LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Galatasaray306336
 • 2. Beşiktaş306234
 • 3. Medipol Başakşehir306222
 • 4. Fenerbahçe306030
 • 5. Trabzonspor30469
 • 6. Göztepe3044-5
 • 16. Osmanlıspor FK3032-6
 • 17. Gençlerbirliği3030-14
 • 18. Karabükspor3012-50
 • Tümü
YENİ HABERLER
Uluç: Yürekli Mustafa Denizli gitmiş, korkak Mustafa Denizli gelmiş
Uluç: Yürekli Mustafa Denizli gitmiş, korkak Mustafa Denizli gelmiş
Uluç: Yürekli Mustafa Denizli gitmiş, korkak Mustafa Denizli gelmiş
25 Kasım 2008 / 09:52 Güncelleme: 25 Kasım 2008 / 00:00

Hınçal Uluç, Beşiktaş'ı hafta sonu Fenerbahçe ile Kadıköy'de yapacağı büyük derbi için uyardı. Hatta Fenerbahçe'nin Kartal'ı hezimete bile uğratacağını yazdı.


Eskişehir'i iki golle geçen Beşiktaş'ı beğenmediniz mi?


Beşiktaş bu hafta çok kötüydü. Ben Mustafa Denizli'yi hakikaten tanıyamıyorum! O cesur, o yürekli Mustafa Denizli gitmiş, korkak Mustafa Denizli gelmiş. Fenerbahçe'ye karşı böyle oynarsa hezimete uğrar. Fenerbahçe'ye maçı elleriyle verir.


Bobo ile Nobre'yi bir arada oynatamıyor Mustafa Denizli gibi bir adam. Vallahi inanamıyorum. Savunmadaki stoperlerini ileri çıkarıyordu, alkışlıyordum; vazgeçtim. Duran top olmasa kimsenin ileri gittiği yok. İbrahim Üzülmez bile ileri çıkmıyor artık. Ve de Delgado'nun yerine Uğur İnceman'ı oynatmaya bir türlü cesaret edemiyor. Hâlâ Delgado'dan medet umuyor. 10 kişi oynuyor Beşiktaş. Mustafa Denizli, Beşiktaş'ın 10 kişi oynadığını göremiyor mu, anlayamıyor mu? Bu Delgado ile Fenerbahçe'nin karşısına çıkamayacağını anlayamıyor mu? Sen 10 dakika oynattığın Uğur ile mi çıkacaksın Fenerbahçe'nin karşısına? Geçen haftaki maçtan sonra bu hafta Uğur İnceman ile başlaması lazımdı. Hayır. Delgado ile başlıyor ve Delgado 80 dakika oynuyor. Hayır oynamıyor, sadece görünüyor sahada...


Mustafa Denizli hâlâ Delgado'ya umut bağlıyorsa ve oyunda tutuyorsa, hâlâ Nobre ile Bobo'yu bir arada oynatmaktan korkuyorsa benim tanıdığım Mustafa Denizli değil. Benim tanıdığım Mustafa Denizli radikal kararları hiç düşünmeden alan 8-0'lık yenilgilerden dahi çekinmeyen bir adam. Şimdi tam bir eyyamcı Mustafa gelmiş. Çünkü Delgado ile yenilirsen kimse sana bir şey sormaz. Ama Uğur ile yenilirsen 'Niye Delgado oynamıyor' diye sorarlar. Tek forvet ile yenilirsen sana kimse bir şey demez ama iki forvetle yenilirsen 'Bir sürü ön libero oynatmadın da tek ön libero oynattın' derler. Yani çıkacak eleştirileri düşünüp Beşiktaş'ı yönetiyor Denizli.


BEŞİKTAŞ DAHA İYİ


Bu hafta kazanılan maç kimseyi kandırmasın. Eskişehir'in kimseyi yenecek hali yok ki o Eskişehir'in bir topu direkten döndü, bir golünü de Youla aptalca önledi. Durduk yerde hamle yaparak ofsayt yarattı. Yoksa golü atan çocuğun ofsayt ile alakası yok. Youla yerinde durmayı bilse gol olacak. 'Bu kötü Eskişehir, Galatasaray'a nasıl 4 gol atmış' diye düşünüyordum o kötü Eskişehir maçı 2-2 bitirecekti neredeyse!.. Birini direk kurtardı, birini Eskişehir'in kendi oyuncusu önledi.


Beşiktaş'ın alakası yok o iki pozisyonla. Tabelacılığı bırakın. 2-2 bitseydi ne olacaktı maç? O zaman hesap soracaklardı Mustafa Denizli'ye. Kazanınca kimse sormuyor. Beşiktaş şu an Fenerbahçe'den çok iyi durumda. Ama Mustafa korkak oynarsa, oyunu kendi yarı sahasında kabul ederse Saracoğlu baskısı ve hani diyorlar ya 'hakemler de olunca' işler tersine döner. Fenerbahçe'nin topa vuran adamları Eskişehir'e benzemez.


Fenerbahçe'nin adamları topa iyi vuruyor. Onun için maçı kalenden uzakta, Fenerbahçe yarı sahasında oynayacaksın. Fenerbahçe'yi savunmaya mecbur edeceksin. Bunun da yolu iki forvetle saldıracaksın. Edu ile Lugano yerlerinden kıpırdayamayacak. Bunun yolu İbrahim Üzülmez ve Ali Tandoğan'ın sağdan soldan bindirmesiyle olur. Fenerbahçe'nin bekleri de ileri çıkamayacak. Ne Roberto Carlos, ne de Gökhan Gönül. İleri çıkarlarsa ağır ödeyecekler. Böyle düşünebilirse Mustafa Denizli kazanabilir ama hayır böyle düşünmeyecek. Göreceksiniz!..


Fotomaç

SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler