LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Galatasaray296035
 • 2. Beşiktaş295932
 • 3. Medipol Başakşehir295920
 • 4. Fenerbahçe295727
 • 5. Trabzonspor294611
 • 6. Kayserispor2944-4
 • 16. Atiker Konyaspor2929-5
 • 17. Osmanlıspor FK2929-9
 • 18. Karabükspor2912-47
 • Tümü
YENİ HABERLER
"Türk insanı sürekli kelle istiyor ve çok sabırsız
"Türk insanı sürekli kelle istiyor ve çok sabırsız
08 Ekim 2008 12:47
"Türk insanı sürekli kelle istiyor ve çok sabırsız

Dün düzenlediği basın toplantısıyla istifasını açıklayan Ertuğrul Sağlam'a meslektaşları destek çıktı. Ayrıca Fenerbahçe, Galatasaray ve Trabzonspor dahil diğer takımlarda Sağlam'ı yalnız bırakmadı.


MESLEKTAŞLARI SAĞLAM'A SAHİP ÇIKTI


Onurlu bir insana yakışanı yaptı


Rıza Çalımbay (Eskişehirspor Teknik Direktörü): Çok sevdiğim bir arkadaşımdı, istifasına üzüldüm. İkimizin de bırakma sebebinin sahadaki futbolla bir alakası yok. 17 maçta tek yenilgi aldım. Avrupa'da Malmö ve Vaduz'u geçtik. Ertuğrul hoca da saha dışındaki gelişmelerden rahatsız olduğu için istifa etti. Doğru ve onurlu bir insana yakışanı yaptı. Bana bu kadar bile sabredilmedi. Mağlubiyetlerde tek suçlu teknik adam değildir. Yönetim futbolculara bir şey yapamıyor, hocayı günah keçisi seçiyor. Öncelikle kafa yapısının değişmesi gerekiyor. Yoksa bu böyle gelir, böyle gider. Benim üzerime basın da geldi. Ve bu insanlar şu an kulüp çalışanı.


Maalesef Türk antrenörlerin kaderi bu


Rasim Kara (Eski Beşiktaş Teknik Direktörü): Türkiye'de her şey maç skoruna bağlı. F.Bahçe 4 tane yenilgi aldı, ama yabancılara sabırlı davranılıyor. Bugün Beşiktaş, F.Bahçe ve G.Saray'dan daha üstte. Ertuğrul'un yerine adam bakıldı, o da doğru kararı verdi. Bu ortamda çalışması zordu. Camianın desteklemediği bir hoca, kendine güvenini de kaybeder. Önemli olan onun gitmesi değil, istikrarın bozulması. Üzücü ama Türk antrenörlerin kaderi böyle. Beşiktaş yıllardır transfer hovardalığı yapıyor. Dersler çıkartılmazsa bu senaryo devam eder. Kurtuluş, öncelikle bakış açısının değişmesi.


Beşiktaş'ta asıl problem Başkan


Ali Gültiken (Eski Beşiktaş Menajeri): Beşiktaş'ta hiçbir zaman futbol takımıyla ilgili problemler yoktu. Asıl sorun Başkan. İcraatlarının ardında duramayan, dalgalanan bir yapı. Demirören, 8 yıldır bu kulüpte üst düzey görevde. Sürekli bu tür sıkıntılar varsa o zaman bu vakadır. Bir yıl önce 1 milyon dolar bulamazken, bu kadar transfer bütçesi nereden geldi sorgulanmalı.


Camiadan geldiği için sömürüldü


Yılmaz Vural (Kocaelispor Teknik Direktörü): Bu, Türk antrenörlerinin düştüğü tipik bir durumdur. Dünya üzerinde kendi insanına hain muamelesi yapan başka bir ülke yok. Türk insanı sürekli kelle istiyor ve çok sabırsız. Gerek Rasim Kara, gerek Rıza Çalımbay ve Ertuğrul Sağlam, camianın içinden geldikleri için sömürüldü. Türk antrenörleri aciz durumlara düşürmek bize yakışmıyor.


Başka hocayla görüşmek hataydı


Nurullah Sağlam (G.Antepspor Teknik Direktörü): Takımın başında o varken bir başka teknik adamla görüşmek doğru değil. Aynı şekilde Ertuğrul hoca takımın iyi gittiği dönemde bir başka takımla görüşseydi acaba idareciler ne düşünürdü?


Bu anlayışla teknik direktör kalmaz


Mesut Bakkal (Gençlerbirliği Teknik Direktörü): 2-3 yenilgiden sonra kötü teknik direktör olursun, galibiyetten sonra iyi teknik direktörsün böyle bir şey yok. Bu anlayışla teknik direktör kalmayacak.


Sinan Engin yönetimle gidecek!


Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam'la beraber istifasını verdiği iddia edilen menajer Sinan Engin, bunun yönetim tarafından kabul edilmediğini söyledi. Engin, "Yıldırım Demirören yönetimi ile geldim, onlarla giderim. Beşiktaş'ın yeni hocası yabancı olacak. Mustafa Denizli'nin adı anılıyor. Ama kesinlikle böyle bir düşüncemiz yok. Ayrıca yabancı olmasını düşündüğümüz yeni teknik adamımıza bu takımı en iyi anlatacak kişi benim." ifadelerini kullandı.


Kamuoyundan Sağlam'a müthiş destek


İnternet sitelerinde düşüncelerini paylaşan binlerce futbolsever, Ertuğrul Sağlam'dan önce Kulüp Başkanı Yıldırım Demirören ve yönetim kurulunun istifasını istedi. Beşiktaşlıların yanı sıra Fenerbahçe, Galatasaray, Trabzonspor ve diğer takımların taraftarları da Ertuğrul Sağlam'a arka çıkarken yapılan yorumların yüzde 90'ından fazlasında yöneticiler suçlandı.


Zaman

SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler