LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Galatasaray296035
 • 2. Beşiktaş295932
 • 3. Medipol Başakşehir295920
 • 4. Fenerbahçe295727
 • 5. Trabzonspor294611
 • 6. Kayserispor2944-4
 • 16. Atiker Konyaspor2929-5
 • 17. Osmanlıspor FK2929-9
 • 18. Karabükspor2912-47
 • Tümü
YENİ HABERLER
Terim: "Asla pes etmeyeceğiz"
Terim: "Asla pes etmeyeceğiz"
12 Kasım 2014 06:38
Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, Brezilya maçı öncesi önemli açıklamalarda bulundu. Türkiye'de Brezilya sempatisi olduğunu hatırlatan Terim, "Sırtımız yere gelmeden pes deme şansımız yok" dedi.

Hakan ve Ömer, benim için çok uzak kalan iki isim değil, ikisi de evladım. Bakalım zaman ne gösterecek. Hepimiz Allah nasip ederse yaşayacağız. Benim tercihim bu yönde Seçtiğimiz, hatta seçmediğimiz isimleri kritik edebilirler. Buna söyleyeceğim bir şey yok. Bunlar olayın doğasında var. Benim açıkladığım milli takım da bu kritiğe açık

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim bugünkü Brezilya özel maçı öncesi "Sonucu ne olursa olsun, takımımıza katkı sağlayacak" dedi.

Terim şu ifadeleri kullandı: Brezilya ile oynamak büyük prestij. Ülkemizde de Brezilya'ya sempati var. Çok uzakta olmalarına rağmen yakında hissettik. Heyecanlı bir maç oynayacağız. İyi bir oyun, mümkünse iyi bir sonuç isterim. Umarım özgüvenini yukarı taşımış bir takım olarak çıkarız. Hazırlık maçlarını bu tip takımlarla oynamak istiyoruz. Arjantin ile de uğraşıyoruz, umarız denk gelebiliriz.

Bu seviye yetersiz

İki ay önceki konum ile şu anki nokta arasında fark olabilir. Ancak bu uluslararası seviyede yeterli görünmüyor. Kendi ligimizde oynanan oyun düzeyinin, buralara geldikçe daha arttığı ve daha üst seviyeye geldiği, o anlayışın yetmeyeceği, yükseklere çıkmamız gerektiği açık. Daha iyi olmak zorundayız. Şu anda 8 kişiye yakın bir oyuncu grubu yok. Gökhan Gönül zor. Semih kontrollü idmana çıkacak. Burak grip. Mevlüt yeni yeni 20-30 dakika oynamaya başlamış. Gökhan Töre yok. Caner ise oynayacak. Volkanlar sıkıntılı.

Hala çözememişsiniz!

Hakan Çalhanoğlu ve Ömer Toprak, benim için çok uzak kalan 2 oyuncu değil. İkisi de evladım gibi. Geçen kamptan beri 1 aydan fazla geçti. Demek çözememişsiniz. Bakalım zaman ne gösterecek. Hepimiz Allah nasip ederse yaşayacağız. Benim tercihim bu yönde. Seçtiğimiz, seçmediğimiz isimleri kritik edebilirsiniz. Söyleyeceğim bir şey yok. Bunlar gayet doğal, olayın doğasında var. Benim açıkladığım milli takım da bu kritiğe açık.

Asla pes etmeyeceğiz

Hollanda sınavı 5. maç olacak. Sonra bir 5 daha var. Puanın kırıntısı kadar bile şansımız varsa, şans var demektir. Sırtımız yere gelmeden pes deme şansımız yok. Kabullenmemiz mümkün değil. En son bakarız şansımız yok, rakipleri tebrik ederiz. Öncesinde, pes etmeyiz. Kabullenemem hiçbir şeyi. Deneyeceğiz. Sırtımız yere gelse de, hakemlerle videoda izleriz, yere geldi mi gelmedi mi diye. Bir turnuvaya değil, her turnuvaya katılmaya geldik.


FOTOMAÇ

SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler