LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Galatasaray265433
 • 2. Medipol Başakşehir265320
 • 3. Beşiktaş265024
 • 4. Fenerbahçe264819
 • 5. Trabzonspor26428
 • 6. Kayserispor26414
 • 16. Gençlerbirliği2627-8
 • 17. Atiker Konyaspor2624-10
 • 18. Karabükspor2612-43
 • Tümü
YENİ HABERLER
"Semih Türkiye'de en fazla gol atan isim"
"Semih Türkiye'de en fazla gol atan isim"
14 Mayıs 2008 14:53
"Semih Türkiye'de en fazla gol atan isim"

Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim  yaptığı kadro tercihi hakkında ilk kez konuştu.


Antalya'da düzenlenen basın toplantısında önemli açıklamalar yapan Fatih Terim çok eleştirilen forvet seçimi hakkında da "Semih, Nihat, Halil ve Mevlüt şu an herkesten daha formdalar. O yüzden tercih ettim" dedi.
"Tek tek izah etmeye gerek yok. Nihat, Halil, Mevlüt, Semih... Hatta Yıldıray'ı da koyabilirdim oraya. Bu arkadaşların diğerlerinden önde olduğunu düşündüm. Semih Türkiye'de en fazla gol atan isim, Nihat İspanya'da öyle, Halil Schalke'yi taşıyor, Mevlüt değişik bir tip bizim içine" sözleriyle forvet tercihini açıklayan Terim bir soru üzerine de Emre Aşık ve Tümer Metin hakkında da konuştu. 
 
"EMRE KONUŞMADI, İŞİNİ YAPTI"


Terim'in Emre Aşık hakkında konuşurken bir sözü dikkat çekiciydi: "Emre Aşık ona her formayı verdiğimde çok konuşan arkadaşlarımızdan çok daha iyi performans göstermiştir" Terim Emre ve Tümer hakkında şu sözleri söyledi: "Stoperlerimzin sakatlıklarında Emre Aşık'ı çağırdık. Norveç ve Macaristan maçlarında harika oynadı. Ondan daha iyisini göremedim ben. Emre Aşık'a her zaman güvendim. Tecrübeli bir arkadaşımız. Emre çok konuşan arkadaşlarımızından çok daha iyi oynamıştır. Konuşmamış iş yapmıştır.


Tümer geç yaşlarda mili olan bir arkadaşımız. Danimarka maçı öncesi aldığımız kritikleri arşivlerden çıkartabiliriz. Ama ondan sonra herkes Tümer'e hakkını verdi. Tümer hem tecrübesi hem de yeteneğiyle en iyisini verdi. Sol ayaklı fazla oyuncumuz yok. 27 yaş ortalamasının dışında hiçbir takım şampiyon olmamış. Tecrübeli arkadaşlara ihtiyacımız var"
 
"SERVET GELECEK EMRE GİDECEK DİYE BİR DURUM YOK"


Terim orta sahayı kalabalık tutmasını da şu sözlerle aktardı: "Ayırarak bu listeyi gönderdik. Servet'in durumunu bilmediğimiz için tedbir olarak Emre Güngör'ü davet ettik. Servet iyileşirse Emre Güngör gidecek birşey yok. Gönül ister 46 kişi alayım ama bazı arkadaşlara bu yine yetmeyecek. Ama ben bunu düşünürken çalışma ortamını da düşünmeliyim. 30 kişi ile antrenman yapmak zor. Biz orta sahayı kalabalık tuttuk ki duruma göre onları forvette de kullanabilelim. Orta saha kalabalık diye gidecek 3 kişi oradan olacak diye bir kaide yok"
 
HAMİT DEPAR ATMAYA BAŞLADI


Fatih Terim sakat oyuncular hakkında da bilgi verdi. "11 sakata varan maçlar oldu. Oyuncu sakatım dedi mi itiraz etmeyiz. Bize sürpriz Gökhan Gönül ve Srvet oldu. Gökhan Zan'ın tedbirini almıştık. Ümit ediyorum Gökhan Gönül burada kalır. Tek sıkıntımız sakatlık olsun. Başka sıkıntımız olmasın. bunlar önemli oyuncular bizim için. Hamit depar atmaya da başladı.


Rahat bir şekilde yetişeceğine inanıyorum. Servet'in oynamayacağı konusunda sıkıntı yaşamıyorum. Onun direnci var. İnanıyorum ki onlar da çaba gösteriyorlar. Umarım bundan sonra sakatlık görmeyiz..." açıklamasını yapan Terim oyun düzeni hakkında sorulan soruya ise şu şekilde cevap verdi: "Oyun düzenimize gelince...Numaralara inanmadığımı söylemiştim daha önce. Önemli olan oyun prensibiydi. Tek forvet düşüncesi doğru bir yaklaşım olmayabilir. Oyunun dengesine göre her türlü riske girebiliriz"


Tecrübeli teknik adam basın toplantısının başında ise Antalya'da yaptıkları sosyal kamp hakkında bilgiler verdi. Yeni yapılandırılan kadro hakkında bilgiler veren Fatih Terim bu sosyal kampta yapılanları ise şöyle anlattı: Oyuncularımıza testler yapıldı. Bir grubun yağ ölçümleri yapılırken diğer grubun fonksiyonel durumları göz altına alındı. Beslenme alışkanlıkları hakkında futbolculara bilgi verildi. Futbolcu ve antrenör eşleri de hem yemekler hem de aile içi durumlar hakkında bilgilendirildi. Barbekü partileri verdik. Tuncay'ın katılımıyla kamptaki futbolcu sayısı 19'a çıktı.


Bugün önemli bir gün. Fiziki durumlarının hangi seviyede olduğunu belirleyeck bir test durumu uygulanıyor. Sakat oyuncularının durumları kontrol edildi. Sakatken kilo almamaları konusunun üzerine gidildi. Planlarımızın içerisindeki hedefler futbolcularımızın yorgunluklarını atabilmeleri, ailelerinde yanlarında olmasını istedik. Tüm çalışanlarının ailesinin kaynaşmasını istedik. Aile havasına dönüştürmek istedik.


Hedeflerimize ulaştık. Hanımlarımız Üstün dökmen'den bir randevu daha istediler. Gece dışarı çıkmak serbest. Sabah kalkış saati kuralı yok. Bir transfer bir EURO 2008 gündemi var. Yazılı ve görsel basına kısıtlama yapmadık. Onlara yardım ettik. Sponsorlarımızın da var olduğunu gösterdik"


LİG TV


 

SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler