LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Galatasaray306336
 • 2. Beşiktaş306234
 • 3. Medipol Başakşehir306222
 • 4. Fenerbahçe295727
 • 5. Trabzonspor30469
 • 6. Göztepe3044-5
 • 16. Osmanlıspor FK3032-6
 • 17. Gençlerbirliği3030-14
 • 18. Karabükspor3012-50
 • Tümü
YENİ HABERLER
"Teklif gelirse değerlendiririm"
"Türkiye'yi çalıştırmayı herkes ister"
"Teklif gelirse değerlendiririm"
21 Ekim 2009 / 15:47 Güncelleme: 21 Ekim 2009 / 16:03

Özbekistan'ın Bunyodkor takımını çalıştıran Luiz Felipe Scolari, Türkiye Milli Futbol Takımı'a yeşil ışık yaktı. Scolari, "Teklif olursa değerlendiririm." dedi.
 

Çalıştırıcılık kariyerinde Türk Milli Takımı'yla karşılaştığını hatırlatan Scolari, Türkiye'yle, futbolcu ve çalıştırıcı düzeyinde dostluk ve arkadaşlık bağlarının olduğunu kaydetti.

"ADIMIN ANILMASI SEVİNDİRİCİ"

Ünlü çalıştırıcı Scolari, Türkiye'de adının Milli Takım çalıştırıcılığı göreviyle anılmasının ise kendisi açışında sevinç ve memnuniyet verici olduğunu belirtti.
Milli Takım'ın başına geçme konusunda henüz kendisine yapılmış bir teklifin olmadığını dile getiren teknik adam, herhangi bir girişimin de söz konusu olmadığına vurgu yaptı.
Scolari söyle konuştu: "Gördüğünüz gibi Bunyodkor'da görevimin başındayım. Türkiye'de adımın Milli Takım'la anılması beni çok memnun etti. Ama bir kez daha yineleyeyim bana gelmiş bir teklif yok."

"TÜRKİYE'DE ÇALIŞMAK HER ÇALIŞTIRICININ İSTEĞİ"

 "Türkiye'nin sadece futboluyla değil futbol hayatındaki imkanlarıyla da göz dolduran bir ülke" olduğuna dikkat çeken Scolari, "Türkiye futbol dünyası bakımından çok elverişli bir ülke. Çalışma imkânları çok hoş. Futboldaki mevcut yapısı çok mükemmel. Bir kez halkı futbolu çok seviyor. Her kulübün harika imkânları var. En son Türkiye'yi Avrupa 2007'de takip ettim. Harikaydı. Müthiş bir takım ruhu ve hırsı vardı. Her çalıştırıcı böyle bir ülkede ve böyle bir takımda ve böyle bir toplumda çalışmak ister." değerlendirmesinde bulundu.

"TÜRKİYE'DEN GELECEK TEKLİFİ DEĞERLENDİRİRİM"

Hali hazırda Bunyodkor'da olduğunu ve herhangi bir takım veya kulüple bir görüşmesi veya yeni bir ekibin başına geçme gibi durumun söz konusu olmadığını belirten Scolari, Türkiye'den gelecek bir teklife ise yeşil ışık yaktı.
 Ünlü çalıştırıcı, olası teklifle ilgili soru üzerine ise, "Türkiye'den gelecek teklifi memnuniyetle değerlendiririm. Öncelikle şu anda bağlı olduğum ve anlaşmanın devam ettiği Bunyodkor kulübü yönetimiyle durumu görüşürüm. O yüzden 'mış-mış'lardan ibaret söylentilerden ziyade' kesin ve net teklif taraftarıyım." şeklinde konuştu.
 Scolari, su anda Bunyodkor'ın gelecek sene projesiyle uğraştığını dile getirdi.
 Brezilyalı teknik adam, "Hedefim bulunduğum kulüp ve çalıştırdığım takım için başarılı olmaktır. Öncelikli görevin şimdiki kulübümü ve takımımı düşünmektir." dedi.

"BİLDİĞİM SCOLARİ'YE GELMİŞ TEKLİF YOK"

Scolari, Türkiye Futbol Federasyonu'nun (TFF) kendisiyle temasa geçtiği şekkindeki iddialarla ilgili de "Eğer teklif yapılıp ve temas kurulmuşsa bu başka bir Luiz Felipe Scolari olmalı. Benim bildiğim Scolari şu anda burada. Ve kendisine Türkiye'den gelmiş bir teklif de yok. Herhangi bir girişimde söz konusu değil." ifadelerini kullandı.
 Brezilyalı çalıştırıcı konuşması sonunda, "Size ve Türkiye milli takımına başarılar diliyorum. Her zaman Türkiye futbolun taraftarı ve destekçisi olacağım." dedi.

SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler