirmelerde bulunan başkan, "Bugünden sonra artık yetkim var. Arkadaşlarımızla hazırlıklarımızı yapmıştık, artık uygulamaya koyabiliriz. Seçim sürecinden dolayı biraz geciktik. Açıkçası kampa gidene kadar transferleri bitirmek istiyoruz. 15 gün içinde ciddi ilerlemeler olacaktır. Ancak zaten bizim oturmuş bir kadromuz var. Öyle büyük değişiklikler olmayacaktır.

Zaten bizim üst üste iki senedir başarılı bir ekip var. Yaz çiz sistemi uygulamayacağız. Başarılı sistemi de bozmak istemiyoruz. Nokta atışları transferler yapabiliriz. Bir sürü oyuncu almak gündemde değil. İki üç tane pozisyonunun doldurulması lazım. İki veya üç tane transfer bekleyebiliriz." diye konuştu.

Önceliğimiz Melo'nun pozisyonu

Bir gazetecinin 'Carlinhos ve Gökhan İnler isimleri gündemde mi?" sorusuna ise Başkan Aysal, şu cevabı verdi:

"Bizim önceliğimiz stoperdi onu hallettik. Önceliğimiz Melo'nun oynadığı pozisyondur. Diğer pozisyonlar ise yurt dışındaki başarıyı arttırmaya yönelik pozisyonlar içindir. Bizim olmazsa olmaz pozisyonumuz Melo'nun pozisyonudur. Sol bek dahi ikinci derece önemlidir. Bizden alacağınız ilk haber Melo'nun pozisyonu konusunda olacaktır."

Başka bir gazetecinin "Transferde Arda, Nani ve Farfan isimleri yer alıyor. Bu oyuncularla görüşmeler var mı?" sorusuna ise Başkan Ünal Aysal, "Arda için devamlı talep var. Arda aklımızda olan oyuncu. Gittiği yerde kendi kulübü de tutmak istediği sürece iyi niyet gösterisinde bulunmamız yeterli oluyor. Şu anda Arda'nın transferi için ne kendisi hazır ne de kulübü hazır." cevabını verdi.

Öte yandan Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı Başkanlığı konusunda da Ünal Aysal, şunları ifade etti:

"Şu anda Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı var. Bu konuda bir takım çalışmalar olabilir. Galatasaray'da benim yüklü mesaim var. Bunu uygulamam lazım. Burada başarılı olmak zorundayım. Ek görevi kabul etmem zor gözüküyor. Kulüpler Birliği'nde yeni seçim varsa bu kurgunun değişmesi için ısrar edeceğim. Kulüpler Birliği'nin bir görevi fonksiyonu olması lazım. Şu andaki içi boş sistem. Sanki bir iş yapıyormuş gibi göstermek sakıncalıdır."

Tek dileğimiz Türk takımlarının bir leke almadan kurtulması

Bu arada UEFA Disiplin Kurulu'nun Fenerbahçe ve Beşiktaş hakkında olumsuz karar vermesi durumundaki görüşlerinin sorulması üzerine Başkan Ünal Aysal, "Galatasaray bu sistemin dışındadır. Biz katiyetle ilgilenmiyoruz. Tek isteğimiz Türk kulüplerinin dışarıda böyle bir leke almadan kurtulmalarıdır. Sorun yaşamadan yollarına devma etmesidir. Dost camialar aynı sorunları beraber yaşıyoruz. Beraber savunmada olmamız lazım. Galatasaray'ın başka bir şekilde davranmasını beklemeyin." diye cevap verdi.

Beşiktaş'ın yeni sezonda Türk Telekom Arena'da oynama isteğinin hatırlatılması üzerine ise Başkan Ünal Aysal, "Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman seçimden önce dost yemeği sırasında bu konuda temennisini bildirdi. Önümüze resmi talep gelmedi. Beşiktaş başkanı '7 maç Telekom'da 7 maç Kadıköy'de oynamak istiyoruz. Buna nasıl bakarsınız' demişti. Beşiktaş dost camia biz bunlara da dostlukla yaklaşırız. Ancak bu konuda da ciddi teknik sorunlar var. Şu anda gönül bağı ile evet dersek bile ilerde başka sorunlar olabilir. Bu konunun iyi çalışılması lazım. Gerçekten hiç kimseye zarar vermeyecek durumu olursa iyi olur." dedi.

Bu arada bir gazetede Adnan Öztürk'ün 'Şişli Belediyesi'ne her maç 500 bilet veriliyordu' şeklindeki açıklamalarına ise Ünal Aysal, "Bir ay öncesine kadar Adnan Öztürk bu kulüpte başkan yardımcısıydı. İkinci başkanın bilgisi dahilinde hiçbir işlem olmaz. Galatasaray'da yanlış işlem yapılmaz. Bilet konusuna gelecek olursak 2011 yılında stadımızın yukarı kısmı boş kalıyordu. Oraya da bilet satamıyorduk. Bu durum üzerine Şişli Belediyesi'nden bir öneri geldi. 'Böyle yaparsak hem boş durmasına mani oluruz hem biz de muayyen fiyattan biletleri satın almış oluruz.' dendi. Böylece de bilet satış işlemi oldu." şeklinde cevap verdi.

Ünal Aysal, gelecek dönemde kurumsallaşma ve mali yapılanma konusuna büyük önem vereceğini sözlerine ekledi.

Ünal Aysal ve ekibi mazbatasını aldıktan sonra basın mensuplarına poz verdi.

 

CİHAN

SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler