LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Galatasaray306336
 • 2. Beşiktaş306234
 • 3. Medipol Başakşehir306222
 • 4. Fenerbahçe295727
 • 5. Trabzonspor30469
 • 6. Göztepe3044-5
 • 16. Osmanlıspor FK3032-6
 • 17. Gençlerbirliği3030-14
 • 18. Karabükspor3012-50
 • Tümü
YENİ HABERLER
Türk futbol tarihinde eşine rastlanmayan PROJE
Kayserispor,taraftarına daha kolay ulaşmak için taraftar profilini çıkartacak
Türk futbol tarihinde eşine rastlanmayan PROJE
25 Mayıs 2009 / 14:25 Güncelleme: 25 Mayıs 2009 / 00:00

Turkcell Süper Lig'de gelecek sezon için önemli başarı elde etmek amacıyla çalışmalarına başlayan Kayserispor, sezon öncesinde de Türkiye'de bir ilke imza atmak istiyor.


Taraftar profilini çıkartmayı amaçlayan kulüp, bir dernek aracılıyla takımına gönül veren taraftarların kayıtlarını alacak. Kulüp, taraftarına daha kolay ulaşmayı ve onlarla daha iyi diyaloglar kurmayı amaçladığı bu sistemle ilginç çalışmalar yapacak. Taraftarına evlilik yıldönümünde maç bileti gönderecek, doğum gününde takımın yıldız oyuncusunun imzası bulunan forma hediye edilecek, özel günlerinde kulüp başkanı ve yöneticilerle aynı tribünde birlikte maç izleme imkanı tanınacak. İngiltere ve Avrupa'daki bazı büyük kulüplerde uygulanan sistemin Türkiye'de de futbolseverlerin ilgisini çekeceği düşünülüyor.


Kayserispor Kulübü Basın Sözcüsü Oğuz Ortaköylüoğlu, bu sezon yaşanan bazı sorunlar nedeniyle hedeflerine ulaşamadıklarını aktardı. Artık kulübün gelecek sezon için şimdiden ciddi anlamda çalışmalar yürüttüğünü belirtti. Transfer konusunda önceden başladıkları çalışmalarında sonuçlanma aşamasında olduğunu dile getirdi. Ortaköylüoğlu, gelecek sezon için sadece transfer noktasında değil taraftarla kulüp arasında sıkı bir bağı kurarak 12. adam faktörünü sahada yansıtmayı amaçladıklarını belirtti. Buna göre İngiltere ve Avrupa ülkelerindeki büyük kulüplerde uygulanan takımlarına gönül veren taraftarlar grubu oluşturacağını anlattı. Oğuz Ortaköylüoğlu, takımına gönül veren, futbolu seven herkesin komik denebilecek bir ücret ödeyerek bu derneği üye olacaklarını belirtti. Bu üyeliğin amacının ise, taraftarın profilini tamamen çıkartmak olduğunu ifade etti. Kulüp, taraftarın mezuniyeti, mesleği, hangi semtte oturduğu, doğum tarihi, evli ise evlilik yıldönümü, çocukları varsa kaç tane, isimleri ve doğum günleri gibi farklı bilgileri de almış olacak.


Kulüp Basın Sözcüsü Oğuz Ortaköylüoğlu, taraftarın bu bilgilerini alma nedeni ise şöyle açıkladı. Profiller değerlendirilerek taraftarların doğum günü, evlilik yıldönümü, çocuklarının doğum günü gibi önemli günlerde kendilerine ulaşılacak. Evlilik yıldönümünde taraftarın eşi ile birlikte gelerek o haftaki maçı izlemesi için bilet hediye edilecek. Doğum günlerinde takımın yıldız oyuncularının imzaladığı forma, takıma ait kaşkol gibi hediyeler gönderilecek. Taraftarın özel gününde, kulübe ait yada kulübün anlaşacağı bir restorantta maç öncesinde akşam veya öğle yemeği ikram edilecek. Taraftarın özel günleri veya normal zamanlarda maçları kulüp başkanı, kulüp yöneticileri ile birlikte maçları birlikte izleme gibi fırsatlar sunulacak. Bu uygulama ile taraftarın takımına olan güveni, bağlılığı ve ilişkileri üst seviyede tutulacak. Böylece statta küfrün önüne geçilerek, herkesin ailesi ve çocukları maçı izleyebilecekleri ortam oluşturulacak.


Kayserispor, elde edilen profille bu derneğe üye olmayan seyirciye bilet satışını yapmamayı düşünüyor. Elde edilen verilerden hareket edecek olan kulüp, hangi taraftarın, hangi semtteki taraftarların maçı gelip gelmediğini takip edecek. Şehrin en uzak semtindeki taraftarlardan maça gelmeyenlerin sayısı çoğunlukta ise araştırma yapılacak. Taraftara ulaşılarak maça gelmeme sebebi sorulacak. Eğer ulaşım sorunu veya farklı bir sorunlar ortaya konulursa kulüp çözüm yoluna gidecek. Taraftarın maça gelmeme sebepleri ortadan kaldırılacak.


Cihan

SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler