LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Galatasaray347542
 • 2. Fenerbahçe347242
 • 3. Medipol Başakşehir347228
 • 4. Beşiktaş347139
 • 5. Trabzonspor345512
 • 6. Göztepe3449-1
 • 16. Osmanlıspor FK3433-11
 • 17. Gençlerbirliği3433-17
 • 18. Karabükspor3412-66
 • Tümü
YENİ HABERLER
Tribün terörü derbiyi erteletti
Tribün terörü derbiyi erteletti
11 Ocak 2015 19:21
Fenerbahçe Ülker ve Galatasaray Liv Hospital arasındaki İstanbul Genç Erkekler Ligi Final Grubu maçı taraftarların neden olduğu olaylar nedeniyle iptal oldu.

Caferağa Spor Salonu'nda saat 16:00'da başlaması gereken mücadele yaklaşık 100 Fenerbahçe taraftarı, ısınma esnasında Galatasaray takımının ısındığı tarafa torpil ve meşale atınca iptal oldu. 

Salonu bastılar

Aziz Yıldırım'a muhalif olmalarıyla bilinen Genç Fenerbahçeliler Grubu üyesi 50-60 kişilik taraftar grubu, İstanbul Genç Erkekler Basketbol Ligi'ndeki Fenerbahçe-Galatasaray maçı öncesi olay çıkardı. Sarı kırmızılı oyuncuların üstüne patlayıcı madde yağdıran fanatikler, salonda yeterli güvenlik olmadığı için önlenemedi ve bunun sonucunda maç iptal edildi.

İstanbul Genç Erkekler Basketbol Ligi'nde bugün saat 16.00'da oynanması gereken Fenerbahçe-Galatasaray maçı, olaylar nedeniyle başlayamadan tatil edildi.

Aziz Yıldırım: Paralı köpekler, ahlaksızlar!

Kadıköy'deki Caferağa Spor Salonu'ndaki karşılaşma öncesi, Aziz Yıldırım karşıtlıklarıyla bilinen Genç Fenerbahçeliler Grubu üyesi 50-60 kişilik bir grup, salona geldi. Ellerinde çok sayıda torpil, meşale gibi patlayıcı ve madeni madde lerbulunan taraftarlar, o sırada ısınma antrenmanı yapan Galatasaraylı basketbolcuların üstüne patlayıcı madde yağdırdı.

Aziz Yıldırım GFB üyelerini salona almadı

Bunun üzerine iki takımın oyuncuları ve hakemler korkuyla soyunma odasına kaçtı. Salon yetkilileri hemen karakolu arayarak durumu bildirdi ve polis gönderilmesini istedi.

Ancak polisler gelene dek salondaki fanatikler eylemlerini sürdürünce hakemler karşılaşmanın oynanmaması kararını aldı. Daha sonra salona gelen polis, üzerlerinde bıçak bulunan iki taraftarı gözaltına aldı.

Olayların görüntüleri Emniyet Müdürlüğü'ne iletildi. Emniyet yetkilileri olayları çıkartanları tespit ettikten sonra 'spor sahalarından men' cezası verecek.

Fenerbahçe kulübü suç duyurusunda bulunacak

Fenerbahçe Kulübü olaylarla ilgili resmi siteden bir açıklama yayımladı. Açıklama, şöyle:

"Fenerbahçe Ülker Genç Takımı ile Galatasaray Genç Takımı arasında bugün (11.01.2015) saat 16.00'da başlaması gereken Genç Erkekler Basketbol Ligi Final Grubu maçı GFB grubunun takımlar ısınırken sahaya meşale ve ses bombası gibi birtakım yabancı madde atmaları yüzünden hakemler tarafından başlatılmamıştır.

Bu tip şiddet eylemleri sadece Fenerbahçe'ye değil, aynı zamanda Türk sporuna da zarar vermektedir. 

Fenerbahçe Spor Kulübü olarak bu kişiler hakkında kulübümüzce savcılığa suç duyurusunda bulunulacaktır. 

Hem emniyet birimleri hem de yargıdan bu kişiler hakkında gerekli yaptırımların uygulanmasını acilen beklemekteyiz. Bu olayın takipçisi olacağımızı da kamuoyunun bilgisine sunarız."

SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler