LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Medipol Başakşehir163312
 • 2. Fenerbahçe163214
 • 3. Galatasaray163213
 • 4. Beşiktaş163014
 • 5. Kayserispor16308
 • 6. Göztepe16306
 • 16. Antalyaspor1614-14
 • 17. Gençlerbirliği1613-12
 • 18. Karabükspor168-15
 • Tümü
YENİ HABERLER
Terim'den Rijkaard'a cevap
Fatih Terim Milli Takımı bırakıp bırakmamakla ilgili kararını fedarasyonla görüşüp vereceğini açıkladı... Terim'in bir kaç çift lafı da Rijkaard'a vardı...
Terim'den Rijkaard'a cevap
10 Ekim 2009 / 09:35 Güncelleme: 10 Ekim 2009 / 09:36

19. Dünya Kupası Avrupa Elemeleri 5. Grup'ta yarın Belçika ile deplasmanda karşılaşacak Türkiye'de, Milli Takımlar Sorumlusu Fatih Terim, ''Ermenistan maçı sonrası Futbol Federasyonu yönetimiyle görüşüp, bırakıp bırakmama konusundaki kararımı vereceğim.'' dedi.

 

 

 

 

Karşılaşmanın yapılacağı Kral Baudouin Stadı'nda bir basın toplantısı düzenleyen Fatih Terim, sakatlıklar sorununun, futbol ailesi tarafından oturup ciddi biçimde konuşulması gerektiğine dikkat çekti. Hiçbir milli maça üst üste aynı kadrolarla çıkamadıklarını vurgulayan Terim, ''Birçok arkadaşı da milli takımda iyileştirip gönderdik. Sakatlıklar, üzerinde önemle durulması gereken bir konu. Antrenmanlar, zeminler, bunlara bağlı olabilir. Özellikle darbeye bağlı olmayan ve Batı'da hiçbir ülkede rastlanmayan yoğunluktaki sakatlıklar, beslenme, dinlenme ve yükleme evrelerindeki özensizlikten kaynaklanıyor. Türk futbolunun bu ciddi sorununun giderilmesi için oyuncular başta olmak üzere çok yönlü bir sorgulamaya girilmesi gerekiyor. Bir maçta 10 kişiyi kamptan gönderdiğimizi hatırlarsınız. Futbolun her elementi bu sorunu ciddi ele almalı. Sercan'ı belki Ermenistan maçında oynatabiliriz. Nuri ise büyük ihtimalle Belçika maçına yetişecek. İstikrarı seven belirli bir takımın oynaması gerektiğine inanan biri olarak, bunu bir türlü sağlayamıyoruz. Maalesef sakatlıklar belimizi büküyor. Belirli bir oyun anlayışı ve taktiğimiz var. Kadroda olanlar, Belçika karşısında gerekeni yapacaktır. Sadece kamp zamanı değil, futbolcularımızın doktorlarıyla sürekli görüşüyoruz. Mevlüt, geçen maç kampa geldiğinde MR'ı çekilmemişti. Teşhis koymasalar, omuzunun çıktığını bilemeyecek, ameliyat tavsiye etmeseler, iyileşecek duruma gelemeyecekti. Nuri'nin sağlık heyetiyle görüşüldü. Dün Nuri antrenmana çıktı. Bizim için önemli olan önce insan ve sağlık. Teoride de kalmıyoruz, pratikte de haklı çıkıyoruz. Bu kadar sakatlık hiçbir milli takımda yok.'' diye konuştu.

 

 

RİJKAARD'IN ÖYLE BİR AÇIKLAMA YAPMIŞ OLACAĞINI DÜŞÜNMEK BİLE İSTEMEM

Terim, Frank Rijkaard'ın, Gökhan Zan'ın milli takımdan sakat döndüğü biçimindeki açıklamasıyla ilgili bir soruya ise, ''Sanırım ortada bilgi eksikliğinden kaynaklanan yanlış yönlenme var. Gökhan Zan, milli takıma geldiğinde arka adalesinde zorlanma vardı. Sağlık ekibimiz çok kısa süre içinde bu ağrıları halletti, antrenmana çıkardı ve maça hazırladı. Bu sorun giderildi. Maç sırasında kasığında bir sakatlık oluştu. Aynı yerde değil. Değerli meslektaşım Rijkaard'ın kamuoyuna yansıtıldığı anlamda bir açıklama yapmış olacağını düşünmek bile istemem.''

Terim, grubu 2. sırada bitirme şanslarının çok az olduğunu bildiklerini belirterek, ''Ama inanıyoruz. Gerçeklerle hareket eden bir grubuz. Futbolda çok şey başarmış bir ekip olarak, küçük olacak şansımızı sonuna kadar kovalayacağız.'' dedi.

SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler