LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Galatasaray306336
 • 2. Beşiktaş306234
 • 3. Medipol Başakşehir306222
 • 4. Fenerbahçe306030
 • 5. Trabzonspor30469
 • 6. Göztepe3044-5
 • 16. Osmanlıspor FK3032-6
 • 17. Gençlerbirliği3030-14
 • 18. Karabükspor3012-50
 • Tümü
YENİ HABERLER
TFF Başkanından açıklama
Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Ali Aydınlar, 2011-2012 sezonunda play-off sisteminin uygulanacağını açıkladı.
TFF Başkanından açıklama
23 Ağustos 2011 / 19:14 Güncelleme: 23 Ağustos 2011 / 20:51

Türkiye Futbol Federasyonu'nun (TFF), Spor Toto Süper Lig kulüpleriyle yaptığı toplantı başladı.

TFF'nin İstinye'deki merkezinde gerçekleştirilen toplantıya, Beşiktaş Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören, Galatasaray Kulübü Yönetim Kurulu Üyeleri Refik Arkan, Ali Gürsoy, Fenerbahçe Kulübü adına Asbaşkanlar Nihat Özdemir ve Ali Koç ile diğer kulüplerden temsilciler yer aldı.

TFF Başkanı Mehmet Ali Aydınlar, toplantı öncesi yaptığı açıklamada, ''Genel bir değerlendirme yapacağız. Daha çok Digitürk ile ilgili olan konu gündeme gelecek. Yayıncı kuruluş ile ilgili görüş alışverişinde bulunacağız'' dedi.

Aydınlar, toplantı gündeminde bu sezon uygulanacağı ileri sürülen play-off sisteminin bulunup, bulunmayacağının sorulması üzerine, ''Toplantının play-off ile alakası yok'' demekle yetindi.

"PLAY-OFF BİZİM FİKRİMİZ"

Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Ali Aydınlar, Spor Toto Süper Lig'de uygulanacak play-off sisteminin, kendilerinin fikri olduğunu söyledi.

Futbol Federasyonunun İstinye'deki merkezinde yaptığı açıklamanın ardından soruları yanıtlayan Aydınlar, play-off sistemi fikrinin kimden geldiği sorusuna verdiği yanıtta, ''Bu uygulama bizden geldi. Futbol zor bir süreç geçiriyor. Bu süreçte futbolu daha cazip hale getirmek için ve ekonomisini daha güçlendirmek için ne yapabiliriz diye düşünürken, bu model üzerinde karar kılan Türkiye Futbol Federasyonudur. Daha sonra bunu kulüplere götürdük. Kulüplerimizin de tamamına yakını... Bir tek Galatasaray'ın bazı çekinceleri var burada. Diğer kulüplerin hepsi istekli. Ligin önümüzdeki sene bu şekilde olmasına karar verdik'' şeklinde konuştu.

Spor Tahkim Mahkemesi (CAS) Hakimi Kısmet Erkiner'in medyaya yansıyan, hukuken ligin başladığı ve ertelendiği bu nedenle play-off sisteminin uygulanamayacağı yönündeki yorumu sorulması üzerine Aydınlar, ''Hayır lig ne başlamıştır, ne de lig ertelenmiştir. Herkes konuşuyor. Hayır öyle bir şey söz konusu değil'' dedi.

Şike iddialarına yönelik soruşturmayla ilgili dün UEFA'dan gelen yetkilinin izlenimlerinin nasıl olduğu sorusuna Aydınlar, şöyle yanıt verdi:

''Çok iyi izlenimlerle ayrıldı. UEFA'nın şike konusundaki temsilcisi dün savcılarla yaptığı görüşmede buradaki hukuki süreci öğrendi. Nasıl gelişmekte olduğunu öğrendi. Biz biliyorsunuz savunma alamadığımız için gizli karar nedeniyle, iddianamenin mahkeme tarafından kabul edilmesini bekleyeceğimizi ifade etmiştik. UEFA temsilcisinin, bu gizliliğin kaldırılması yönünde talepleri oldu ama Cumhuriyet savcıları bunun kaldırılmasının mümkün olmadığını, yasa gereği soruşturmanın gizli olduğundan bahsettiler, gayet iyi bir görüşme geçti.''

Aydınlar, ''Devam eden bir mahkeme var...'' şeklindeki ifadelerle başlayan soru üzerine, araya girerek, ''Henüz mahkeme aşamasında değil arkadaşlar, mahkeme aşamasına geldiği zaman biz kararımızı vereceğiz'' ifadesini kullandı.

Aydınlar, belirsizliğin olduğu bir dönemde play-off sisteminin nasıl olacağı sorusu üzerine de, ''Affedersiniz, ligi oynarken bir şey yok play-off oynarken mi bir şey oluyor, ben onu anlayamıyorum. Play-off bir sorun değil arkadaşlar. Ligi daha cazip hale getirecek'' dedi.

Bu arada, Mehmet Ali Aydınlar'ın çevresindeki sivil koruma polisleri dikkat çekti.

AA

SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler