LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Galatasaray306336
 • 2. Beşiktaş306234
 • 3. Medipol Başakşehir306222
 • 4. Fenerbahçe306030
 • 5. Trabzonspor30469
 • 6. Göztepe3044-5
 • 16. Osmanlıspor FK3032-6
 • 17. Gençlerbirliği3030-14
 • 18. Karabükspor3012-50
 • Tümü
YENİ HABERLER
Türkiye'nin Real Madrid'i olacağız
Türkiye'nin Real Madrid'i olacağız
26 Eylül 2015 12:15
Galatasaray Başkanı Dursun Özbek gazetecilere çarpıcı açıklamalar yaptı

Bayrama özel muhaberilere röportaj veren Galatasaray'ın başkanı, Türkiye'nin Real Madrid'i olmak istediklerini söyledi. Özbek ayrıca,"Ronaldo, Messi'yi GS'ye getirmek hayal mi? Statları böyle doldurabilirsek hayal olmaktan çıkar" dedi.

İşte Özbek'in o açıklamaları:

YENİLİNCE 5 BİN KİŞİ

"Bunları alıp La Liga ile mukayese edin. Oynadığımız hazırlık maçında Real Madrid Başkanı Perez ile konuşuyorum, kaç kişi geldi dedim 82 bin kişi dedi. Bizde taraftar sayısı skora endeksli. Şampiyon olunca 50 bin kişiye, olamayınca 5 bin kişiye oynuyorsun. Kaybettin mi. tribün boş kalıyor. Türkiye'nin yıldız futbolcu getirme kapasitesi var. Ronaldo, Messi'yi GS'ye getirmek hayal mi? Statları böyle doldurabilirsek hayal olmaktan çıkar."

OBAMA VE MERKEL DE HATA YAPIYOR

Galatasaray Sportif AŞ Yönetim Kurulu Üyesi ve kardeşi Mehmet Özbek'in görevlendirilmesiyle ilgili hata yapıp yapmadığı sorusunu Özbek, "Mehmet Özbek, Galatasaray üyesi, başarılı bir iş adamı. Florya'daki görevini tebliğ ettiğimizde danışmanımdı. Kime ne zararı var? Refik Arkan, İskender Baydar da danışmanım. Obama'nın, Merkel'in, Hollande'ın yaptığı hatayı ben de yapabilirim. Eğrisiyle, doğrusuyla geçmişte icraatlar yaptık. Hataların sırf başkanın üzerine yıkılmasını doğru bulmuyorum. Elbette üç aylık icraatlarımızda eksikler vardır. Obama'nın bile hatası vardır. Yaptığımız işlerden ders alıyoruz" diye yanıtladı.

G.SARAY CAZİBE MERKEZİ

"Ünal Aysal çok mu tecrübeliydi? Ali ile Abdurrahim'i gönderdi. Gözünün üzerinde kaşım var demek ve sataşmak için bana tecrübesiz diyorlar. Meyve veren ağaç taşlanır. Biz çok sağlıklı bir yapısı olan Galatasaray için çalışıyoruz, sadece finansal değil, sportif başarı, amatör şubeler, mağazacılık. Bunların içindeki armoniyi sağlamak zorundayız. Bu yapıyı sağladıktan sonra seçim dönemlerinde başkan adayları ortaya çıkacak, benim istediğim de bu.. Galatasaray artık bir cazibe merkezi olmaya başlıyor." 

GELECEĞE YATIRIM YAPTIK

"Transferde çok para harcamadığımız için eleştiriliyoruz. Ama bu yanlış bir eleştiri. Kadromuza kattığımız Rodriguez, Carole ve Denayer ligin yıldızları olacak. Taraftarın haklı tepkisini önemsiyorum ama biz el ele verirsek bu takım herkesi yanıltacak. Transfere çok para harcanmamasına rağmen finalde başarı çizgisi yakalayacak. İbrahimoviç ile hiç görüşmedik. 1 ay bu transfer yazıldı. Dünyanın en çok kazanan 5 futbolcusundan biri. Senelik 25 milyon dolar adamın cebine giriyor. Biz Denayer'i aldık. 30 milyon poundluk son derece başarılı genç bir futbolcu..."

SNEİJDER'DE SORUN YOK

"Sneijdefin sözleşmesi yenilenecek. Onunla şu ana kadar imza atılmamasının nedeni Finansal Fair-Play değil. Hem kendisiyle hem menajeriyle her konuda görüşüldü. İki yıllık sözleşme konusunda mutabakatımız tamdır. Bir-iki ufak şey var. Ama pürüz niteliğinde değil. Sneijder'ın bize direk ifadesi: 'Galatasaray'da olmaktan memnunum, kalmak istiyorum.' Koşullar değişse de biz buradayız. Sneijder ile Astana maçı sonrası imzalar atılabilir..."

SİNAN'DA IŞIK VAR

"Kadromuzda Sinan Gümüş gibi bir hazinemiz var. Sinan çok değerli, genç bir futbolcu, yakışıklı.. Kendisi ışık gördüğüm bir oyuncu. Sinan bu dönemlerde tecrübe kazanacak, kendisini geliştirecek ve yakında Türkiye'nin de en önemli forveti olacak. Her mevkide 4 kişi olursa 44 futbolcu lazım, geçmişte de böyle yapılmış zaten. Şimdi 25 kişi var, bu kadroyu en etkili biçimde kullanmalıyız. Onun için Sinan gibi gençlerimiz bizim için çok önemli oyuncular."

SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler