LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Galatasaray265433
 • 2. Medipol Başakşehir265320
 • 3. Beşiktaş265024
 • 4. Fenerbahçe264819
 • 5. Trabzonspor26428
 • 6. Kayserispor26414
 • 16. Gençlerbirliği2627-8
 • 17. Atiker Konyaspor2624-10
 • 18. Karabükspor2612-43
 • Tümü
YENİ HABERLER
Topuz, Fenerbahçe'de mi oynar Beşiktaş'ta mı?
"Ben de merak ediyorum, durum biraz karışık"
Topuz, Fenerbahçe'de mi oynar Beşiktaş'ta mı?
12 Haziran 2009 / 07:41 Güncelleme: 12 Haziran 2009 / 00:00

Türk futbolun efsane isimlerinden ünlü spor yorumcusu Rıdvan Dilmen, Mehmet Topuz'un Beşiktaş'ta oynamasının daha uygun olacağını söyledi.


Dilmen, Denizli'de Forum Çamlık Alışveriş Merkezi'nde futbol severlerle sohbet etti. Hayranlarının ''Küçüklüğünüzde ne olmak isterdiniz?'' şeklindeki sorularını cevaplayan Dilmen, başka bir alternatif düşünmediğini, hep futbolcu olmak ve futbolcu kalmak istediğini bildirdi.


Milli Takım'ı çalıştırmayı düşünüp düşünmediği sorusuna ise Dilmen, ''Her futbolcu Milli Takım'da oynamak ve çalışmak ister. Zamanla böyle bir şey olursa bizim için büyük bir onurdur, gururdur." diye cevap verdi.


Dilmen, bundan sonraki en büyük idealinin tekrar antrenörlük yapmak ve eğitim alanında, çocuklara futbol okulu kurmak olduğunu açıkladı.


Sivasspor'un Şampiyonlar Ligi'ne katılabilmesinin büyük bir başarı olduğunu vurgulayan Dilmen, birkaç tur geçmesini arzu ettiğini ifade etti.


Kulüplerin futbolcu transfer etmeden önce teknik direktörlerle anlaştığına dikkat çeken Rıdvan Dilmen, "Artık teknik adamlar, 'Bu takımı ben yapmadım. Ben istememiştim' diyemezler. Uzun yıllardır özlenen tablo buydu. Teknik direktörlere kulüpler tarafından takım teslim edildi. Artık hocaların böyle mazeretleri olmayacak." ifadelerini kullandı.


Gündemdeki futbolcu Mehmet Topuz konusundaki sorular üzerine Dilmen, "Ben de sizler gibi merak ediyorum. Durum biraz karıştı. Hangisi hayırlıysa o olsun. Önemli olan oyuncu üzülmesin. Çünkü genç oyuncu, ümit veren bir oyuncu. Ama illa nerede oynaması gerektiğini sorarsanız Beşiktaş'ta oynamasını isterim. Hem oyun şablonu Beşiktaş'ın ona daha uygun hem de artık orayla anlaşmış, basından izlediğim kadarıyla söylüyorum. Yoksa çocuk yani istiyorsa o zaman Beşiktaş'ta oynasın.'' açıklamasını yaptı.


Dilmen, Denizlispor'un ligde kalmasıyla ilgili ise şunları söyledi: ''Ali İpek olduğu zaman ben hiçbir zaman ligden düşebilecek birinci takım diye göstermem kulübü. Denizlispor hakikaten de haksız bir rekabet içinde yaşayan bir kulüp. Kayserispor işte gördüğünüz gibi 5 milyon Euro'ya oyuncu vermiyor. Bugün Denizlispor'un herhangi bir oyuncusuna 5 milyon Euro verdiklerinde yanında üç tane de bonus verirler. Kulübün gelirleri Kayserispor gibi, Ankaraspor gibi, İstanbul Belediye gibi takımların çok gerisinde. Bence Denizlispor'un uzun zamandır birinci ligde kalması mucizedir bu ekonomik şartlarda.''


Cihan

SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler