LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Galatasaray306336
 • 2. Medipol Başakşehir306222
 • 3. Beşiktaş295932
 • 4. Fenerbahçe295727
 • 5. Trabzonspor30469
 • 6. Sivasspor3044-5
 • 16. Gençlerbirliği3030-14
 • 17. Atiker Konyaspor2929-5
 • 18. Karabükspor3012-50
 • Tümü
YENİ HABERLER
Sow açıkladı: Gidiyor mu?
Sow açıkladı: Gidiyor mu?
14 Mayıs 2014 06:27
Sözleşmesi iyileştirilmediği taktirde F.Bahçe'den ayrılacağı iddia edilen Sow, " İstanbul'da Senegal'deki kadar huzurluyum. Aziz Yıldırım'ı ise babam gibi seviyorum. Eğer bir gün gitmek istersem, başkanımıza sorarım; 'kal' derse, lafını dinlerim" dedi.

Fenerbahçe'den aldığı ücret yıllara göre azalan ve sözleşmesi iyileştirilmezse ayrılacağı ileri sürülen Moussa Sow, gerçekleri Fotomaç'a anlatırken, merak edilen birçok konuda daha açıklamalar yaptı. İşte Senegalli yıldızın ağzından dökülenler: 

Kafamı hiç öne eğmedim

Bize şampiyonluğu getiren iki önemli faktör var; hep zirvede olmamıza rağmen hiç rehavete kapılmamak ve çalışmayı hiçbir zaman bırakmamak. Hep aynı ciddiyetle devam ettik.

Yönetimi, taraftarı, teknik kadrosu ve futbolcularıyla sezon boyunca bir bütündük. Kişisel açıdan değerlendirmem gerekirse, gerçekten iyi bir sezon geçirdim. Belki kenar oyuncusu rolü üstlendim ama toplam 15 gol attım. Daha fazla olabilirdi ancak 6-7 maç tutuk geçirdiğim bir dönem oldu.

Kariyerimde hiç böyle bir periyot yaşamamıştım. Bir futbolcu ve forvet için böyle anlar hiç güzel ve mutluluk verici değildir. Ama yapmamız gereken, kafamızı eğmeden yola devam etmektir bu durumlarda. Ben de bunu yaptım. Hiçbir zaman başımı öne eğmedim. 

Başkanımıza adıyoruz

Gerçekten başkanımız hiç kolay dönemler yaşamıyor. Altını çizerek söylemek istiyorum; biz bu şampiyonluğu ona adıyoruz. Cezaevindeyken bile takımını hiç ihmal etmedi. Her şeyimizle ilgilendi. Bizi sahada tutan en önemli etken oydu. Teşekkürü fazlasıyla hak ediyor. Başkana saygım büyük, onu babam gibi seviyorum. Fenerbahçeliler başkanımızla ne kadar gurur duysa az. Yürekli, mert bir adam; kararlı, ne yaptığını bilen biri. 

Geleceği Allah bilir

Bir süredir benim ağzımdan Fenerbahçe'den ayrılacağımı yazıyorlar. Bunların yanlış anlamadan kaynaklandığını sanıyorum. Geleceği Allah bilir; bunu söyleyince "Fenerbahçe'de mutsuz, ayrılacak" diye yazıyorlar. Ben sadece Allah'ın bileceği şeyler hakkında konuşmayı sevmem. Söylemek istediğim budur, buna başka anlam yüklemek yanlış. 

Yanlış anlamışlardır

Türkiye'yi çok seviyorum, ülkem kadar değerli benim için. Saygı duyulacak bir tarihi, çok güzel insanları var. İstanbul'da Senegal'deki kadar rahatım, huzurluyum. Fenerbahçe ise ailemden farksız. Eğer bir gün gitmek istersem, başkanımız Aziz Yıldırım'a bunu anlatırım. Sorarım; "kal" derse, lafını dinlerim.

SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler