LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Galatasaray347542
 • 2. Fenerbahçe347242
 • 3. Medipol Başakşehir347228
 • 4. Beşiktaş347139
 • 5. Trabzonspor345512
 • 6. Göztepe3449-1
 • 16. Osmanlıspor FK3433-11
 • 17. Gençlerbirliği3433-17
 • 18. Karabükspor3412-66
 • Tümü
YENİ HABERLER
"Suat Kılıç bize köstek oldu"
"Suat Kılıç bize köstek oldu"
03 Mayıs 2014 15:55
Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, 2014 yılı 2. Olağan Divan Kurulu Toplantısı'nda yaptığı son konuşmasında stadın yapımında Eski Spor Bakanı Suat Kılıç’ın köstek olduğunu söyledi.

Orman, ortada bir hata varsa affedilmesi gerektiğini savunarak, “Beşiktaş Kulüp Başkanı olarak ben ne kadar aşağıya inersem hep beraber iniyoruz. Ben ne kadar yukarı çıkarsam biz de o kadar yukarı çıkıyoruz. Biz kırıldık. Biz buraya gelip de kendimizi savunacak değiliz. Bizim yaptığımız bir hata varsa affolsun. Her şeye bizzat cevap veriyorum. Biz bir aileyiz. Üzmeyelim birbirimizi” dedi.

“Millete telefon açtı, bize engel olmak için”

Vodafone Arena’nın yapımında Başbakan’ın desteğini inkar etmemek gerektiğine değinen Fikret Orman, “Başbakanımızla alakalı bize bazı insanlar tarafından bir sürü şey söylendi. Biz o günkü Spor Bakanı’ndan (Suat Kılıç) anormal derecede köstek gördük. Millete telefon açtı, bize engel olmak için. Biz Başbakan’ın desteğini çok gördük. Ben başkan olduktan sonra kimseden para istemedim. Ayrıca, ben kimseden bir şey istemedim demek devletimizin bize yardım etmemesi için bir sebep değil” diye konuştu.

“Yerli Türk oyuncu yetişmiyor”

Başkan Orman, ülkedeki alt yapı sorununa da değinerek, “Bizim ülkemizde yerli Türk oyuncu yetişmiyor. En son transfer ettiğimiz Cenk Tosun bile Avrupa kökenli. Necip, İsmail gibi elimizde olan futbolcular da Avrupa’da yetişmiş Türk futbolcular. Ülkemizde alt yapı konusunda sırf bizde değil, ülke genelinde futbolcu çıkaramıyoruz” açıklamalarında bulundu.

“Milyon paralar kazanıyorlar”

Siyah-beyazlı takımın başkanı Fikret Orman, sezonun ilk devresinde kavga edip süresiz kadro dışı kalan İbrahim Toraman ve Sezer Öztürk’ün durumu hakkında, bazı konularda Beşiktaş’ı yönetme şeklinin değiştiğini vurgulayarak, “Milyon paralar kazanıyorlar. Orada bir teknik direktör bir de sportif direktör var. Ben kimseye mazeret bırakmadım. İbrahim’i de çok severim, çok düzgün bir adamdır. Sezer de delikanlı düzgün bir adamdır. Yeni dönem için onlarla ilgili tasarrufumuzu teknik heyet belirleyecek” şeklinde konuştu.

“Benim menfaatçilerle sorunum var”

Sportif başarı yakalanabilmesi için paranın önemli olduğunu belirten Orman, “Galatasaray, Bruma’ya 15 milyon Euro verdi. Fenerbahçe’nin, Emenike’ye, Alves’e verdikleri parayı biliyorsunuz. Biz 5+0+3 stratejisi için yerli oyunculara önem verdik. Stadımız yapılacak, orada paralar harcanacak ama biz sadece kazanmayı düşünerek yaşayacağız. Benim Beşiktaş taraftarıyla hiçbir derdim yok. Sokakta yürütmüyorlar o kadar seviyorlar ki. Benim menfaatçilerle sorunum var. İstedikleri zaman geliyorlar ve konuşuyoruz. Zaman Beşiktaş’a sahip çıkma zamanıdır. Bize sahip çıkılması gerektiğini düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

“E-biletle alakalı kanunu ben koymadım”

Fikret Orman, E-bilet’e en çok karşı çıkanlardan biri olduğunu hatırlatarak, “Bu olmaz dedim. Geldiler düzelttiler eksikleri. Bizden evvel Galatasaray kullanacaktı. Galatasaray 100 bin lira ceza verip uygulamadı. Biz kararımızın arkasında durduk, sözleşmeyi fesih etmedim. E-biletle alakalı kanunu ben koymadım. Rakiplerimiz bunu uygulamadı. Beşiktaş - Fenerbahçe maçında bu uygulamayı başlatmamış olsaydık, o gün statta olacak olaylar sonunda kim bunun sorumlusu olacaktı. Yine 5 maç kapatılsa, o maddi kaynak nereden bulunacaktı. Kombine alanların hiç hakkı yok mu? Onların hakkını, sizlerin hakkını korumak bizim işimiz değil mi? Benim taraftarla sıkıntım yok, biz de oradan geldik. Ama Beşiktaş’a zarar vermek söz konusu olduğu zaman, o olmaz. Ben kulüp olarak E-bilet çıkmamış olsa taraftar kartı olmayan kimseye bilet satmayacaktım” diye konuştu.

 

İHA

SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler