LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Galatasaray306336
 • 2. Beşiktaş306234
 • 3. Medipol Başakşehir306222
 • 4. Fenerbahçe306030
 • 5. Trabzonspor30469
 • 6. Göztepe3044-5
 • 16. Osmanlıspor FK3032-6
 • 17. Gençlerbirliği3030-14
 • 18. Karabükspor3012-50
 • Tümü
YENİ HABERLER
Sneijder: Galatasaray'da çok mutluyum
Sneijder: Galatasaray'da çok mutluyum
22 Haziran 2016 06:08
Sneijder yönetim ile yaptığı konferansta tekrar tekrar hatırlattığı bir konu olduğunu ve Galatasaray'da olmaktan mutluluk duyduğunu belirtti

Hollandalı yıldıza geçtiğimiz günlerdeki yöneticilerin aleyhinde medyaya yansıyan sözleri yöneltilirken,

“Söylediklerim bunlar değildi, değişmiş” yanıtını verdi.Yöneticiler kamuoyuna bir açıklama yaparak olayı da anlatmasını istedikleri Sneijder ile ‘ücretini düşürmesi’ veya ‘ayrılması’ yönünde bir kelime bile konuşmadı.
 
Bir taraftan gelecek sezonun planlarını yapmaya çalışan yönetim, bir yandan da takımda iç karışıklığı önlemek için büyük çaba sarf ediyor... Wesley Sneijder’in satılacağı veya yıllık ücretinden indirim isteneceği iddiaları çok tartışılırken VATAN G.Saray-Sneijder ve menajeri arasında yaşanan gelişmelere ulaştı. 
 
Hollandalı yıldızın geçtiğimiz günlerde verdiği bir röportajda yönetime yönelik eleştirileri sonrasında kendisi bir yalanlama yapıp sözlerinin değiştirildiğini iddia etse de yönetim bu sözlerden bir hayli rahatsız oldu. Oyuncunun durumunu konuşmak için menajeri Guido Albers geçtiğimiz gün İstanbul’a çağrılırken yöneticiler de bu konu üzerinde durdu. 
 
Tatiline devam eden Sneijder’e telekonferans yöntemi ile ulaşılırken Mehmet Özbek, Cenk Ergün ve yönetimin parlayan isimlerinden Levent Nazifoğlu ile menajer Guido Albers oyuncuya sorular yöneltti. Yöneticiler, “Açıklamaların bizim için büyük sıkıntı yarattı. Sen bu sözleri kullandın mı kullanmadın mı?” derken Sneijder ise net yanıt verdi. 
 
‘SEN AÇIKLA!’
 
Yönetime yönelik bu sözleri kullanmadığının altını çizen Hollandalı yıldız, “Ben böyle söylemedim, bu sözler abartı ve yalan. Bana inanmanızı istiyorum” derken yöneticiler ise oyuncuya inandıklarını belirtip şu karşılığı verdi: “Kamuoyuna bu sözlerle ilgili açıklama yapman gerekiyor. Bizi zor durumda bıraktın ve sözlerinin başka şekilde olduğunu senin de açıklaman gerekiyor.”
 
‘SORUN YARATMADIM’
 
Bu sözlerin ardından Sneijder ile bu kez de G.Saray’daki geleceği ile ilgili konuşmalar devam etti. Albers yönetimin oyuncuyu satma planı olup olmadığını öğrenmek isterken G.Saray yönetimi de böyle bir fikirlerinin olmadığını açıkladı. Oyuncunun yıllık ücretinin düşürülmesi gibi bir durumun akıllarından bile geçmediğini belirten yöneticiler, Sneijder ile yeni sözleşme yaptıklarını ve bunu da bozma düşüncelerinin olmadığını iletti. 
 
Sneijder'e de ayrılmayı isteyip istemediği sorulurken oyuncu şu ifadeleri ile son noktayı koydu: “Ben ve eşim G.Saray’da ve Türkiye’de çok mutluyuz. Söylemekten bıktım. Benim mutluluğumu kimse engelleyemez. Gelecek sezon da burada olmak istiyorum. Kontratımı yeni uzattım ve yeni sezona hazırlanıp yeniden başarılar kazanmak istiyorum. Bugüne kadar para ile ilgili hiç sorun yaratmadım, bundan sonra da yaratmam.”

 

SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler