LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Galatasaray306336
 • 2. Beşiktaş306234
 • 3. Medipol Başakşehir306222
 • 4. Fenerbahçe306030
 • 5. Trabzonspor30469
 • 6. Göztepe3044-5
 • 16. Osmanlıspor FK3032-6
 • 17. Gençlerbirliği3030-14
 • 18. Karabükspor3012-50
 • Tümü
YENİ HABERLER
Ünal Aysal'dan büyük itiraf!
Ünal Aysal'dan büyük itiraf!
09 Eylül 2014 09:15
Galatasaray’daki yolsuzluk kriziyle adı gündeme gelen Ayşegül Egemen'in iddialarına yanıt veren Ünal Aysal "Tüm kulüplerde bu tür hırsızlıklar oluyor" dedi.

1.5 milyon Euro tutarında bir tır dolusu formanın ortadan kaybolduğu iddiasıyla ilgili konuşan Başkan, “Böyle bir rakam hatırlamıyorum. Ama tüm kulüplerde bu tür hırsızlıklar oluyor. Bizim görevimiz bunları önlemek, olduğu takdirde de savcılığa vermek” dedi.

İlk olarak FANATİK gazetesinin ortaya çıkardığı Galatasaray’daki yolsuzluk kriziyle adı     gündeme gelen Ayşegül Egemen, görevine son verildikten sonra ilginç bir iddia ortaya atmıştı.

1.5 milyon Euro tutarında bir tır dolusu formanın ortadan kaybolduğunu ve bu yolsuzluktan Başkan Ünal Aysal’ın haberdar olduğunu öne süren Egemen’e, Sarı-Kırmızılı kulübün patronundan cevap geldi.

‘500 bini yürüttüğüne göre’

Konunun çözümü için verdiği talimatın yerine getirildiğini belirten Aysal, Beyaz TV’ye yaptığı açıklamada,

“Bu hanımefendinin söylediği şey tamamen kendisini korumak, 500 bin TL’yi geri ödememek için bahane. 1.5 milyon Euro gibi bir rakam hatırlamıyorum. Ama tüm kulüplerde bu tür hırsızlıklar oluyor. Nitekim kendisi 500 bin TL’yi yürüttüğüne göre, demek ki başka şeylerde olmuş olabilir. Burası çok büyük bir kulüp. Ama bizim görevimiz bunları önlemek. Olduğu takdirde de bunları savcılığa, mahkemeye vermek. Hep bunlarla uğraşıyoruz” ifadesini kullandı.

‘Yönetici tenezzül eder mi’

Yolsuzluğun içinde yöneticilerin de olup olamayacağı yönündeki soruya sinirlenen Başkan, “Yok kardeşim, mümkün mü böyle bir şey. Herhangi bir yönetici ne böyle bir işe girer ne de tenezzül eder. Zaten bir yönetici böyle bir işe girse ertesi gün kulağından tutar atarım. Yani bizim yukarı seviyedeki yöneticiler, yönetim kurulu üyeleri, bunlar yok. Ama aşağıda dükkan yöneticileri gibi yerlerde olabilir. İşte biz de bunları araştırıyoruz zaten” açıklamasını yaptı.

‘Melo’ya kasıtlı gidiyorlar’

Sarı-Kırmızılı kulübün patronu Ünal Aysal, “Felipe Melo’ya sahip çıkıyor musunuz” şeklindeki soruya ise “Çıkmaz olur muyum kardeşim. Adam her sene daha da iyileşerek gidiyor. Hem oyunu iyileşiyor hem de daha terbiyeli, daha düzenli bir hayat kurdu. Takdir edilecek bir hayatı var. Şu anda o çocuğun üstüne gitmek kasıttır yani” cevabını verdi.

Aziz Yıldırım’dan özür diledi

Bu arada Melo Melo, Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’a hakaret içeren bir mesajı sosyal medyada paylaşmasının ardından yine sosyal medya üzerinden özür diledi. Brezilyalı futbolcu, “Sosyal medyada paylaştığım şeyler hep resimleri ile alakalıdır. Türkçe bilip, bir kulüp başkanına küfretmem söz konusu olamaz. Bu benim Galatasaraylı duruşuma zaten yakışmaz. Kırdığım olduysa kusura bakmasın lütfen” ifadelerine yer verdi.

Mini yorum

Avukat skandalı

Bu konuyu kamuoyuna bildiren kişi olarak Galatasaray’ı dolandırdığı iddia edilen ve senet imzalayarak bunu da bir ölçüde kabul eden Ayşegül Egemen’in tekrar kendisini gündeme getirmesini manidar buluyorum.

Bu hanımefendi röportajında çokça ithamda bulunmasına rağmen somut hiçbir şey söyleyemiyor. Ya son umut olarak çırpınıyor ya da “Bakın konuşup sesimi duyurabiliyorum” sinyalini veriyor. Çok önemli hukuk adamlarından; “Bir davanın iki taraf için de en az hasarla atlatılmasının yolu uzlaşmadır” ilkesini öğrendim, ki hayat da bana bunun gerçek olduğunu defalarca ispatladı. Ancak Egemen’in eli uzlaşma için yeterince güçlü değil. Eski ve yeni yöneticiler içinde avukat hanımın iddia ettiği yolsuzlukları yapacak isim yok. Eğer göz korkutmak istiyorsa yanlış yerden çalışıyor. Kulüpteki profesyoneller üzerinden yola çıksa daha ürkütücü olabilirdi.

Başkan Ünal Aysal ise konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamalarda çok rahat ve yargıdan Galatasaray’ın mutlak galip çıkacağını bilir gibi konuşuyor. Demek ki bu itilafta Galatasaray Kulübü’nün eli son derece güçlü.

 

FANATİK

SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler