LİGLER
  • TakımOPAv
  • 1. Akhisar Belediyespor000
  • 2. Antalyaspor000
  • 3. Atiker Konyaspor000
  • 4. Aytemiz Alanyaspor000
  • 5. Beşiktaş000
  • 6. Bursaspor000
  • 16. Sivasspor000
  • 17. Trabzonspor000
  • 18. Yeni Malatyaspor000
  • Tümü
YENİ HABERLER
Süper Lig'de 10.hafta Beşiktaş-Kocaelispor karşıla
Süper Lig'de 10.hafta Beşiktaş-Kocaelispor karşıla
Süper Lig'de 10.hafta Beşiktaş-Kocaelispor karşıla
03 Kasım 2008 / 08:03 Güncelleme: 03 Kasım 2008 / 00:00

Turkcell Süper Lig'de 2008-2009 sezonunda 9. hafta maçları dün oynanan 6 karşılaşma ile tamamlandı.


Turkcell Süper Lig'de her yıl şampiyonluğa oynayan takımlardan Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray ilk üçte yok. Ankaraspor sürpriz çıkışla ikinciliğe yükselirken bu sezon Anadolu takımları adından söz ettirmeye kararlı gözüküyor.


Günün önemli maçlarından biri olan Kayserispor - Beşiktaş maçında ev sahibi ekip Turgay'ın golüyle sahadan 1 - 0 galip ayrıldı.


Galatasaray ile Gaziantepspor arasında oynanan zorlu mücadelede ise Galatasaray sahadan 3 - 1 galip ayrılarak 5. sıraya yükseldi.


26 golün atıldığı Süper Lig'in 9. haftasında 3 maçı ev sahibi ekip kazanırken, 4 karşılaşmada da deplasman takımı sahadan 3 puanla ayrıldı. 2 karşılaşma da ise takımlar birbirine üstünlük sağlayamadı.


Turkcell Süper Lig'de golcüler ise şunlar;


8 Gol: Mehmet Yıldız (Sivasspor)


6 Gol: Mehmet Çakır (Ankaraspor)


5 Gol: Sercan (Bursaspor), Serge Pacome Djehoua (Antalyaspor), Youla (Eskişehirspor), Milan Baros (Galatasaray), Alex (Fenerbahçe), Gökhan Ünal (Trabzonspor)


4 Gol: Aghahowa (Kayserispor), Lincoln, Kewell (Galatasaray)


3 Gol: Arda (Galatasaray), Mehmet Çakır, Neca (Ankaraspor), Bobo, Mert Nobre, Delgado (Beşiktaş), D. Roberts (Denizlispor), Tabata, Mehmet Yozgatlı (Gaziantepspor), Kahe (Gençlerbirliği), Kaue Da Silva, Veysel (Konyaspor), Selçuk (Trabzonspor), Turgay (Kayserispor), Taner (Kocaelispor)


2 Gol: Selçuk, Umut Bulut, Isaac, İbrahim Yattara (Trabzonspor), Zurita, Beto (Gaziantepspor), Fatih Yiğen, Kratochvil, İzzet, İvan Lieteva (Denizlispor), Gökhan Güleç, Mustafa Sarp (Bursaspor), Holosko (Beşiktaş), İbrahim Şahin, Sandro (Hacettepe), Iglesias, Jaba (Ankaragücü), Mustafa, Djite (Gençlerbirliği), Musa Aydın, Balili (Sivasspor), Colin Kazım, Semih, Güiza (Fenerbahçe), Nonda (Galatasaray), Jestroviç, Serdar Topraktepe (Kocaelispor), Murat Tosun, Özer (Ankaraspor), Erman, İbrahim Akın (İstanbul Büyükşehir Belediyesi), Mehmet Topuz (Kayserispor), Lovrek (Eskişehirspor), Mustafa Özkan (Antalyaspor)


1 Gol: Hakan Balta, Barış, Servet, Ayhan (Galatasaray), İvankov, Romaschenko, Zuniga, Rodriques, Bekir Ozan (Bursaspor), İvan, Murat Ceylan, Ahmet Arı (Gaziantepspor), Colman, Tayfun Cora, (Trabzonspor), Celalettin, Cihan Haspolatlı, Tehoue, Erhan Albayrak, Serhat (Konyaspor), Gökhan, Chaabani, Mehmet Yılmaz, Murat Erdoğan (Ankaragücü), Burhan, Erkan, Engin, Troisi (Gençlerbirliği), Volkan (Kocaelispor), Korhan, Straka, Bieniuk, Ertuğrul, Ngwenya (Antalyaspor), İbrahim, Herve Tum, Murat Sözgelmez, Sezer (Sivasspor), Uğur Boral, Selçuk, Roberto Carlos, Deivid, Lugano, Uğur, Edu (Fenerbahçe), Serdar Özkan, Batuhan, Tello, Sivok (Beşiktaş), Eren, Cangele (Kayserispor), Yusuf (Denizlispor), Kanote, De Nigris (Ankaraspor), Serdar, Anderson, Özgür, Sezgin, Murat, Bülent Kocabey (Eskişehirspor), Adriano, Barbosa (İstanbul Büyükşehir Belediyesi), Kadir, Lika (Hacettepe)


Kendi kalesine gol atanlar: Edu, Can Arat (Fenerbahçe), Tutoriç (Kocaelispor), Ediz (Ankaraspor), Burak (Ankaragücü)


Turkcell Süper Lig'in 9. haftasında alınan sonuçlar, yarının programı, puan durumu ve 10. haftanın maçları şöyle;


TOPLU SONUÇLAR


Hacettepe - Konyaspor: 1 - 2
İstanbul B.Belediyespor - Trabzonspor: 0 - 4
Eskişehirspor - Fenerbahçe: 2 - 2
Kocaelispor - Ankaragücü: 1 - 1
Gençlerbirliği - Antalyaspor: 1 - 2
Bursaspor - Ankaraspor: 0 - 1
Sivasspor - Denizlispor: 3 - 1
Kayserispor - Beşiktaş: 1 - 0
Galatasaray - Gaziantepspor: 3 - 1



 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


HAFTANIN PROGRAMI


5 Kasım Çarşamba


21.45 Arsenal - Fenerbahçe (Şampiyonlar Ligi grup 4. maçı)


6 Kasım Perşembe


21.30 Benfica - Galatasaray (UEFA Kupası grup 2. maçı)


TURKCELL SÜPER LİG'DE 10. HAFTA


7 Kasım Cuma


20.00 Beşiktaş - Kocaelispor (BJK İnönü)


8 Kasım Cumartesi


14.00 Antalyaspor - Sivasspor (Antalya Atatürk)
15.00 Ankaragücü - Bursaspor (Ankara 19 Mayıs)
19.00 Trabzonspor - Hacettepe (Hüseyin Avni Aker)


9 Kasım Pazar
14.00 Denizlispor - Kayserispor (Denizli Atatürk)
14.00 Konyaspor - Gençlerbirliği (Konya Atatürk)
14.00 Ankaraspor - Eskişehirspor (Yenikent)
14.00 Gaziantepspor - İstanbul Büyükşehir Belediyespor (Kamil Ocak)
19.00 Fenerbançe - Galatasaray (Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu)


 


 


 


 


 


 



 

SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler