LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Galatasaray306336
 • 2. Beşiktaş306234
 • 3. Medipol Başakşehir306222
 • 4. Fenerbahçe306030
 • 5. Trabzonspor30469
 • 6. Göztepe3044-5
 • 16. Osmanlıspor FK3032-6
 • 17. Gençlerbirliği3030-14
 • 18. Karabükspor3012-50
 • Tümü
YENİ HABERLER
UEFA'nın kararına futbol camiası ne dedi?
UEFA'nın kararına futbol camiası ne dedi?
25 Haziran 2013 22:06
UEFA Disiplin Kurulu'nun Fenerbahçe ve Beşiktaş kararlarını açıklamasından sonra futbol camiasından ilk tepkiler gelmeye başladı.

Fenerbahçe yönetim kurulu üyesi Yasemin Merçil, Fenerbahçe karara itiraz edeceğini söyledi.

Fenerbahçe yönetim kurulu üyesi Yasemin Merçil, UEFA Disiplin Kurulu’nun kararının ardından FB TV’ye açıklamalarda bulundu.

Kamuoyunun malumu olduğu üzere, 2 yıl kesin 1 yılda erteleme olmak üzere toplam 3 yıllık bir ceza gözüktüğünü belirten Yasemin Merçil, "Fakat kararın gerekçeleri ile ilgili 13 sayfalık İngilizce bir metin var. Onun üzerinde çalışıyoruz. Şahıslarla ilgili olarak da şu anda ceza vermeye yeterli belge ve döküman olmadığını düşünerek, ve yahut da tam bir sonuca varamadıkları için disiplin kurulu müfettişinden ek bir rapor istenmesi gibi bir karar gözüküyor. Kararın detaylarını inceleyeceğiz. Kamuoyu ile paylaşabileceğimiz şu anlık bilgi bu kadarlık bir kısım. 3 günlük bir itiraz süresi var. Fenerbahçe karara itiraz edecek. Daha uzun bir gerekçeli karar bekliyoruz. Fenerbahçe tüm hukuki haklarını kullanacaktır. Kulüp zaten şahısların fiili nedeniyle ceza alıyor gözüküyor, dolayısıyla şahısların fiileri ile ilgili hüküm kurabilecek bir durumda değilse disiplin kurulu, kulüple ile ilgili de bu hükmü kuramaması gerekiyor. Dediğim gibi şu anda hangi gerekçelerle nasıl bu sonuca varıldığı konusunda tam bilgi sahibi değiliz. Gerekli tüm itirazları yapacağız" dedi.

"Trabzonspor'un şampiyon olduğunu herkes biliyor"

Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, UEFA'nın vermiş olduğu karar kendileri adına sevindirici olabileceğini ancak güzide kulüplerin bu şekilde ceza almalarına sevinmediklerini belirtti.

UEFA Fenerbahçe'ye Avrupa Kupaları'ndan 2+1 yıl men cezası ve Beşiktaş'a ise 1 yıl ceza vermesinin ardından Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosamnoğlu değerlendirmede bulundu. Cezaların kendileri açısından sevindirici olabileceğini belirten Hacıosmanoğlu, "Cezalar bizim açımızdan sevindirici olabilir ancak iki güzide kulübümüzün bu şekilde ceza alması bizi sevindirmedi. Yıllardan beri söylediklerimiz duyulsaydı, güzide kulüplerimiz ceza almazdı. O kulüplerimizin gerek camialarındaki önemli kişiler, gerekse taraftarları adına üzüntülüyüz" dedi.

İbrahim Hacıosmanoğlu, UEFA'nın verdiği cezadan sonraki süreci de yakından takip edeceklerini belirterek, "Türk futbolunun temizliğe ihtiyacı var diyoruz yıllardan beri. En büyük zararı kendi camialarına verdiler. Adalet hakkın yanında olmalı. Hak da sahibine verilmeli ki bundan sonra temiz Türk futbolu adına mücadele veren insanların önünü açılsın. Bundan sonra bizim yıllardan beri söylediğimiz sözlerin Türk futboluna hakim olmasını istiyoruz. Yani adaletin ve temiz futbol anlayışının gelmesini istiyoruz. Bundan sonraki süreci hep birlikte yakından takip edeceğiz. Sadece TFF'nin değil, diğer kulüplerin de, futbolu görsel bir şölen haline getirme adına atacağı adımları yakından takip edeceğiz" diye konuştu.

"Türkiye'de ki Şampiyonun Trabzonspor olduğunu herkes biliyor" diyen İbrahim Hacıosamnoğlu sözlerini şöyle tamamladı.

"Türkiye'deki şampiyonunu Trabzonsor olduğunu herkes biliyor. Camiaları adına ve sevgili taraftarları adına onlar ne kadar üzgünse bizde üzgünüz. Yıllardan beri bizim çırpınışlarımızın bu üzüntüyü yaşamamak için kamuoyunu anlamasını istiyorum. Yıllardan beri inşallah ders alıp Türk futbolunu layık olduğu yere ahlaklı adaletli temiz Türk futbolu adına mücadele ederler"

 

İHA

SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler