LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Galatasaray347542
 • 2. Fenerbahçe347242
 • 3. Medipol Başakşehir347228
 • 4. Beşiktaş347139
 • 5. Trabzonspor345512
 • 6. Göztepe3449-1
 • 16. Osmanlıspor FK3433-11
 • 17. Gençlerbirliği3433-17
 • 18. Karabükspor3412-66
 • Tümü
YENİ HABERLER
Teknik direktör Terim'in önem verdiği '2 C' ne anl
Teknik direktör Terim'in önem verdiği '2 C' ne anl
09 Eylül 2008 17:26
Teknik direktör Terim'in önem verdiği '2 C' ne anl

Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim, Swissotel'de düzenlediği basın toplantısında, 2008 Avrupa Şampiyonası sonrasında yarın evlerinde ilk maçlarını oynayacaklarını dile getirerek, ''Çok önemli, çok zorlu bir 90 dakika bizi bekliyor.


Belçika son olimpiyatta 4. oldu. Genç ve dinamik bir oyuncu grubu var. 1980'li yıllarda dünya futbolundaki sahip oldukları itibarı geri almak, tekrar o günlere geri dönmek istiyor gibiler. Yetenekli ve genç bir kuşakla finallere katılmayı hedefliyorlar. Baştan sona çekişmeli geçmeye aday bir 90 dakika bizi bekliyor'' diye konuştu.


Türk Milli Takımı olarak ''2 C''ye önem verdiklerini belirten Fatih Terim, şöyle devam etti:


''Bunlar coşku ve cesarettir. Coşku ve cesaretin, taktik anlayışı oturmuş bir milli takımda daha da önemli olduğunu düşünüyorum. Ancak bunun yanında sabra da ihtiyacımız var. Rakibin direncini kırmak için saha içinde inatla her yolu deneyeceğiz. Panik ile çabukluğu birbirine karıştırmayan bir hücum şekli deneyeceğiz. Bunu yaparken taraftarların sabırlı olması, futbolcuları 90 dakika desteklemesi önemli.''


KEDİ BİLE YENİLMEK İSTEMEZ


Tecrübeli teknik adam, Belçika cephesinden Türkiye'yi favori gösteren açıklamalar yapılmasıyla ilgili bir soru üzerine, ''Kedi bile yenilmek istemez'' dedi.


Bu tür açıklamaları bilerek mi, yoksa taktik icabı mı yapıyorlar, bunu bilemeyeceğini kaydeden Terim, sözlerini şöyle sürdürdü:


''Bizim Belçika takımının beyanatlarına konsantre olacak halimiz yok. Oynadıkları maçları seyredip en iyi şekilde hazırlık yapıyoruz. Kedi bile yenilmek istemez. Yenilmeyi kimse istemez. Türk Milli Takımı, Avrupa üçüncülüğünden sonra tabii ki kendi sahasında favoridir. Biz dikkatli, ciddi ve en az rakip kadar mücadele eden bir takım olduktan sonra sorun olmayacaktır. Biz kendimize bakıyoruz.''


Belçika-Estonya maçında Belçika savunmasının hata yaptığının belirtilmesi üzerine Terim, bunun, Belçika'nın bu hataları her zaman yapacağı anlamına gelmediğini ifade ederek, şunları söyledi:


''Maçı çıplak seyrettiğimiz zaman, karşılaşmada Belçika'nın çok fazla pozisyonu olduğunu, maçın daha farklı bitebileceğini, 90 dakika oyunu kontrol ettiğini görüyoruz. Olimpiyat dördüncüsü olan takımdan 7-8 kişi olduğunu düşünürsek, bu organizasyonda dördüncülüğe kadar gelen takımın ciddi bir gücü olduğunu düşünüyorum.''

SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler