LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Galatasaray306336
 • 2. Beşiktaş306234
 • 3. Medipol Başakşehir306222
 • 4. Fenerbahçe306030
 • 5. Trabzonspor30469
 • 6. Göztepe3044-5
 • 16. Osmanlıspor FK3032-6
 • 17. Gençlerbirliği3030-14
 • 18. Karabükspor3012-50
 • Tümü
YENİ HABERLER
Toroğlu çok sert konuştu
Toroğlu çok sert konuştu
29 Ekim 2014 22:14
Futbol yorumcusu Erman Toroğlu, Fatih Altaylı'nın hakkında söylediği sözlere çok sert yanıt verdi.

Fotomaç Gazetesi köşe yazarı Erman Toroğlu, Türkiye'nin deplasmanda Letonya ile oynadığı maçı yorumlayan Fatih Altaylı'nın "Bu ülkede kabzımallar bile yorumculuk yapıyor. Ben neden yapmayayım" sözlerine cevap verdi:
 
İşte Toroğlu'nun o yazısının ilgili bölümü:
 
Hıyardan iyi anlarız!
 
Bak Fatih Altaylı; kabzımallar şerefli, saygıdeğer ve çalışkan insanlardır. Hepsi hıyardan çok iyi anlarlar. Ne zaman adam oluruz biliyor musun? İnsanları küçük görmediğimiz zaman
 
Türk Milli Takımı, Riga'da Letonya ile oynuyor. Maçı Show TV veriyor. Yorumu da Fatih Altaylı almış! Vermişler değil almış. Eğer mecbur kalmazsam ve kalabalık bir yerde değilsem ne maçı anlatan spikeri ne de yorumcuyu dinlemek istemiyorum. Maçı seyretmek istiyorum, bu bana yorum yapmam için kafi geliyor. Fatih Altaylı bu maçta yorumu nasıl yaptı bilmiyorum ama büyük tepki almış.
Ve sonra bu arkadaşa sormuşlar; "Neden çok tepki aldınız?" diye.
 
O da yanıt vermiş: "Kabzımalların yorum yaptığı yerde ben de yorum yaparım..." Bak Fatih Altaylı; bir iş yaparsın, başarılı olursun veya olamazsın. "Koçum" derler veya tenkit ederler, bu seni ilgilendirir.
 
Belli bir grubu aşağılayarak, alay ederek (ki bu grup kabzımallar) bir yere varamazsın.
 
Bak Fatih Altaylı; bu aşağıladığın, küçük gördüğün kabzımallardan bir tanesi çıkıp "Bizi küçük görüp aşağılıyorsun ama sen daha lise mezunusun. Üniversiteyi bile bitirememişsin. Şu andaki kabzımallardan çoğu üniversite mezunu" derse ne yaparsın?
 
Bak Fatih Altaylı; kabzımallar çalışkan insanlardır. Sabah 5'te işe giderler ve sizin gibi insanlara düzgün gıda yedirmek için çalışırlar.
 
Onların yaptıkları işte alın teri vardır. Bugün hayat kadınları bile eğer resmi çalışıyorsa, onlara saygı duyacaksın. Vergilerini verirler işlerini yaparlar. Ey Fatih Altaylı; sen genel yayın yönetmeniyken şimdi düz bir yazarsın. Vatan, millet, cumhuriyet yazarken, insan haklarından bahsederken, işçilerin haklarını savunurken kabzımalın biri de çıkıp sana yıllar önce sen bir gazetenin sorumlusuyken, Ankara Rüzgarlı Sokak'ta sadece haklarını aramak için grev yapan işçilerin çadırına girip aralarında kadın da bulunan bu insanlara silah çekip onları tehdit ettiğini söylerlerse ne yaparsın?
Bak Fatih Altaylı, sen Gelişim Spor'da Hıncal Uluç'un yanında çömez olarak çalışırken, benim idare ettiğim bir maçtan sonra "Dünyada iki tane çok iyi hakem bilirim.
Birisi yurtdışından (ya İngiliz ya İrlandalıydı) Biri de Erman Toroğlu" yazmıştın. Herhalde yaşlanınca beyin hücreleri açısından geriliyorsun. Ama ben hakemlikle kabzımallığı aynı dönemde yaptım.
 
Bak Fatih Altaylı; kimin ne kalitede iş yaptığına sen karar veremezsin.
 
Şu anda çalıştığın gazetenin patronu Turgay Ciner'e bir sor bakalım.
 
Yanında da Mehmet Tezkan varken ben ve Şansal Büyüka'ya yorum yapmamız için ne kadar para teklif etti acaba, sana söyler mi bilmem.
 
Ama duyarsan dudağın uçuklar. Bak Fatih Altaylı, bu sana 2. yazım. Bir daha da yazmayacağım.
 
Sen şimdi rütben sökülmüş bir yazar olarak sağa sola saldırıp prim ve reyting yapmak istiyorsun.
 
Sana şunu söyleyeyim, hâlâ akıllanmamışsın.
 
Evet Fatih Altaylı, biraz futbol oynadım, milli Takım formasını da giydim, az buçuk futboldan anlarım. Biraz hakemlik yaptım, 5-6 yıl FIFA kokartı takarak uluslararası maçlar yönettim, biraz hakemlikten anlarım.
Bak Fatih Altaylı; şerefle kabzımallık yaptım. 
 
Patlıcandan, biberden özellikle hıyardan çok iyi anlarım. Kabzımallar da çok şerefli, saygıdeğer ve çalışkan insanlardır. Onların hepsi hıyardan çok iyi anlarlar. Bak Fatih Altaylı, ne zaman adam oluruz biliyor musun? İnsanları küçük görmediğimiz zaman!

SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler