LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Galatasaray306336
 • 2. Medipol Başakşehir306222
 • 3. Beşiktaş295932
 • 4. Fenerbahçe295727
 • 5. Trabzonspor30469
 • 6. Sivasspor3044-5
 • 16. Gençlerbirliği3030-14
 • 17. Atiker Konyaspor2929-5
 • 18. Karabükspor3012-50
 • Tümü
YENİ HABERLER
Terim: Arda gelmek istiyor
Terim: Arda gelmek istiyor
16 Ağustos 2013 20:44
Galatasaray teknik direkötü Fatih Terim, Arda Turan ile ilgili çok önemli açıklamalar yaptı. Tecrübeli teknik adam Arda'nın Galatasaray'a gelmek istediğini söyledi.

Sarı-kırmızılı takımın transfer gündeminde yer alan Arda Turan ile ilgi Florya Metin Oktay tesisleri'nde basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Terim, milli futbolcuyla görüştüğünü açıkladı.

Terim yaptığı açıklamada, "Arda Galatasaray'ın çocuğudur. Arda ile milli maçtan sonra görüştüm. Gelmek için elinden geleni yapıyor. Olmayacak ise Atletico Madrid'deki durumunu da bozmamak lazım. Günler ne getirirbilmiyorum. Başkanımızın Atletico Madrid başkanı ile oturması gerekiyor diye düşünüyorum. Şu ana kadar herhangi bir gelişme yok. Ama olmayacak demek değil. Yüzde veremem, ama olmayacak değil" dedi.

Sürpriz olabilir

Arda Turan için görüşmelerin süreceğini belirten deneyimli teknik adam "Son 5-6 aydır her yerde Arda da söylüyor. İlk geldiğimizde nasıl 3-4 gün sonra gittiyse, bize de sürpriz olmuştu. Şimdi görev Arda, Aysal ve Ali Dürüst'e düşüyor. Bizim için sürpriz olmuştu, yine olabilir" diye konuştu.

Burak Yılmaz haberlerine tepki

Fatih Terim, Burak Yılmaz'ın Süper Kupa mücadelesinde oynamaması sonrasında mutsuz olduğu haberleri ile ilgili, "Sizin haber peşinde koşturduğunuzu ve acımasız olduğunuzu biliyorum. Haberleri ben de okuyorum. Açıkcası, bu haberlerin kimler tarafından çıkarıldığını bilecek tecrübedeyim. 4 oyuncumuz var. Bunların hepsini seviyeli bir rekabet içinde tutup en yüksekperformansı almak bizim isteğimiz. Oynar, oynamaz o benim bileceğim karar. Başka herhangi bir şey anlatmadan, sakattı, falan onları söylemeden futbolun akışını söylemeye çalışıyorum. Hepimiz profesyoneliz. Herkes hazır olmak zorunda. " ifadelerini kullandı.

Sorun var mı Burak'a sorun

Bir sorun olup olmadığının Burak'a sorulması gerektiğini belirten başarılı antrenör, "Evet dediğimiz zaman herkes hazır, kazanıldığı zaman herkesin mutlu olması gereken bir iş yapıyoruz. Üzerinde durmuyorum çünkü böyle bir şey yok. Baktım huzurlu 2-3 tane kamp geçirdik. Bir şeyler de yazılmalıydı diye bakıyorum ben. Ama varsa bir sıkıntı, onu gidip herkesin huzurunda sorun. Olan bir konu görüşülür. Geldi Burak, ben de hoşgeldin dedim. Galatasaray'da bir şey olursa, onu Galatasaraylılara ben söylerim. Bİr daha tekrarlayayım, kimler tarafından hangi amaçla çıkarıldığını bilecek kadar tecrübeliyim." diye konuştu.

Ibrahımovic'i bile okuyorum, Bruma ile ilgileniyoruz

Transfer gündemi ile ilgili konuşan tecrübeli antrenör, "Birçok isim okuyorum. İbrahimovic'i bile okuyorum Artık şiraze de kaçtı. Galatasaraylı seyirciler ile, taraftarlar böyle bir yaklaşımı hak etmiyor. Biz başkan ile görüştüğümüzde 2 kişiyiz. O bir şey söylemediğine, ben söylemediğime göre.. Ancak mantığa da yaklaşılırsa memnun olurum. Bruma ilgilendiğimiz bir oyuncu, ama 10 yabancı var. Sıkıntımız yok, acelemiz de yok. Bir eksilme durumunda, hazır durumdayız. Bruma ile görüşmeler vardır. Çok doğru olmayan şeyler yaşıyorum. Zorlamamk lazım, çok doğru haberler çıkmıyor." dedi.

Galatasay'da herkesin yeri dolar

Kazım ile ilgili sorulan soruyu cevaplayan Fatih Terim, "Ben 96'da geldiğimde şu beyanatı verdim. Oynamayı istemeyen gider. Hatırlarsınız bir Arda olayı yaşadık. Yine aynı şeyi söyledim. Oyuncularımız bize gelip, ben oynamak istemiyorum, Kazım başkası, ya da oynamak istiyorum, ben şans alamıyorum dediği zaman da mantık çerçecesi kapsamında bu kapıyı açarız. Bursalı yöneticilerlearkadaşlarımız konuşuyorlar. Herkesin ihtiyaçları olabilir. Asıl olan Galatasaray. Benim yerim de dolar, başkanın yeri de dolar, Burak'ın yeri de dolar. Mühim olan Galatasaray'dır. Olaya böyle bakalım. " şeklinde belirtti.

Özür dilerim sizi şaşırttım

Dany'nin Fenerbahçe'ye karşı oynamamasının yabancı sınırlaması ve kendi düşüncelerinin doğrultusunda gerçekleştiğini vurgulayan antrenör, "Semih-Gökhan-Dany-Chedjou orayı bize sezon boyu götürecekler. Fenerbahçe maçında özür dilerim şaşırtmak istemezdim ama olabiliyor. F.Bahçe maçında Amrabat'ın hücum gücünü kullanmak istedim. Biz yabancı oyuncularımız ile bir toplantı yaparak açık açık her şeyi konuştuk. Bir kaç hafta çıkılmadığında olacakları.. Bazı maçlarda bazı oyuncularımız olmayabilir. Şartlara görekullanabiliriz. O gün 6. yabancı ya Chedjou, ya Amrabat... Oyuncumuzu korumak da istedim açıkcası. Bizim için önemli. O da oynayacaktır." diyerek sözlerini noktaladı.


Milliyet

SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler