LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Medipol Başakşehir306222
 • 2. Galatasaray296035
 • 3. Beşiktaş295932
 • 4. Fenerbahçe295727
 • 5. Trabzonspor294611
 • 6. Kayserispor3044-6
 • 16. Atiker Konyaspor2929-5
 • 17. Osmanlıspor FK2929-9
 • 18. Karabükspor2912-47
 • Tümü
YENİ HABERLER
Terim: "Şeytani düşünce içinde değilim"
Terim: "Şeytani düşünce içinde değilim"
10 Ekim 2015 06:27
Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, Çek Cumhuriyeti maçı öncesi basın toplantısında konuştu. Kazakistan - Hollanda maçının daha önce oynanmasının önemli olmadığını belirten Terim "Şeytani düşünceler içerisinde değilim." dedi.

2016 Avrupa Şampiyonası'nda play off'a kalabilmek için önemli bir maça çıkacak olan Milli Takımımız galibiyete inanıyor. Milllilerimiz hatırlanacağı üzere grup maçında Hollanda'yı yenmiş ve önemli bir avantajı eline geçirmeyi başarmıştı.

A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Fatih Terim, Okay Yokuşlu ve Cenk Tosun yarın oynanacak olan kritik Çek Cumhuriyeti maçı öncesi basın mensuplarının karşısına geçti ve soruları cevapladı.

İşte Millilerimiz'in açıklamaları;

Cenk Tosun: Öncelikle bizi gururlandıran Aziz Sancar'a teşekkürler. İnşallah biz de ülkemizi sevindiririz. Milli takıma seçilmek çok güzel bir duygu. Ben bu duyuguyu Fatih Terim ile daha önce de yaşamıştım. Hocama teşekkür ederim.

Cenk Tosun: (Van Persie'nin açıklamaları sorulunca) Biz Van Persie'nin açıklamalarını duymamazlıktan geliyoruz. Biz kendi işimize bakmalıyız.

Okay Yokuşlu: Fatih hocama kritik maçlarda beni bu kadroda tercih ettiği için teşekkür ederim. Önümüzde çok zorlu iki maç var. Çek Cumhuriyeti maçıyla iyi bir başlangıç yaparak yolumuza devam etmek istiyoruz.
Van Persie'nin açıklamaları kendini bağlar. Biz bunu aramızda konuşmadık bile.

Okay Yokuşlu: Dürüst olmak gerekirse buraya gelirken aklıma eski Çek Cumhuriyeti maçını hatırladım. Şimdi kadrodayım ve bunu yeniden başarmak istiyorum.

Cenk Tosun: Daha önceden televizyonlardan izliyorduk abilerimizi. Galibiyetlerden sonra bayraklarımızı alıp sokaklara çıkıyorduk. 2008 yılındaki maçı televizyondan izlemiştim. Umarım yarın geriye düşmeden kazanırız.

Fatih Terim, "Nobel ödüllü Türk'ü tebrik ediyoruz. Kazakistan - Hollanda maçının bizden önce oynanmasının bu seviyelerde bir önemi olduğunu düşünmüyorum. Bir takım maçtan haber alıp ona göre defans ona göre savunma mı oynayacak, şüphe edilen bir şey mi var? İstiyorlarsa biz Hollanda'dan önce oynayalım. Bizim neticeye göre oynasınlar. Sahadaki güzel futbola konsantre oluyorum. Şeytani düşünceler içerisinde değilim. Bunu nasıl çevireceksen...

Hollandalı gazeteci olarak ülkeniz için düşünmenizi takdir ediyorum ama hocanız da siz de başka yerleri soruyorsunuz. Polemik noktasına gelirsek ki hiç istemem ama konu uzar. Bizim basnımızda Hollanda basını da gereğini yaptı. Bizim seviyemizde çok yaşanan bir durum değil. Hollanda teknik direktörünün açıklamalarını okumadım. Bu aslında bizimde bir yerde başarımız." dedi.

SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler