LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Medipol Başakşehir306222
 • 2. Galatasaray296035
 • 3. Beşiktaş295932
 • 4. Fenerbahçe295727
 • 5. Trabzonspor294611
 • 6. Kayserispor3044-6
 • 16. Gençlerbirliği3030-14
 • 17. Atiker Konyaspor2929-5
 • 18. Karabükspor3012-50
 • Tümü
YENİ HABERLER
Transferler rakiplerimizi ezecek
Transferler rakiplerimizi ezecek
22 Mayıs 2014 06:59
Gelecek sezona Vodafone Arena'da yeni yıldızlarıyla giriş yapmayı planlayan Beşiktaş'ta Başkan Fikret Orman, Siyah-Beyazlı taraftarları mutlu edecek işlere imza atacaklarını söyledi.

Transfer için 10-11 milyon Euro civarında bir bütçe belirlediklerini belirten Orman, "Bu sene Cenk hariç 5 tane oyuncu alacağız. Bunların 3 tanesi yabancı. Rakiplerimizi ezdiğimiz, maçlar kazanabileceğimiz oyuncular alacağız. 

Transferleri bizzat ben yöneteceğim. Önder Özen koordine ediyor. Ama görüşmeler açısından 1 ay benim yürüteceğim bir dönem başlıyor" diye konuştu. Beşiktaş'ın parasını dikkatli bir biçimde kullandıklarını söyleyen Orman, "Taraftar yıldız istiyor tabii ki, ben de istiyorum. Ama sırf onları memnun etmek için 35 yaşında oyuncuya büyük paralar vermem" ifadelerini kullandı. 

‘Diego ilk hedefimiz değildi’

Beşiktaş'ın transfer gündemini uzun süredir meşgul eden Atletico Madrid'in Brezilyalı yıldızı Diego Ribas'ın Fenerbahçe'yle anlaşmasına değinen Orman, "Diego ilk alternatifimiz değildi. Fenerbahçe yüksek bir ücret önermiş, hayırlısı olsun.

Devre arasında Cenk Tosun transferini gerçekleştirmiştik. Cenk’e Fenerbahçe de talip olmuştu ama biz almıştık. Bu zamana kadar birçok  transfer hikayesi yaşanmıştır. Fenerbahçe almasın diye bir oyuncuya hak ettiğinden çok ücret ödemek borçlarımızı çoğaltır. Bunu geçmişte yaşadık ve sıkıntısını hâlâ yaşıyoruz” yorumunu yaptı.

‘Olcan, olmazsa olmaz değil’

Trabzonspor'un Milli yıldızı Olcan Adın'ı transfer etmek istedikleri konusuna da açıklık getiren Beşiktaş'ın 1 numarası, "Olcan ilgilendiğimiz bir oyuncu. Ancak her şeyden önce Gökhan Töre de ilgilendiğimiz bir oyuncu. 3-4 stratejimiz var. Bunların içinde yerli olmayanlar da var. Olcan 1 sene sözleşmesi kalmış kıymetli bir oyuncu. Beşiktaş'ta görmek isteriz. Bizim ilgilendiğimiz bir oyuncu ama, olmazsa olmaz noktasında değil" dedi.

‘Beşiktaş hep şampiyon olmalı’

Sezonu üçüncü sırada bitirmelerini de değerlendiren Orman, "Beşiktaş Başkanı'nı 3. olmak memnun etti dersek küçümsemiş oluruz. Beşiktaş hep şampiyon olmalı, genetiği de böyledir. Bu sezon stadı olmayan, 5-6 maçı seyircisiz oynanan bir takımdık. Bu sezonda da en kötü ikinci olmalıydık" ifadelerini kullandı.

Fikret Orman'dan inciler

"Fernandes hayalkırıklığı oldu. Hatta onun da üzerinde! Almeida daha profesyonel davrandı, bir yerlere gelmek için uğraş verdi. Aynısını Fernandes'te göremedik" 

"Bazen Fernandes'i keşke satsaydık diyordum Bilic ve Özen'i dinlemeden... Sözleşmesi de bitiyordu. Birçok konu var böyle. Kendi açımdan arkadaşlarımı başarılı buluyorum"

"Demirören'le borçlar konusunda uzun zamandır konuşuyoruz. Ben yılmadan, baskılara rağmen konuştum, bir noktaya geldik. Sonuna geldik diye düşünüyorum. Bir kısmını bağış yapacak, bir kısmı sponsorlukla halledeceğiz, bir kısmını da geri ödeyeceğiz"

"Yeni statla birlikte Beşiktaş taraftar kartı olmayanlara bilet, kombine satmayacağım. Beşiktaş'a zarar verecek isimleri bilmek istiyorum. Zarar veren kimseyi stada sokmayacağım"

"Yabancı kulüplerle dostluklarım iyidir. Chelsea ile sohbet ediyoruz. Belki bu sene Soma için, Fenerbahçe, biz Chelsea bir üçlü turnuva yapalım diyoruz. Daha netleşmedi. Biz her kulübü getiririz buraya" 

"Stat konusunda daha hızlı olmamız lazımdı. Çeşitli sıkıntılar oldu. Zeminde kayalar çıktı. Gece-gündüz harıl harıl çalışıyoruz. Kale arkalarını sezonluk 800-850 liraya satacağız. Locaları, VIP tribünleri ve 1903 tribünlerini 3 sezonluk satacağız"

 

FANATİK

SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler