LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Galatasaray296035
 • 2. Beşiktaş295932
 • 3. Medipol Başakşehir295920
 • 4. Fenerbahçe295727
 • 5. Trabzonspor294611
 • 6. Kayserispor2944-4
 • 16. Atiker Konyaspor2929-5
 • 17. Osmanlıspor FK2929-9
 • 18. Karabükspor2912-47
 • Tümü
YENİ HABERLER
‘Transferi ben yaparım’
Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Semih Şentürk'ten, Galatasaray'a, Beşiktaş'a ve Melih Gökçek'e kadar bir çok konuda konuştu
‘Transferi ben yaparım’
28 Mayıs 2010 / 07:56 Güncelleme: 28 Mayıs 2010 / 07:58

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, şampiyonluğu kaybetmelerinin şokunu üzerlerinden attıklarını belirterek, hafta sonunda yapılacak Mali Genel Kurul toplantısından sonra takımla ilgili çalışmalara başlayacaklarını söyledi.

Düzce’deki temel atma töreninde konuşan Yıldırım, Teknik Direktör Christoph Daum ile yolları ayırma ya da ayırmama konusunda bir çalışma yapmadıklarını ifade ederek, “Yaşadığımız üzüntünün üstünden zaman geçmesini bekliyoruz. Bu şoku atlattık, atlatmasak bugün burada olmazdık. Bunları çabuk atlatırız, önemli olan kaybetmek değil, yeniden kazanabilmek. Yeniden kazanmak için yola çıktık” dedi.

‘10’ar puan fark attık’
Fenerbahçe Başkanı, transferi kendisinin yapacağını da belirtti, “Biz takımı kurarız, daha sonra malzemeye göre hoca gelir. Türkiye’yi Avrupa ile karıştırmamak lazım. Burada bir yıl şampiyon olmadığınız zaman fatura önce yönetime, sonra hocaya kesiliyor.  Önce transfer sonra hoca” dedi.

Güiza konusunda da açıklamalarda bulunan Aziz Yıldırım, “Taraftarın ya da benim isteyip istememem önemli değil. Mantıklı olarak oturup karar vermemiz gereken şeyler var. Hem maddi, hem de manevi anlamda ne gerekiyorsa onu yapacağız” yorumunda bulundu.

Yıldırım, sezon öncesinde Beşiktaş ve Galatasaray’ı geçmenin hesaplarını yaptıklarını ve bunu da başardıklarını, ancak Bursaspor’u hesap etmediklerini söyledi. Beşiktaş ve Galatasaray’ı 10 puan geçtiklerine dikkati çeken Aziz Yıldırım, “Hedefi koyarken, şampiyon olacağız derken, neye göre bunu koyduk; Beşiktaş ve Galatasaray’a göre söyledik ve ikisiyle de aramızda 10 puan fark var. Biz Bursaspor’u hesap etmedik ki... Bizim hesabımız Beşiktaş ve Galatasaray’dı. Ama kimse bunu dile getirmiyor” diye konuştu.

‘Biz maddeyi uyguladık’

Sözleşmesini uzattıkları Semih’e yanlış yapmadıklarını belirten Yıldırım, sadece oyuncunun sözleşmesinde bulunan maddeyi uyguladıklarını kaydetti. Semih’e kapılarının açık olduğunu belirten Yıldırım, “Bizim onunla sorunumuz yok. Onun bizimle sorunu var. Biz Semih’e yanlış yapmadık” ifadelerini kullandı.

Aziz Yıldırım bugüne kadar 1.5 milyar dolar harcadıkları yolundaki eleştiriler için ise “250 milyon dolar amatörlere gitti. 250 milyon dolar tesis harcamaları. Bu tesislerin ayrıca harcamaları da var. Ayrıca kazanıyoruz ki harcıyoruz” dedi.

‘Peşimizden gelecekler’

Fenerbahçe Başkanı Aykut Kocaman’ın da görevinin başında olduğunun altını çizdi. Bu arada Kocaman’ın hoca olarak takımın başına geçmek istemediği, ancak yetkilerinin artırılmasını talep ettiği öğrenildi.

Artık sadece futbolu düşünmediklerini de kaydeden Yıldırım, amatör branşlara ciddi yatırımlar yaptıklarını, her branşta Avrupa’da final oynamak istediklerini de belirtti, “Diğer kulüpler bizim peşimizden gelecek” iddiasında bulundu.

Düzce’nin temeli atıldı

Fenerbahçe Kulübü Düzce Topuk Yaylası Tesisleri’nin temeli törenle atıldı. Düzce ili Kaynaşlı İlçesi’ndeki Topuk Yaylası’na inşa edilecek tesisin temel atma törenine, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım ve çok sayıda yöneticinin yanı sıra Düzce Valisi Bülent Kılınç, Düzce Belediye Başkanı İsmail Bayram, kongre üyeleri ve çok sayıda davetli katıldı.
Başkan Yıldırım, kaçırdıkları şampiyonluk nedeniyle üzgün olduklarını belirtti, “Ama şampiyonlukları her zaman kazanabiliriz. Böyle bir tesisin bugün açılışını yapmaktan gururluyuz ve onurluyuz. Çünkü bu tesis, ilkleri yapan Fenerbahçe Kulübü’nün Türk sporuna bir öncülüğü olacaktır” dedi.

Yıldırım, tesislerden sporcuların olmadığı zamanlarda kongre üyelerinin ücretsiz yararlanabileceğini açıkladı. 8100 metre kare alana inşaa edilecek tesiste 2 adet futbol sahasının yanı sıra taze köy ürünlerinin satılacağı dükkanlar ile çocuk oyun alanları ve parkların bulunacağı belirtildi. (Milliyet)
 

SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler