LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Galatasaray265433
 • 2. Medipol Başakşehir265320
 • 3. Beşiktaş265024
 • 4. Fenerbahçe264819
 • 5. Trabzonspor26428
 • 6. Kayserispor26414
 • 16. Gençlerbirliği2627-8
 • 17. Atiker Konyaspor2624-10
 • 18. Karabükspor2612-43
 • Tümü
YENİ HABERLER
Trabzonspor TFF'yi bombaladı
Trabzonspor TFF'yi bombaladı
17 Aralık 2011 16:05
Trabzonspor Kulübü'nden TFF'ye; Etik Kurulu'nun raporunun gereğini yap.

Trabzonspor Kulübü, Türkiye Futbol Federasyonu'nun (TFF), Etik Kurul'un şike operasyonuyla ilgili hazırladığı rapor doğrultusunda gereken takibatı sonuçlandırması gerektiğini bildirdi.

Bordo-mavili yönetim ayrıca, haziran ayındaki mali genel kurulda federasyon yönetimi ibra etmeme resti çekti.

Kulüp Başkanı Sadri Şener ve Yönetim Kurulu üyesi Tuncay Bekiroğlu'nun TFF tarafından PFDK'ya sevk edilmesiyle ilgili bordo-mavili kulüben internet sitesinden sert bir açıklama yapıldı.

Başkan Şener'in, futbolcu Didier Zokora'nın aldığı ceza nedeniyle yapılan açıklama nedeniyle, Bekiroğlu'nun ise bir radyoya verdiği demeçten dolayı PFDK'ya sevk edildiği belirtilen açıklamada, "Öncelikle uğranan bir mağduriyetin üzerine kulüp açısından görüşlerimizi ve eleştirilerimizi dile getirdiğimiz bu metnin neresinde bir hakaret unsuru bulunmaktadır bilemiyoruz. TFF eleştirilemeyecek bir kurum değildir. Üstelik kısa bir dönem öncesinde bir başka kulübün üst düzey yetkililerinin başta TFF Başkanı Mehmet Ali Aydınlar olmak üzere diğer yönetim kurulu üyelerine de yönelik kullandıkları son derece ağır ifadeler henüz kamuoyunun hafızasından silinmemiştir. Ancak ne gariptir ki bu kişiler ve kulüpleri hakkında herhangi bir cezai yaptırım uygulanmamıştır. Anlaşılan odur ki TFF başkanıyla birlikte aynı camiaya mensup olan bu yöneticilerin açıklamaları kulüp içi bir tartışma niteliğinde algılanmış ve federasyonu ilgilendiren bir boyutu olmadığı görüşü hakim olmuştur. Bu nasıl bir anlayıştır kamuoyunun takdirine bırakıyoruz." denildi.

İBRA RESTİ

Trabzonspor Kulübünün federasyon yönetim kurulunun seçildiği genel kurula katılmadığı ve oluşan organizasyonu desteklemediğini açıkça beyan ettiğine vurgu yapılan açıklamada, haziran ayındaki mali genel kurulda TFF yönetimi ibra etmeme yönünde hareket edileceği resti çekildi.

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi: "Yaşanan gelişmeler bu tavrımızın ne kadar haklı olduğunu gözler önüne sermiştir. TFF'nin tutumu bu şekilde devam ettiği ve tarafsızlık boyutuna oturmadığı taktirde haziran ayındaki mali genel kurulda da aynı tavrımızı sürdürerek delegelerimiz ve bize yakın olan kulüplerin temsilcileriyle birlikte ibra etmeme yönünde hareket edeceğimizin bilinmesini isteriz. Zira TFF yönetim kurulu kulüplerin oylarıyla göreve seçilir ve onların haklarını adaletli bir şekilde kazanmalarından sorumludur."

"ETİK KURULU RAPORUNUN GEREĞİ YAPILMALI"

Yaşanan gelişmelerle birlikte soru işareti oluşturan konulardan bir tanesinin de TFF Etik Kurulu'nun şike operasyonuyla ilgili hazırlamış olduğu rapor olduğu ifade eden açıklama, şöyle devam etti:

"Acaba bu raporun içeriğinden birileri rahatsızlık mı duymakta ve doğuracağı sonuçların yaptırımlarının yerine getirilemeyeceği yönünde bir çekimserlik mi yaşanmaktadır? Oysa şike iddianamesi hazırlanmış, mahkemece kabul edilmiş ve tüm boyutlarıyla kamuoyunun gündemine sunulmuştur. Kısacası TFF'nin Etik Kurulu'nun hazırlamış olduğu rapora göre hareket etmesinin önünde de herhangi bir engel kalmamıştır. Yapılması gereken bu rapor doğrultusunda harekete geçerek gereken takibatın sonuçlandırılmasıdır."

Açıklamada ayrıca, Başkan Sadri Şener ve Bekiroğlu'nun disipline sevkiyle ilgili herhangi bir savunma yapılmayacağı da belirtildi. (Sabah)

SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler