LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Galatasaray296035
 • 2. Beşiktaş295932
 • 3. Medipol Başakşehir295920
 • 4. Fenerbahçe295727
 • 5. Trabzonspor294611
 • 6. Kayserispor2944-4
 • 16. Atiker Konyaspor2929-5
 • 17. Osmanlıspor FK2929-9
 • 18. Karabükspor2912-47
 • Tümü
YENİ HABERLER
Toroğlu: "Türk futbolu öldü"
Toroğlu: "Türk futbolu öldü"
23 Nisan 2015 18:35
Spor yazarı Erman Toroğlu, Türk futbolunun durumundan, hakemlere, Lig TV'den, futbolculara kadar birçok konuda gündeme bomba gibi düşen ifadeler kullandı. İşte o sözleri...

Ben bu Piero aletine (ofsaytı veya golü ölçen) inanmıyorum. O makinayı ben size öyle bir ayarlarım ki, saniyenin 10'da 1'i kadar zamanda topun son oynandığı anda topu ileri çıkarırım ofsayt olur, geri alırım ofsayt olmaz. Onun için de Türkiye 5-6 yıldır şahıslara mahkum kalıyor. 

Neden korkuyorsunuz! 

Verin görüntüleri herkes oynatsın. Niye korkuyorsunuz?

Niye bu görüntüleri vermiyorsunuz?

Neyi kimden saklıyorsunuz? Futbol, köpürtülürse olur, saklamakla olmaz. Ben Digiturk'te çalıştığım dönemde 9 televizyon 3'er dakikalık maç özetleri yayınlıyordu.

Bir anımı anlatayım; Maç cumartesiydi, pazar akşamı Maraton programına geldik. Kasetler havada uçuşuyor. Bizim 'Oynatalım Uğur' kasetleri getiriyor, Şansal'a (Büyüka) eğilip eğilip bir şey söylüyor.
Üçüncü gelişinde Şansal, 'Pierocu çalışıyor değil mi?' dedi, Uğur da 'çalışıyor ağabey' dedi. Dördüncü geldiğinde, kulağına bir şey söyledi, Şansal bir şey söyledi. 'Ya Uğur sen ne söylüyorsun?' dedim. 'Ya ağabey' dedi, 'Pierocu topu sokayım mı, çıkarıyım mı diye soruyor' dedi. Pierocu sokarsa gol olacak, sokmazsa olmayacak. Şansal topu sokun veya çıkarın diyecek. Bu kadar rezillik. Ağzım biraz bozuktur, canlı yayında da olmadığımız için anlattım pierocuya bir güzel. İçeriye gelirsem, o topun çıkarılacağını mı, sokulacağını mı anlattım, yüksek sesle, herkes duydu. Ondan sonra da pierocuyu dağıttım yayında çünkü resim geliyor futbolcu sol ayağını kaldırmış, bizim pierocu sağ ayağını kaldırmış, ötekinin sol kolu havada, bunun sol kolu havada.

Yanlış. Pierocuyu dağıttım, sonu oldu o gün.

F.Bahçe kadro yapısı ve şartlar dikkate alınınca şampiyonluğa en yakın takım. Ancak bu yaşlı kadrosuyla seneye Avrupa'da perişan olur.

Türkiye'de şampiyonu hakemler belirliyor

Bu sezon da hakemler kimi isterse o takım şampiyon olacak. Hakem hata yapabilir ama gördüğünü çalmalı. Hakem her maça son maçım diye çıkmalı ve kimseyle bir bağı olmamalı. 

Dizilere mahkum ettiler 

Diyoruz ki Türkiye'de neden bu kadar adam öldürülüyor. Türkiye'yi dizilere mahkum ettiler.
Bizim dizilerin her birinde her akşam 6-7 tane adam öldürülüyor. Bunları seyreden çocuklar etkilenmez mi! İki firma para kazanacak diye Türk 
futbolunu öldürdüler, Türk futbolunu duman ettiler.

Yazık bu paralara

Geçen gün Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Emmanuel Emenike ile ilgili önemli şeyler söyledi. 'Emenike'ye bağırmayın, oynatalım satalım' dedi. Oynatamazsan satamazsın. Tezgahta olmayan, görünmeyen malı kim alır? Türkiye'de futbolun son yıllarda geri kalmasının sebebi de budur.

Türkiye'de futbolcular sahada verdiğinin çok üzerinde paralar kazanıyor. Özellikle yabancılara çok para veriliyor. Ben olsam yabancılara 500 bin euro'dan fazlasını vermem. Statlarda şiddet var, küfür var diyorlar. Bunları günümüz teknolojisinde tespit etmek zor değil. Kameralar var, yakalayacaksın yakasından atacaksın stadyumun dışına.

SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler