LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Galatasaray347542
 • 2. Fenerbahçe347242
 • 3. Medipol Başakşehir347228
 • 4. Beşiktaş347139
 • 5. Trabzonspor345512
 • 6. Göztepe3449-1
 • 16. Osmanlıspor FK3433-11
 • 17. Gençlerbirliği3433-17
 • 18. Karabükspor3412-66
 • Tümü
YENİ HABERLER
Terim ve Mancini gerçeği
Terim ve Mancini gerçeği
22 Nisan 2014 18:53
Galatasaray'da Roberto Mancini ile yolların ayrılacağı yönündeki iddialar güçlenirken bugün resmi siteden yapılan açıklama akıllara Fatih Terim'i getirdi.

Eurosport'ya yer alan habere göre, Galatasaray'da Roberto Mancini ile yolların ayrılacağı yönündeki iddialar güçlenirken bugün resmi siteden yapılan açıklama akıllara Fatih Terim'i getirdi.

Fatih Terim'in görevden alınmasıyla Roberto Mancini'yi takımın başına getiren Galatasaray yönetimi bu hamlesinde başarılı olamadı. Elinde sadece Türkiye Kupası kalan Galatasaray'da ayrıca ikincilik şansı da zora girmiş durumda. Tüm bunların yaşandığı sarı kırmzılılarda alınan kötü sonuçların sonucu olarak da Mancini'nin istifa edebileceği ya da yönetimin İtalyan teknik adamı göndereceği iddia ediliyor. Son günlerde kamuoyunda çıkan bu haberleri Galatasaray yönetimi yaptığı açıklamayla yalanladı ve 'Mancini'yle yola devam ediyoruz, kimseyle görüşmüyoruz' dedi.

Süreç aynı

Galatasaray yönetiminin bugün yaptığı açıklama herkesi Terim'in gönderiliş sürecine götürdü. Fatih Terim zamanında da yönetimin Terim'i göndereceği ve yeni teknik direktör arayışları içerisinde olduğu haberleri çıkmış, kulüp bunu kesin ifadelerle yalanlamıştı. Hatta Galatasaray kulübü yaptığı bir açıklamada Ünal Aysal ve teknik direktör Fatih terim arasında en ufak bir uyumsuzluk yok açıklamasında bulunmuştu.

Galatasaray kulübü, Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören ile Fatih Terim arasında gerçekleşen görüşmeden sonra ortaya çıkan dedikodu maiyetindeki haberleri o günlerde sert ve net bir şekilde yalanlamıştı. İşte o açıklama;

Sarı-kırmızılı kulüpten yapılan açıklama şöyle;"Galatasaray Spor Kulübü Sayın Fatih Terim ile huzurlu ve kararlı bir şekilde çalışmaya devam etmektedir. Türkiye Futbol Federasyonu'ndan gelen talep karşısında atılacak olan adımlar Türk futbolunun ali çıkarları, Galatasaray'ın menfaatleri ve Sayın Fatih Terim'in tercihleri doğrultusunda birlikte şekillendirilecektir. Bu süreci Galatasaray yönetimi ile Sayın Fatih Terim arasında bir kriz yaratma, Galatasaray'a nifak sokma fırsatı olarak kullanmak isteyenlere karşı tüm camiamızı dikkatli olmaya davet ediyoruz. Bu tarz girişimlerin birlik ve beraberliğimizi daha da güçlendireceğinin de altını bu vesileyle çizmek isteriz."

21 ağustos 2013'te yapılan açıklama

22 nisan 2014'te yapılan açıklama

Galatasaray'ın Terim zamanında hoca arayışları içerisinde olduğu haberleri de bir çok kez Galatasaray kulübü tarafından yalanlanmıştı. Mancini zamanında da Ottmar Hitzfeld'le görüşüldüğü iddialarını yalanlayan Galatasaray'da süreç tamamen ayrılığı işaret ediyor.

Terim ve Aysal arasında yaşananlar kadar ciddi bir sıkıntı olmasa da Aysal ve Mancini arasındaki ilişkilerin de çok iyi olmadığı görülüyor. Özellikle Chelsea deplasmanından önce Drogba'nın Karabük deplasmanında oyundan çıkmasının yanlış olduğunu belirten Aysal'a Mancini, 'kimin oynayıp oynamayacağına ben karar veriyorum belki başkan başka düşünüyor olabilir' yanıtını vermişti.

Alınan kötü sonuçlardan sonra da açıklamalarda bulunan Roberto Mancini, 'buraya geleceğin takımını kurmak için geldim bana bu vaadedildi ancak görüyorum ki burada devam edebilmemiz için yetterli sabır yok' açıklamasında bulunmuş ve sıkıntıları açıkça ortaya koymuştu.

Tüm bu süreci ilişkilendirdiğimizde Galatasaray yönetiminin Mancini ve Terim'le yaşadığı sıkıntıların benzerliği kaçınılmaz ayrılığı gözler önüne seriyor.

SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler