LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Galatasaray306336
 • 2. Beşiktaş306234
 • 3. Medipol Başakşehir306222
 • 4. Fenerbahçe306030
 • 5. Trabzonspor30469
 • 6. Göztepe3044-5
 • 16. Osmanlıspor FK3032-6
 • 17. Gençlerbirliği3030-14
 • 18. Karabükspor3012-50
 • Tümü
YENİ HABERLER
Şükür transfer oluyor
Hakan Şükür, SHÇEK Spor'un yönetim kurulu üyesi olacak.
Şükür transfer oluyor
28 Şubat 2010 / 21:02 Güncelleme: 28 Şubat 2010 / 21:04

Milli takımın ve Galatasaray'ın eski futbolcusu Hakan Şükür, Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu (SHÇEK) çatısı altındaki çocukların ruhsal ve fiziksel yönden sağlıklı, üretken ve topluma yararlı fertler ve başarılı sporcular olarak yetiştirilmeleri amacıyla kurulan SHÇEK Spor Kulübü'nün yönetim kurulu üyesi olacak.

Devlet Bakanı Selma Aliye Kavaf'ın yönetim kurulu üyeliği teklifini memnuniyetle kabul eden Şükür, kulübün başarısı için çalışacak.

Alınan bilgiye göre, Başbakanlık Merkez Bina'daki makamında Hakan Şükür ile görüşen Devlet Bakanı Kavaf, koruma ve bakım altındaki çocukların aktif spor yaşamına katılımlarını sağlamak amacıyla SHÇEK bünyesinde bir spor kulübünün faaliyet göstermekte olduğunu anlattı.

3 bin 700'den fazla çocuğun çeşitli dallarda lisanslı sporcu olarak kulübün bünyesinde yer aldığını kaydeden Kavaf, ''Çocuklarımızı eğitmek ve onları yarınlara daha iyi hazırlayabilmek için hiçbir fedakarlıktan kaçınmıyoruz. Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü, Milli Eğitim Bakanlığı ve sivil toplum kuruluşlarıyla işbirliği içindeyiz'' dedi.

SHÇEK Spor'a çok önemli bir transfer yaptıklarını söyleyen Kavaf, ''Galatasaray ve Milli Takımın eski futbolcusu Hakan Şükür, kulübümüzde yönetim kurulu üyesi olacak. Hakan Şükür'ün çocuklarımıza gerek sportif gerek insani olarak çok önemli katkılar sağlayacağına inanıyorum. Hakan Şükür'ü anlatmaya gerek yok, Türk spor kamuoyu çok yakından tanıyor. Futboluyla ve sporcu kişiliğiyle Türk sporuna çok önemli hizmetlerde bulunmuştur'' diye konuştu. 

Hakan Şükür de Kavaf'a teşekkür ederek, şunları söyledi:

''SHÇEK Spor Kulubü bünyesinde kardeşlerimizle birlikte olmaktan çok çok keyif duyacağım. Ben ve çok değerli sporcu arkadaşlarımızın sportif olarak çok büyük katkımızın olacağına inanıyorum. SHÇEK Spor Kulübü'nde bir cevher ve potansiyel var. Bunu önceden biliyordum. Kendi projelerimle buradaki çok önemli yeteneklerimizin futbol sevdalarını değerlendirmek istiyorum. İnşallah SHÇEK ve ülkemiz için güzel şeyler yaparız. Buradan yetişen gençlerin daha farklı ruhla milli takımlarda ya da bireysel olarak uluslararası arenada başarıdan başarıya koşacaklarına inanıyorum.''

Bu arada Sivasspor'un eski teknik direktörü Bülent Uygun'a da SHÇEK Spor Kulübü'nde yönetim kurulu üyesi olarak yer alması için teklif götürülecek.


-SHÇEK SPOR KULÜBÜ-


Futbol, voleybol, atletizm, basketbol, judo, tekvando, jimnastik, eskrim, halk oyunları ve izcilik dallarında faaliyet gösteren Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu Gençlik ve Spor Kulübü, 1986 yılında kuruldu.

Türkiye genelinde yetiştirme yurtları ve çocuk yuvaları, sevgi evleri, çocuk evleri ve gençlik evlerindeki çeşitli yaş gruplarında korunma ve bakım altında bulunan çocukları, kötü alışkanlıklardan korumak, topluma bedensel, zihinsel, sağlıklı birer fert olarak yetiştirmek ve yaptığı sportif faaliyetlerle öz güven sahibi, sosyal yönü güçlü, ruhsal ve fiziksel yönden sağlıklı, üretken ve topluma yararlı fertler ve başarılı sporcular yetiştirmek amacıyla kurulan kulüpte, bu kapsamda sportif faaliyetler yürütülüyor.

SHÇEK çatısı altında Türkiye genelinde 3 bin 714 çocuk aktif olarak spor yapıyor. Sporcuların elde ettiği önemli başarılar arasında, futbolda Ankara Amatör 1. Genç Kümede Ankara Gençler Ligi şampiyonluğu, voleybolda 3. lig bayanlar liginde şampiyonluk, eskirim ve tekvando da ise Türkiye şampiyonlukları bulunuyor.

Ayrıca SHÇEK Spor Kulübü, takım ve bireysel spor dallarında Türkiye'yi uluslararası alanda temsil ediyor.

SHÇEK Spor Kulübü'nün olağan Kongresi, 6 Mart 2010 Cumartesi günü 50. Yıl Yetiştirme Yurdu Konferans Salonunda yapılacak. Mevcut yönetiminin tek listeyle seçime girmesi bekleniyor. Kulübün başkanı ve yönetimi, SHÇEK Spor Kulübü Genel Kurulu üyelerinin oylarıyla seçiliyor.

Genel Kurul'un 75 üyesi bulunuyor. AA
 

Takdirle Karşıladım
 // Gündüz Alp
Sn.Hakan Şükür'ü kutluyorum.Kulübüde kendi başarıları gibi başarılarla donatacağını umuyorum.Elbette böyle bir değer ortada bırakılmamalıydı.Saygılar...
28 Şubat 2010 21:27
Takdirle Karşıladım
 // Gündüz Alp
Sn.Hakan Şükür'ü kutluyorum.Kulübüde kendi başarıları gibi başarılarla donatacağını umuyorum.Elbette böyle bir değer ortada bırakılmamalıydı.Saygılar...
28 Şubat 2010 21:27
SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler