LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Medipol Başakşehir306222
 • 2. Galatasaray296035
 • 3. Beşiktaş295932
 • 4. Fenerbahçe295727
 • 5. Trabzonspor30469
 • 6. Sivasspor3044-5
 • 16. Gençlerbirliği3030-14
 • 17. Atiker Konyaspor2929-5
 • 18. Karabükspor3012-50
 • Tümü
YENİ HABERLER
Şansal Büyüka'dan olay F.Bahçe yorumu
Şansal Büyüka'dan olay F.Bahçe yorumu
21 Ekim 2015 06:35
Ünlü yorumcu Şansal Büyüka, "Pereira geldiğinden beri ne dediyse hiçbirini yapamadı... ‘Agresif futbol’ dedi, ‘Baskılı, iştahlı oyun’ dedi, ‘golcü bir takım’ dedi, ne dediyse tersi oldu" dedi.

Şansal Büyüka’nın Kayserispor-Fenerbahçe maçı yorumunun başlığı, “Kötünün de kötüsü” idi. Fenerbahçe’nin Kayserispor karşısındaki futbolunu zaten kimse beğenmedi.

Kötü oyuna rağmen kazandı ama Pereira iyiden iyiye tartışılmaya başlandı. Son soracağımızı baştan soralım, Ajax ve Galatasaray maçlarının sonucu, hocanın kaderini etkiler mi?

Şurası çok net... Ajax maçı, hele Galatasaray karşısında olumsuz bir sonuç ortaya çıkarsa, Pereira’ya geçmiş olsun. Kendisini başkan Aziz Yıldırım bırakmasa bile, seyirci bırakır, camia bırakır. Zaten Pereira geldiğinden beri ne dediyse hiçbirini yapamadı... ‘Agresif futbol’ dedi, ‘Baskılı, iştahlı oyun’ dedi, ‘golcü bir takım’ dedi, ne dediyse tersi oldu. Seyirci burnundan soluyor, futboldan memnun olan tek bir Fenerbahçeli yok. Bu kadar transfer, bu kadar harcama, bu kadar kötü futbol için mi yapıldı? İsmail Kartal dönemi dahil, Kayserispor karşısındaki Fenerbahçe kadar kötüsünü görmemiştim. Fenerbahçe’nin oyununu “kötü” kelimesi bile ifade edemiyor, yetersiz kalıyor.

Oynasalar ne olur!

Tek forvet oynasa Van Persie küsüyor, çift forvet oynasa takıma uymuyor. Peki ne yapacak hoca?

Kardeşim, fizik gücü adeta “bitik” görünen Van Persie oynasa ne olacak, “külçe” gibi ağır görünen Fernandao oynasa ne olacak... İkisi birden oynasa neye merhem olacak... Koca Fenerbahçe takımı, Kayserispor gibi bu ligin kadro olarak en yetersiz takımı karşısında 94 dakika içinde rakip ceza alanı içinde sadece 6 topla buluşuyorsa biz neyi konuşuyoruz... İstersen forvette üç Van Persie ile oyna... İnsaf be... 94 dakikada rakip ceza alanı içinde sadece 6 topla buluşma olur mu? Gözlerimi ovuşturuyorum, “Bu takım Fenerbahçe mi?“ diye...

Gökhan Gönül konusunda kafanızda bir soru işareti vardı. Bugün baktığımızda o şüpheniz hiç de boş değilmiş!

Gökhan’ın birden “yok” sayılmasını eleştiriyorum ama bu konuda Gökhan’ı da eleştiriyorum. Çok sakatlanmaya, sakatlıkların gölgesinde çok kalmaya başladı. Hiçbir takım, hiçbir hoca bu kadar fazla sakatlanan oyuncu istemez. Türk futbolu da, Fenerbahçe de Gökhan’ı tepe tepe kullandı, adama nefes aldırmadı kabul... Ama futbolun adaleti de yok, vicdanı da yok... Dün unutulur, bugüne bakılır... Gökhan hazır olacak, Gökhan  güçlü olacak. Böyle bir Gökhan’a kimse duvar öremez. Sonuç; iş Gökhan’a düşüyor.

 

SKORER

SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler