LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Galatasaray347542
 • 2. Fenerbahçe347242
 • 3. Medipol Başakşehir347228
 • 4. Beşiktaş347139
 • 5. Trabzonspor345512
 • 6. Göztepe3449-1
 • 16. Osmanlıspor FK3433-11
 • 17. Gençlerbirliği3433-17
 • 18. Karabükspor3412-66
 • Tümü
YENİ HABERLER
Türk Telekom Arena stadı ne zaman bitecek?
VARYAP Genel Müdürü Erdinç Varlıbaş: 1 yılda stadı bitirip spor camiasına teslim edeceğiz
Türk Telekom Arena stadı ne zaman bitecek?
17 Eylül 2009 / 14:59 Güncelleme: 17 Eylül 2009 / 15:20

Kanal A/Özel haber

Galatasaray'ın Seyrantepe projesinin ihalesini alan VARYAP Holding'in Genel Müdürü Erdinç Varlıbaş Kanal a'ya konuştu. Varlıbaş, Türkiye'nin stadı gözüyle baktıkları projeyi ne pahasına olursa olsun bitireceklerini söyledi.

Galatasaray Futbol Takımı’na ev sahipliği yapacak Türk Telekom Arena Stadı’nın yapımında yaşanan sorunlar üzerine düzenlenen yeni ihaleyi kazanarak projeyi tamamlamaya soyunan VARYAP Holding’in Genel Müdürü Erdinç Varlıbaş Kanal a'ya yaptığı açıklamada önceki müteahhit firma tarafından açılan davanın kendilerini etkilemeyeceğini belirtti.

"Bu stat sadece Galatasaray Spor Kulübü’nün stadı değil. Türkiye’nin sahip olacağı bir değer. O yüzden herkes buna destek versin. Yani burada davalar açılabilir. Şunlar olabilir, bunlar olabilir. Yargıdan tutun da; sokakta yürüyen vatandaşa kadar, yapımcı olarak bizlerden tutun da, Fenerbahçe Spor Kulübü’nün, Beşiktaş Spor Kulübü’nün, Trabzonspor Kulübü’nün taraftarlarına kadar herkesin aslında bu stada destek veriyor olması lazım. Çünkü bu ülkenin stadı, hepimizin stadı."

Erdinç Varlıbaş Ramazan Bayramı’ndan sonra çalışmalara başlayacaklarını 1 yıl içerisinde de Türk Telekom arenayı tamamlayacaklarını söyledi:

"Türkiye’nin en büyük üst yapı projelerini gerçekleştiren grubuz. Stadyum projesi bunlarla kıyaslandığı zaman büyük bir proje değil. Ama yoğun bir şekilde çalışıyoruz. Bayram sonrası özellikle ekim ayı ortalarına doğru fiziksel değişim dışarıdan hissedilecek kadar başlayacak ve 365 gün sonra biz bu stadı bitirip spor camiasına teslim ederiz."

Trabzonspor taraftarı olan VARYAP Holding Genel Müdürü Erdinç Varlıbaş projeyi tamamladıktan sonra Galatasaray’ı yeni stadında izlemekten büyük gurur duyacağını da sözlerine ekledi:

"Ben Trabzonspor taraftarıyım. Aslen de Trabzonluyum. Ama Galatasaray’da sevdiğim bir kulüp. Kendi takımımdan daha çok maçını seyretmişimdir. Galatasaray çok değerli bir kulüp. Bu kulübün stadını yapmak bizim için onurdur. Ama taraftar olarak da inşallah davet ederler. Orada bol bol maçlarını seyrederiz."

 


 

ınş
 // bjk
Umarım stad olur da bı yenı stad gorur Fenreliler bakar mısın stadıyla gurur duyoyor? Umarım GS' de yenı stadına gecer bır Beşiktaşlı taraftar olarak bızde yenı stad ıstıyoruz yenılıklere acık olmamız lazım...
29 Mart 2010 14:08
gs
 // nihat erksiz
inşallah bu saha hepimize uğurlu gelir inanıyoruzki bu sahada birçok dünya devini yenecez.........................
23 Şubat 2010 10:25
İnşallah.
 // Fatih Tütüncü
İnşallah şu stadın yapıldığını qörmeye ömrümüz yeter. VARYAP Holding Genel başkanı çok iddalı umarım oda bundan önceki ihaleyi alan firma qibi bırakıp qitmez ve sonrada paramızı geri verin diye dava açmaz. 1 yıl çok kısa bir süre bekleyip göreceğiz.....
23 Eylül 2009 02:53
SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler