LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Galatasaray306336
 • 2. Beşiktaş306234
 • 3. Medipol Başakşehir306222
 • 4. Fenerbahçe306030
 • 5. Trabzonspor30469
 • 6. Göztepe3044-5
 • 16. Osmanlıspor FK3032-6
 • 17. Gençlerbirliği3030-14
 • 18. Karabükspor3012-50
 • Tümü
YENİ HABERLER
Sofuoğlu, yarışları bırakacak mı?
Sofuoğlu, yarışları bırakacak mı?
25 Kasım 2013 13:22
2012 Süpersport Dünya Şampiyonu Kenan Sofuoğlu, motosikleti bırakmak gibi bir durumunun söz konusu olmadığını söyledi.

Sakarya Üniversitesi girişinde yapımı tamamlanan ve hizmete giren Kampüssaray Öğrenci Yurtları’nın tanıtım programına katılan ve yurdun hissedarlarından biri olan 2012 Süpersport Dünya Şampiyonu Kenan Sofuoğlu açıklamalarda bulundu.

Öğrenci yurduna ortak olmasıyla ilgili açıklama yapan Sofuoğlu, sporcuların da gelirleriyle alakalı yatırımlar yapması gerektiğini belirterek, “Bu projenin ortaklarını daha önceden tanıyordum. Böyle bir projeye gireceklerini söylediler. Ben de bu projenin bir tarafında olmak istedim. Sakarya’da gerçekten bu alanda bazı eksiklikler var. Kendi fitnees salonunda çalışmak gibi. Ben daha önce yıllar önce Sakarya’da bazı fitnees salonlarında çalıştım, ama her ihtiyacımızı karşılayamıyorduk.

Mesela akşamları çıkıp Sakarya’da daha güzel, nezih bir yerde oturmak isterdik. Burada her şeyin bir bütün içinde olması hoşuma gitti. Tabi bir yanda öğrenci yurtları var. Ben de bu kısmında olmak istedim. Çok iyi olduğuna inanıyorum. Salonları, fitnees bölümlerini spa bölümlerini gördükten sonra çok doğru bir proje olduğuna inandım. Bu kadar güzel bir tesisi ben dünyada sayılı otellerde gördüm” dedi.

“Motosikleti bırakmam söz konusu değil”

Sofuoğlu, son bir haftadır motor yarışlarını bırakacağı yönünde haberler çıktığını ifade ederek, “Kesinlikle böyle bir şey yok. Geçen hafta biraz eğlenmek için katıldığım bir amatör otomobil yarışında basın mensuplarının sorduğu bir soruya, ‘29 yaşındayım. Sonuçta sporda 34-35 yaşlarında emeklilik zamanı gelir. Bir yandan da eğlenmek için Türkiye’de otomobil yarışlarına katılırım.

Türkiye seviyesinde’ cevabını verdim. Ama ertesi gün ‘Kenan motosikleti bırakıyor otomobile geçiyor’ şeklinde haberler çıktı. Kesinlikle böyle bir şey yok. Özellikle 2014 yılıyla alakalı çok güzel bir anlaşma yaptım. 2014 yılında dünya şampiyonluğunu koşturacağım. Ertesi gün bana motosikleti bıraktın mı şeklinde sorular geldi.

Dediğim gibi 4 yıl daha yarışmak isterim. Aynı zamanda da zevk için, eğlenmek için otomobil yarışlarına katılırım. Türkiye otomobilde çok geri. İstanbul gecelerine takılmak gibi bir eğlencem yoktu. Benim eğlencem de yarışlardır. Otomobil yarışları da bunlardan biri. İlerideki yıllarda da orada başarılı olup bir yerlere gelmek için değil, eğlenmek için katılırım. Ben sporcunun emeklilik yaşının 34-35 olduğuna inanıyorum. Önümde zaten 4-5 sene var. Motosiklete devam edeceğim inşallah” şeklinde konuştu.

 

İHA

SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler