LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Galatasaray306336
 • 2. Beşiktaş306234
 • 3. Medipol Başakşehir306222
 • 4. Fenerbahçe295727
 • 5. Trabzonspor30469
 • 6. Göztepe3044-5
 • 16. Osmanlıspor FK3032-6
 • 17. Gençlerbirliği3030-14
 • 18. Karabükspor3012-50
 • Tümü
YENİ HABERLER
Şikede önemli ifade
Şikede önemli ifade
05 Eylül 2011 14:21
Kasımpaşa Kulübü Başkanı Hilmi Öksüz, şike soruşturmasının seyrini değiştirecek ifadeler kullandı...

Öksüz, Futbol Extra Dergisi'nin piyasaya çıkan eylül sayısında şike gündemine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. İşte o açıklamlardan bazıları:

Murat Şahin'le ilgili anlatacaklarım var

Fenerbahçe maçında Murat Şahin oynayacaktı, Son anda kadrodan çıkarttık. TFF ise o gün ilk defa oynayan genç kalecimiz Fırat'ı disiplin kurulun gönderdi. Gencecik bir çocuğun adını lekeliyorlar. Biz o çocuğu böyle bir maçta niye riske ettik? Onun hesabını bize sorsunlar, söyleyelim. Savcı çağırırsa Murat Şahin'le ilgili anlatacaklarım var.

İbrahim Akın'ı ikna ettiler, ifadesini yalanladı

Teknik takibe takılan bir kişi de çıkıp da "Yakalandık, tespit edildik" demedi. Hâlâ inkara kalkan insanlara şaşırıyorum. Şöyle mertçe çıkıp söyleyin kardeşim. İbrahim Akın çıktı, "Bu işi yaptım" dedi, daha sonra onu da ikna ettiler, ifadesini yalanladı. Bu işe bulaşmış kim varsa, mertlik göstersin, adamlık yapsın, "Bir hata yaptık, cezası neyse çekeriz" desin.

Çarşı'nın duruşunu F.Bahçe taraftarı gösteremedi

Beşiktaş takımının taraftar grubu olan Çarşı'nın yaptığı açıklama altın harflerle yazılıp, tüm kulüplerin girişine çerçeve yaptırılıp asılmalı. Eğer biz bir yanlış yaptıysak düşelim ama şerefimizle yeniden çıkalım. Aynı duruşu Fenerbahçe taraftarı gösteremedi. Hapisteki başkanları için sürekli destek yürüyüşleri yapıyorlar. Onlar da bu duruşu göstermeliydi.

Temizlenme fırsatı tepildi

Futbol Federasyonu'nun şike soruşturması ile ilgili verdiği kararın ardından gazeteler, "Şikeye yeşil ışık", "Federasyon şikeye göz yumdu" gibi başlıklar atıyor. Gerçekten çok yazık oldu, futbolumuzun temizlenme fırsatı tepildi. Herkes şampiyon olacak diye bir şey yok. Birileri sevinecek, birileri üzülecek. Birini zorlayarak, teşvik vererek niye ligde kalayım, niye şerefsizlik yapıyım? Şerefinle düşersin, şerefinle çıkarsın, şerefinle de olacaksan şampiyon olursun.

Kimse düşürülmeyecek

İddia ediyorum, ligden düşürülme olmayacak, sadece şahıslar ceza alacak. Bu olayı da böylece kapatacaklar. Yani hırsızlar malımı çalacak ve bu yüzden ceza görecek ama çaldıkları mal evlerinde kalacak. Böyle bir hukuk ve vicdan olamaz!

Aydınlar'a üzülüyorum

Aydınlar'ın iş dünyasındaki başarısını, düzgünlüğünü biliyoruz. Bir şekilde hazırlanmış, önüne konulmuş bir raporu futbol dünyasına okudu. Böyle düzgün bir insanın böyle çelişkilerle dolu bir metni okumasına üzüldüm.

Maçlarımız incelensin

Fenerbahçe, Trabzonspor, Eskişehirspor ve Gaziantepspor maçlarımıza baksınlar. Sivas'ın bizimle, Buca ve B. Belediyespor'la olan maçlarına baksınlar. Söylediklerimi daha iyi anlarlar. Teknik takipten sonra kafamızda kalan şüpheler de tam olarak giderildi.

SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler