LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Galatasaray306336
 • 2. Medipol Başakşehir306222
 • 3. Beşiktaş295932
 • 4. Fenerbahçe295727
 • 5. Trabzonspor30469
 • 6. Sivasspor3044-5
 • 16. Gençlerbirliği3030-14
 • 17. Atiker Konyaspor2929-5
 • 18. Karabükspor3012-50
 • Tümü
YENİ HABERLER
Tayyar'dan Gül'e sürpriz mektup
Tayyar'dan Gül'e sürpriz mektup
27 Kasım 2011 12:29
AK Parti'li vekil Şamil Tayyar, "sporda şiddet ve düzensizliğin önlenmesi"ne dair yasanın onaylanmaması için devletin en tepesindeki isim Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e mektup gönderdi.
AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, 'sporda şiddet ve düzensizliğin önlenmesine' dair kanunda yapılan değişikliğe sert tepki gösterdi.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e mektup gönderen Tayyar, Gül'den sporda teşvik ve şike cezalarını azaltan düzenlemeyi onaylamamasını istedi. Mektubuna, "Açıkça belirtmeliyim ki, Meclis olarak spordaki Ergenekon'a, İstanbul dukalığına ve spor mafyasına yenik düştük. Bir milletvekili olarak tüm Türkiye'den özür diliyorum." sözleriyle başlayan Tayyar, Gül'den şu talepte bulundu: "Hâlâ yanlıştan dönmek için vakit var. Maçta 90 dakika bitti ama uzatmalar oynanıyor. Son dakikada vereceğiniz kararla sonucu değiştirebilirsiniz. Eğer bu kanun yürürlüğe girerse şike operasyonu akamete uğrar."

AK Partili Şamil Tayyar, Cumhurbaşkanı Gül'e gönderdiği mektupta, "Yıllarca 'maç oynanırken kural değiştirilmez' dedik, ama bu değişiklikle maç bitmeden kuralı değiştirmeye kalktık ve devam etmekte olan 'şike operasyonu'na müdahale ettik." ifadelerini kullandı. Gül'den söz konusu değişikliği onaylamaması isteyerek, "Eğer bu kanun yürürlüğe girerse; şahsa özel ve örtülü af çıkarılmış olur, devam etmekte olan şike operasyonu akamete uğrar. Spordaki şike eylemi organize suç kapsamından çıkartıldığı için bundan sonra spor mafyasıyla mücadele artık imkânsız hale gelir." uyarısında bulundu. Ayrıca, kanundaki ceza oranlarının yeni düzenlemeyle 'komik seviyeye' çekildiği, bu durumu 'kamufle etmek maksadıyla kamuoyunu aldatıcı bir yola başvurulduğunu' savundu. Tayyar, şöyle devam etti: "Maalesef, yeni kanunu hararetle savunan spor lobisinin Mecliste'ki temsilcileri, erteleme hükümlerini bir marifet gibi ballandırarak anlatıp kamuoyunu aldattılar. Yeni Anayasa gibi en hayati konuda bir araya gelemediğimiz bir dönemde, şikeciler için jet hızıyla böyle bir kanunun çıkarılması kamu vicdanında derin yaralar açmıştır."

Zaman

şike
 // ferhat
allahtan bu mafyanın karşısında konuşabilen vekillerimizde var.allah böyle vekilleri başımızdan eksik etmesin....
29 Kasım 2011 10:17
ADAMLIK SANA GÖRE DEĞİL
 // Cengiz ÖZDEMİR
Değerli yorumcumuz, her görüşe eşit mesafede durmakla birlikte; hakaret, küfür, aşağılama vb. içeren, toplumsal hassasiyetleri zedeleyici nitelikteki yorumları yayınlayamıyoruz. Kriterlerimize uygun olarak yeniden yorum yazmanızı diler, ilginize teşekkür ederiz......
28 Kasım 2011 15:46
şike
 // sultan arı
şamil bey çok haklısınız. aynen katılıyorum...
27 Kasım 2011 09:23
SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler