LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Galatasaray306336
 • 2. Medipol Başakşehir306222
 • 3. Beşiktaş295932
 • 4. Fenerbahçe295727
 • 5. Trabzonspor30469
 • 6. Göztepe3044-5
 • 16. Osmanlıspor FK3032-6
 • 17. Gençlerbirliği3030-14
 • 18. Karabükspor3012-50
 • Tümü
YENİ HABERLER
Trabzonspor taraftarları bakın ne için Taksim'de?
Trabzonspor taraftarları bakın ne için Taksim'de?
11 Haziran 2013 11:50
1967 Trabzonsporlular Derneği Genel Başkanı Alaattin Hatayoğlu, Trabzonspor taraftarlarının Gezi Parkı eylemleriyle hiçbir ilgisinin bulunmadığını belirterek, "Taraftar, Taksim Meydanı'na çalınan şampiyonluğu için gitmiştir" dedi.

1967 Trabzonsporlular Derneği Genel Başkanı Alaattin Hatayoğlu, Gezi Parkı protestoları sırasında bazı takım taraftarlarının Taksim Meydanı'na çıkmasıyla ilgili olarak İHA'ya açıklamalarda bulundu.

"Artık ben bu işin şova dönüştüğüne inanıyorum”

Taksim'deki Gezi Parkı eylemlerine taraftarların bireysel olarak katıldığını belirten Hatayoğlu, "Buna bir itirazımız olmaz. Taraftarlarımızın parti sevdası vardır. Ama Trabzonspor taraftarının özellikle 3 İstanbul takımın taraftarı ile aynı platformda birleşmesini ben asla kabul etmiyorum. Bunun nedeni yapılan eylemin içeriği değil. Bu 3 İstanbul takımının taraftarlarının bugüne kadar olan mücadelesidir. Haksızlık için toplanıldı deniyor, kabul ettik. Peki Trabzonspor’a yapılan haksızlıklarda neredeydiniz? Artık ben bu işin şova dönüştüğüne inanıyorum. Protestonun içeriği anlamında değil. Taraftar gruplarının oraya gidip boy göstermesini ben bir şova dönüş olarak görüyorum" dedi.

“Taksim'e herkes Türk bayrakları ile gitsin”

1967 Trabzonsporlular Derneği Genel Başkanı Alaattin Hatayoğlu, Taksim'deki olayların, iyi niyetli çevreci bir eylem olması için herkesin Türk Bayrağı ile gitmesi gerektiğini belirterek, "O meydanlara, herhangi bir parti, örgüt, sivil toplum örgütü onların flaması ve bayrağı olmadan, Türk Bayrakları ile gidilseydi, daha çok anlam kazanabilirdi” diye konuştu.

“Trabzobspor bu anlamda en mazlum taraftar grubu”

Trabzonspor'un bu anlamda en mazlum taraftar grubu olduğunu belirten Hatayoğlu, “Biz yakın zamanda Ankara’da Ziraat Türkiye Kupası'nda finalinde Fenerbahçe ile karşılaştık. Biz burada emniyeti suçlamak anlamında söylemiyoruz ama orada taraftarımıza bir zulüm yapılmıştır. 15 yaşındaki genç bir kızımız darp edilmiştir. Hiçbir gerekçe yokken, kale arkasına gelip biber gazı sıkıp saldırdılar. Trabzonspor taraftarı ne emniyete, ne de Fenerbahçe taraftarına saldırmıştır” ifadelerini kullandı.

"Gezi Parkı'na sadece bir takımın taraftar grubu organize olarak gitti"

Gezi Parkı protestolarına sadece bir takımın taraftar grubunun organize olarak gittiğini hatırlatan Hatayoğlu, "Beşiktaş’ın bir taraftar grubu olaylara organize olarak gitti. Onlar hemen hemen her olayda böyle boy gösteriyorlar. Bu olayın tam zıttı olsa orada da yer alabilirler. Diğer takım taraftarları oraya bireysel olarak gitmiştir. Trabzonspor taraftarları herhangi bir dernek, bir taraftar grubu altında örgütlenip gitmemiştir. Oraya takım formaları ile değil, Türk Bayrakları ile gitmelerini tercih ederim” dedi.

“Trabzonspor taraftarı çalınan şampiyonluk için Taksim'de"

Trabzonspor taraftarının en önemli isteğinin 2011 yılındaki kupa olduğuna dikkat çeken Alaattin Hatayoğlu, "Trabzonspor taraftarının hafızasındaki birinci derecedeki konu, çalınan kupalarıdır. Siyasi eylemler için değil de, çalınan şampiyonluğun tepkisini göstermek için Taksim'e gitme ihtiyacı hissettiklerini biliyorum. Trabzonspor taraftarları, çalınan şampiyonluk için Taksim'e gidiyor” diye konuştu.

3 Temmuz sürecinde hiçbir kesimden destek bulamadıklarını anlatan Hatayoğlu, "Gerek basın, gerek futbol kamuoyu, gerekse Taksim'deki protestolara katılan Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş'tan kimseyi 3 Temmuz sürecinde yanımızda göremedik. Bırakın yanımızda olmayı, destek olacaklarına köstek oldular. Bizim yenen bir hakkımız var. Çalınan bir şampiyonluğumuz var. Trabzonspor taraftarları, kendi imkanları ile kendi hakkını aramaya çalıştı. Bu 3 İstanbul takımını yanımızda göremedik. Zaten yanımızda görmek de imkansızdı” diye konuştu.

İHA

SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler