LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Galatasaray347542
 • 2. Fenerbahçe347242
 • 3. Medipol Başakşehir347228
 • 4. Beşiktaş347139
 • 5. Trabzonspor345512
 • 6. Göztepe3449-1
 • 16. Osmanlıspor FK3433-11
 • 17. Gençlerbirliği3433-17
 • 18. Karabükspor3412-66
 • Tümü
YENİ HABERLER
'Sen karışma başkan' dediler!
Fenerbahçe'nin "CAS Davası'nı geri çekme kararı Yıldırım'a sorulmadan alındı" açıklaması, ipler koptu yorumlarına yol açtı. Yıldırım ise yollar ayrılıyor iddialarını adeta doğruladı: 'Sen karışma başkan' dediler
'Sen karışma başkan' dediler!
28 Nisan 2012 / 10:24 Güncelleme: 28 Nisan 2012 / 10:22

Fenerbahçe'nin, Futbol Federasyonu ve UEFA aleyhine 45 milyon dolar tazminat talebi ile Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi (CAS) nezdinde açtığı, başkan Aziz Yıldırım'ın deyimi ile 'Onur ve namus' davasını geri çekmesi yadırganırken, sarı-lacivertli yönetim ile Aziz Yıldırım'ın arasının açıldığı iddiaları ayyuka çıktı. Söz konusu dava, Etik Kurulu'nun raporunu Futbol Federasyonu'na sunmasından bir gün önce geri çekilirken, pazartesi günü açıklama yapacağını duyuran Fenerbahçe yönetimi, ani bir kararla önceki gece 00.40'ta yayımladığı şu açıklama ile dikkat çekti: "Çekilme kararını Aziz Yıldırım'ın direktifi ile aldığımız doğru değildir. CAS Davası'nı geri çekerken Yıldırım'ın görüşü dahi alınmadı." Fenerbahçe yönetiminin bu hamlesi ile Aziz Yıldırım'ın başkan adaylığının engellendiği öne sürülürken, iddialara TRT Spor'da yayınlanan 'Futbol Ateşi' programının yorumcularından Oğuz Tongsir aracılığı ile cevap veren Yıldırım, adeta yolların ayrıldığını itiraf etti:

'KULÜBÜ YÖNETEMİYORUM'
"CAS Davası'na ilişkin karar tamamı ile yönetim kurulunun kararıdır. Benim davaya ilişkin yorumum ve kararım belli. CAS Davası'ndan ne olursa olsun vazgeçmeyelim dedim. Ancak yöneticiler bana geldiler ve 'Sen karışma başkan' dediler. Şu anda Fenerbahçe'yi yönetemediğim için aldıkları karara saygı duydum. Bu karar tamamen benim dışımda gelişti."

SANSÜRE Mİ UĞRADI?
Tongsir, Yıldırım'ın Fenerbahçe sitesi aracılığı ile açıklama yapacağını belirttiğini ancak bu açıklamanın gelmediğini söylerken akıllara "Yıldırım'a sansür mü uygulandı?" sorusu geldi. Yıldırım, sosyal medyada öne sürülen İlhan Ekşioğlu ile kavga etti haberleri için "Sadece küçük bir gerginlik açıklaması" yapmış

TEMELLİ SABIR İSTEDİ
Fenerbahçe yöneticisi Ömer Temelli, twitter'dan taraftarlara mesaj gönderip, "CAS davasıyla ilgili açıklama yakında yapılacak. Fenerbahçemizin onurunu ya da menfaatlerini zedeleyecek hiç bir şey yapılmamıştır" dedi. Fenerbahçeliler'den sabırlı olmasını beklediklerini belirten Ömer Temelli, "Bugüne kadar kulübüne her şeyiyle destek veren taraftarımızı rencide edecek bir şeyi kimse yapamaz" ifadesini de kullandı. (Sabah)

SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler