LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Galatasaray347542
 • 2. Fenerbahçe347242
 • 3. Medipol Başakşehir347228
 • 4. Beşiktaş347139
 • 5. Trabzonspor345512
 • 6. Göztepe3449-1
 • 16. Osmanlıspor FK3433-11
 • 17. Gençlerbirliği3433-17
 • 18. Karabükspor3412-66
 • Tümü
YENİ HABERLER
Söz sırası Yıldırım'da...
Söz sırası Yıldırım'da...
21 Şubat 2012 13:07
4 tutuklu sanığın savunmasını tamamladığı duruşmanın öğleden sonraki bölümünde, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın savunmasına geçilmesi bekleniyor...

''Futbolda şike'' iddialarına ilişkin görülen davanın bugünkü duruşmasında 4 tutuklu sanık savunmasını tamamladı. Duruşmanın öğleden sonraki oturumunda Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın savunma yapması bekleniyor.

Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'nda faaliyet gösteren özel yetkili İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmada, söz alan tutuklu sanık Ömer Ülkü'nün avukatlarından Nuray Mercimek, Ülkü'yü 15 seneden beri tanıdığını söyledi. Duygulu bir şekilde ifade verdiği görülen Mercimek, ''Biraz duygulandım. Çünkü Ömer Ülkü bu suçları işlemez. Böyle bir şey yapacağına inanmıyorum. Üzgünüm, sadece tahliye istiyorum'' dedi.

Tutuklu sanıklardan Coşkun Çalık da, telefon tapelerinde Ömer Ülkü hakkında sarf ettiği sözleri kast ederek, o konuşmalar çok salakça söylenmiş şeylerdi'' dedi.

Mahkeme Başkanı Ekinci'nin araya girerek, ''Bunları yüzüne de söylediniz mi '' diye sorması üzerine Çalık, ''Tanıdıktan sonra konuştuk. 'Hakkını helal et, arkanızdan konuştum' dedim. O konuşmalar nedeniyle kendimden utandım'' şeklinde konuştu.

Çalık, neden suçlandığını bilmediğini anlatarak, ''Gözaltına alınıp adliyeye sevk edildikten sonra siz almıştınız ifademizi. 'Çok gözaltı sırası var, ayrıntıya girmeyin' demiştiniz''  dedi.

Mahkeme Başkanı Ekinci de bunun üzerine, ''O zamandan bugünü gördüğüm için daha sonra rahat rahat anlatırsınız demişim'' diye konuşması mahkemede bulunanların gülüşmelerine neden oldu.

''Olgun Peker'e git şunu yap bunu yap dediysem en üst cezaya razıyım'' diyen Çalık, tahliyesini talep etti.

Duruşmada söz alan Çalık'ın avukatı Yılmaz Ekinci de müvekkilinin söz konusu örgüte üye olduğuna dair hiçbir delilin bulunmadığını savunarak, Çalık'ın beraat etmesi gerektiğini söyledi.

Tutuklu sanıklardan Abdullah Karakuz da savunmasında, ne silahlı ne de silahsız bir örgütün üyesi olmadığını öne sürerek, evinde bulunan silahı, soruşturma aşamasında korktuğu için kabul etmediğini, eşinin de endişelenmemesi için başka birine ait olduğunu söylediğini anlattı.

Bunun üzerine Mahkeme Başkanı Mehmet Ekinci, ''Eşinden korkuyorsun ama bayan arkadaşınla gezmeyi biliyorsun'' dedi.

Karakuz, tahliyesini talep etti.

Tutuklu sanık Abdullah Eker, iddianamede bahsi geçen Giresun'da bir kafedeki olayla ilgili olarak, kafeye zarar verdikleri sırada alkollü olduğunu anlattı. Bu olayın herhangi birinin azmettirmesi sonucu olmadığını savunan Eker, ''İddianamede bu olayı bana azmettirdiği öne sürülen kişileri burada tanıdım. Evimde ruhsatsız bir silah ele geçirildi. Bu silahı hiçbir olay ya da eylemde kullanmadım'' diye konuştu.

Tutuklu sanık Selim Kımıl ise savunmasında, sanıklardan Olgun Peker'i tanımadığını, Hakan Karaahmet'in ise yanında çalıştığını belirterek, ''Kimseyle örgütsel bir bağlantım, ilişkim yoktur'' dedi. Hakkındaki suçlamaları reddeden Kımıl, ''40 yıl düşünsem Aziz Yıldırım, Olgun Peker'le aynı davada yargılanacağım aklıma gelmezdi'' şeklinde konuştu.

Öğle arası verilen duruşmada, Aziz Yıldırım'ın savunmasının alınması bekleniyor. (AA)

SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler